Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem jutott korábban...

Miért nem jutott korábban senkinek sem eszébe, hogy a fűtésen spórolni kellene?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy nem kellett volna télen a mínusz 20 fokban is 28 fokra fűteni az üzleteket? Lehet, hogy a távhő felfűtéseket ésszel kellett volna időzíteni? Talán ha eddig a mínusz 20-ban nem rövidnadrágban lettünk volna bent, akkor idén is elég lenne majd bentre a pulóver és nem kellene már a télikabát is!
2022. szept. 6. 13:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne jutott volna? Hogy neked nem, kérdező, az egy dolog, mások ettől még szoktak előre gondolkodni.
2022. szept. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Hiába jutott eszembe, tetyűből nem lehet. A leghidegebb napokon 12 és 32 fok közé "állitom" a hőmérsékletet. Ahogy éppen sikerül.
2022. szept. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy téged nem az eszedért tartanak otthon, kérdező.
2022. szept. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
54%
#9 azt a havi 15e helyett 30e Ft-ot, amibe ez nekem kerül valahogy csak kifizetem :D A pazarlás egy nagyon-nagyon szubjektív dolog, szerintem 22 fokra fűteni az nem pazarlás, hanem alap, ami ez alatt van azt én úgy hívom, hogy nyomorgás.
2022. szept. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
37%

#7 "De amúgy tény, pl a lakásszigetelési programokat leállították amikor a Fidesz hatalomra került."

Nem, nem tény hanem hazugság, mivel nem lettek leállítva.

A korábban megkezdett programok kifutottak és helyettük indultak más hasonló programok.

"Pedig abból apénzből amit eddig rezsicsökkentésre szántak, az ország ÖSSZES lakóingatlanját le lehetett volna szigetelni, és akkor most eleve fele annyi lenne a rezsije mindnekinek. "

Ez sem igaz. Ráadásul nem figyelsz a haverjaid szövegeire, egyeztetnetek kellene, hogy mi is az amit hazudni kell! Eddig az ment naphosszat, hogy kamu a rezsicsökkentés, mert többet fizetnek az emberek a rezsire mint amennyit kellene, hiszen olcsóbban veszik a gázt, egyebet, az ára meg nem változott az utóbbi években.

Döntsétek el végre mi a szöveg, hogy most kamu rezsicsökkentés volt korábban - mert akkor nem volt benne semmiféle pénz amiből szigetelni lehetett volna minden lakást, vagy pedig hogy volt benne bőven állami pénz, de akkor meg nem volt kamu a rezsicsökkentés.

2022. szept. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
88%

"szerintem 22 fokra fűteni az nem pazarlás"


Szerintem ez napszaktól is függ. Éjjel jobb hűvösben aludni, nappal jó a melegebb. Nálam fűtéskorszerűsítés előtt éjjel-nappal 25+ fok volt télen, nyitott ablaknál aludtam, az utcát fűteni sem oké, csak kellett egy megfelelő létszámú szavazat, hogy meg lehessen csinálni a korszerűsítést. Régi radiátor, régi, begyógyult csövek, lángszóróval bontották ki a jó erőben lévő szakik, mert másképp nem mozdult, és volt olyan cső, ami lyukasra rohadt, ezt is kicserélték, lett új radiátor (aki kért, én kértem), szabályozó szelep, és mérő, és a központi közös rendszert is megcsinálták természetesen. Én már úgy költöztem ide, hogy abban az évben megszavazták a felújítást, aztán mégsem kezdtek bele, mert megvétózták, ez ment több éven keresztül egészen tavalyig, akkor végre sikerült. De ez még mindig csak a fűtés, az épület nincs szigetelve, az sem ártana.

2022. szept. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

14, neked nem sok a 15ezer forint, sokaknak viszont igen. Sajnos egyre többeknek.

A 22 fok egyébként adható, bár nekem a rövidgatya+asszonyverő az inkább 25 fokban van. De az is igaz, amit előző ír, hogy napszak függő. Éjszaka legyen 18, nem szeretek melegben aludni. Nappal, Napközben, amikor nincs otthon az ember, akkor is fölösleges fűteni. Este meg lehet 22.

2022. szept. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
84%
Ésszerűbb-jobb hozzáállás kellett volna a néptől is, de a vezérektől is, nem beszélve a szolgáltatóktól is.
2022. szept. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mondjuk pont az üzletek azok, amik eddig sem voltak túlfűtve és nyereség alapon működve figyeltek a kiadásokra is.
2022. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!