Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez hogy nem jut eszébe senkinek?

Ez hogy nem jut eszébe senkinek?

Figyelt kérdés

Mint kiderült, a 40 év alattiak körében a Kétfarkú Kutyapárt a legnépszerűbb ellenzéki párt.


Miért mindenki azzal magyarázza ezt, hogy a fiatalok nem értenek a politikához, nincsennek elveik, füvezni akarnak, ingyen sört és örök életet akarnak?


Az miért nem jut eszébe senkinek, hogy ez esetleg azt jelenthezi, hogy a fiatalok NEM kérnek a többszörösen megbukott ellenzékből? Hogy a 40 év alatti korosztály nem kíváncsi Gyurcsány Ferencre és a feleségére?


Miért megy a mellébeszélés?



2023. febr. 17. 22:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
#2 Szerinted ez itt lehetséges jelenleg? Elárulom, nem.
2023. febr. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
55%

"Én ebben az országban semmilyen perspektívát nem látok. ... 2 év múlva mérnök leszek, 2 nyelvet beszélek"

Vagyis a szüleid mindent alád tettek (tanulhattál, nem is akármilyen színvonalon, nem is akármennyit, ők végig biztosították hozzá a hátteret), csak a legfontosabbra felejtettek el megtanítani, arra, hogy a jólétért tenni is kell, nem csak elvárni mindent készen, ezért nem itt próbálsz javítani a dolgokon, hanem hátat fordítasz annak az országnak, amelyik lehetővé tette nekik, hogy mérnököt nevelhessenek... És még beszólsz azokra, akik egy zsák krumpliért eladják a szavazatukat - miközben te is pont ugyanazt csinálod, amikor anyagi javakra cseréled a hazádat, ha jobban belegondolsz.

2023. febr. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet külföldre menni, meg letelepedni és jól fizető munkát vállalni stb, de ez nem jelenti azt, hogy odatartozol. Mindig idegen maradsz számukra, mindig marad egy fal közted meg közöttük. Szóval ez kicsit idealizált, hogy kimegyek és igazi EU állampolgár leszek, mert olyan nincs, franciák vannak, meg németek meg svédek stb, és ők nem gondolnak téged franciának meg németnek meg svédnek stb.
2023. febr. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
93%
#12 Rendben, akkor okoskodjunk. A szüleim halottak, és 19 éves koromig volt "alám téve" minden. Azóta(7éve) élek munkából, mellette az egyetem. Hibás gondolataid vannak, 5 évig voltam kollégiumban, a középiskolai tanulmányaimat jól fejeztem be, és az a havi 10-20 ezer ft nem fájhatott annyira a nagyszüleimnek, amíg középiskolába jártam. Isten nyugosztalja őket.
2023. febr. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
34%

Amen.

Bocsánat, azt hittem, te is csak egy elég tipikus eset vagy. Rád ezek szerint nem igaz - sok más fiatalra viszont sajnos igaz, amit írtam.

2023. febr. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
43%

“ Lehet külföldre menni, meg letelepedni és jól fizető munkát vállalni stb, de ez nem jelenti azt, hogy odatartozol. Mindig idegen maradsz számukra, ”


Ha-ha-ha


Mert liberálisként nem érzi ezt az ember, Fideszlandben ugye?


Te voltál már külföldön, vagy még a fideszes faludat se hagytad még el sosem, így nem látsz alternativát , csak a fideszmédiát, hogy mennyire minden is jó, nyugat meg rohad…

2023. febr. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
72%
#15 Megértem, mert részben jogos. Én is dolgoztam 2 évig külföldön magyar cég által, csak nem tetszett az, hogy az adóvisszatérítésem a cégnek ment, nem beszélve a körülményekről. Nagyjából megvolt a nettó havi 1 millió ft(akkori, 350-es euró árfolyamon számolva). Aztán rájöttem, hogy nyelvismerettel és diplomával, mellette 2 szakmával biztosan jobb helyem is lehet kint. Ilyen kormány mellett nem itt szeretnék családot alapítani, a leendő gyermeke(i)met pedig megfelelő oktatásban és egészségügyi ellátásban szeretném részesíteni oly módon, hogy neki(k) legyen a legjobb. Ha belegondolsz, tisztességes munkából itt nem lehet felépíteni egy stabil egzisztenciát a nulláról. Nyilván örököltem valamennyit, de az legfeljebb önerő lehet egy lakásvásárláshoz felvett jelzáloghitelhez. Én biztosan nem fogok ilyet csinálni, mert még albérletben is jobban megéri külföldön, külföldi fizetéssel. A mostani szakmámmal kb. 4000 euróért vannak állásajánlatok bármely nyugati országban, diplomáért és hozzáértésért pedig a dupláját kínálják ezen a területen.
2023. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell csodálkozni. A DK-féle komcsizmusban felnőtt generációk már annyit látnak a világból, hogy valami értelmetlen diplomát kell szerezni mindenképpen, és a lehető legtöbb pénzért dolgozni, minden mást leszarva. Ők nevelik az újabb generációt, így nem csoda, ha azok már ebben a szellemben gondolkodnak. A család se számít nekik, ahogy a szüleiknek se, az se, ha ezer km-ekre vannak tőlük, és évente egyszer találkoznak, csak legyen még több a pénz. Ezek diplomás prolik, akiknek más nem számít, csak a pénz.
2023. febr. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
54%

10.

De ez jelenleg kivitelezhetetlen, mert egy undor ami itt folyik.

Nincsenek se emberi se munkavállói jogok és a kormányfő egy nyíltan magyar érdek ellenes köztörvényes bűnöző, akit 3 millió gyűlölködésre hajlamos ember megszavazott.

Ebből hogyan építed fel a gyerekednek, hogy legyél büszke az országodra?


Akarhogy is nézzük ez inkább szégyen.

2023. febr. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
45%
#19: Ha sötét szemüvegben mész ki az utcára, akkor világosban is azt hiszed, hogy sötét van.
2023. febr. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!