Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem jutott korábban...

Miért nem jutott korábban senkinek sem eszébe, hogy a fűtésen spórolni kellene?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem kellett volna télen a mínusz 20 fokban is 28 fokra fűteni az üzleteket? Lehet, hogy a távhő felfűtéseket ésszel kellett volna időzíteni? Talán ha eddig a mínusz 20-ban nem rövidnadrágban lettünk volna bent, akkor idén is elég lenne majd bentre a pulóver és nem kellene már a télikabát is!
2022. szept. 6. 13:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon tévedsz...

A fűtési korszerűsítések már régóta mennek.

Én az ismerőseim között legalább 15 öt tudnék mondani, aki vagy kondenzációs kazánra váltott, vagy napelemes rendszert épített, esetleg hőszivattyús rendszert, sokak nyílászárót cserélték, szigetelték a házat ( nálam pont MOST csinálják), és ez igaz boltra, fodrászra, iskolára, ahová a gyerekem jár, de az oviban is tavaly csináltak komoly fejlesztéseket, nyílászárók, szigetelés....

2022. szept. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

Mi az hogy nem jutott senkinek eszébe????

Ezért van benne a törvényben, hogy új ingatlanokat csak már X szigeteléssel és energetikai tanúsítással lehet építeni. Ezért vannak évtizedek óta programok állami és uniós támogatással szigetelésre, felújításra, kazáncserére, napkollektorra, hőszivattyúra. Ezért mennek már sok-sok éve a reklámok a helyes hőfok szintről a lakásokban, ezért lettek egyedi mérőórások a távfűtéses lakások is.

De nem tudsz 50-60 évvel ezelőtt épített ingatlanokat teljesen megváltoztatni és kitalálni, hogy bár a szerkezetéből és a fűtési rendszerből adódik, hogy ha a legfelső lakásban elviselhető a hőmérséklet akkor a középső lakásokban meleg lesz, akkor is csak 22 fokra engedem fűteni ezeket a lakásokat, leszarom, hogy felül vagy a szeles oldalon meg majd 16 fok lesz télen.

2022. szept. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
37%

Mert a kormány azt harsogta, hogy ez hülyeség, nem kell lakást szigetelni, sem spórolni, mert garantált olcsó orosz gázra van szerződésük 2030-ig és marad a rezsicsökkentés is!


A kampányban ráhúzták a vizeslepedőt Márki-Zayra, amikor azt merte mondani, hogy a rezsicsökkentés abban a formában fenntarthatatlan lesz (majd kormányon kijelentették, hogy a rezsicsökkentés abban a formában fenntarthatatlan lesz!), és kígyót-békát ráhordtak, amikor azt mondta, hogy lakásszigetelési program kellene, hogy kevesebb gázzal lehessen ugyanolyen hőfokra kifűteni egy lakást!


Az EU-s vezetőkön gúnyolódot az egész hazugságmédia, amikor a spórlás fontosságáról beszéltek!


A nép kétharmada az idiokrata kormánynak hitt, ez látszott a választási eredményen.


Ha benyalták a hazugságot, hogy lesz olcsó orosz gáz, garantáltan és az a hülye, aki hőszigetel vagy spórol - akkor miért is spóroltak volna???

2022. szept. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%
Én gondoltam rá, de nem tudtam szabályozni. Viszont nem esek bele az emelt rezsis körbe sehogyan sem, kicsi lakás, távhő, minden oldalról körbeveszik más lakások, nem kell nagyon fűteni. Előző télen meglépte a ház a fűtéskorszerűsítést, ez lesz az első év, hogy lejjebb tudom tekerni, és fogok tudni aludni télen, mert nem lesz túl meleg, szóval az én lakásomat még kevesebb energia kell majd felfűteni, mint korábban, és még úgy is kellemes hőfok lesz. Én nem aggódok, aggódjon az, aki a Fideszre szavazott annak reményében, hogy megmarad a kamu rezsicsökkentés.
2022. szept. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Csak neked nem jutott eszedbe kérdező
2022. szept. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
A gáz nem elfogyott, hanem szándékosan elzárják a gázcsapokat, szóval semmivel sem lenne most nekünk jobb attól, ha korábban spórounk vele. Energetikai korszerűsítést, na azt kellett volna csinálni, de attól semmi sem változott volna, ha 17 fokban fagyoskodunk 2018-ban.
2022. szept. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%

Amikor legutóbb leírtam, hogy "évszaknak megfelelően kellene öltözködni, azaz télen nem bűn hosszúnadrágban és pulcsiban lenni a lakásban", le lettem itt ugatva, hogy "évszaknak megfelelően az utcán kell öltözködni, nem a lakásban".


De amúgy tény, pl a lakásszigetelési programokat leállították amikor a Fidesz hatalomra került. Pedig abból apénzből amit eddig rezsicsökkentésre szántak, az ország ÖSSZES lakóingatlanját le lehetett volna szigetelni, és akkor most eleve fele annyi lenne a rezsije mindnekinek. Csakhát ez nem közvetlen pénzadás, szóval ezzel nem lehet választásokat nyerni....

2022. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
17%
Én továbbra is azt mondom, hogy legyen pulcsiban a saját lakásában aki akar, de hogy én nem leszek az biztos 🔥🔥🔥 :))
2022. szept. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
8, akkor fizesd a számlát. Ha szeretsz pazarolni, akkor a te dolgod, de ne állítsd, hogy ez a természetes és okos dolog.
2022. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
47%

"ha 17 fokban fagyoskodunk 2018-ban"

Ma reggel 17 fokban rövid ujjúban sétáltattam kutyát, és nem fáztam.

2022. szept. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!