Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz miért az ilyen...

A Fidesz miért az ilyen győzelmeire büszke, mint az Ozora-i diadal?

Figyelt kérdés

Tolna megye az ország egyik legszegényebb és legelhagyatottabb megyéje, ahol a legalacsonyabb a népsűrűség. Annak ellenére, hogy a Dunántúlon van, onnan van a legmagasabb elvándorlás. Ozora annak a szélén lévő kábé ezer fős település, ahol gondolom csak nyugdíjasok és romák élnek. A fiatal lakosság aránya, tetszőlegesen megközelíti a 0%-ot. Akik oda születtek, már rég elköltöztek onnan.

A közösségi élet miben is merül ki.. talán van ott egy kocsma az is már bezárófélben. A tévében csak az M1 fogható. Az ég világon semmi nincsen ott közmunkán kívül.

A Fidesz miért az ilyen választási diadalaira büszke? Én a helyükben szégyellném is, hogy lehet ennyire sötétségben tartani embereket.



2022. dec. 12. 20:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Azérr az elmúlt hònapok időközi vàlasztàsain azért nem csak Ozorán nyert a Fidesz.Nem vagyok fideszes,de azért azt meg kell hagyni,hogy az a kormànypàrtnak siker,ha ilyen áremelkedések és inf làciò mellett sorba nyeri az előrehozott vàlasztàsokat.
2022. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Eléggé szánalmasra sikeredett a kérdés. Szóval számodra aki Ozorán lakik, az nem is számít? Na látod, ezért kap ki mindig az ellenzék.
2022. dec. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

O.Z.O.R.A. Fesztiválról hallottál már? Aztán:


"1994-ben a „Virágos városok és falvak” versenyén Ozora a „falu” kategóriában első helyezést ért el. 1995-ben Európa-díjat kapott.


2003-tól egyhetes képzőművész tábor működik a településen, a résztvevő művészek által a falunak adományozott grafikák, festmények az intézményeket díszítik.


A 2011-es népszámlálás során a lakosok 94,5%-a magyarnak, 18,1% cigánynak, 0,8% németnek mondta magát (5,4% nem nyilatkozott; a kettős identitások miatt a végösszeg nagyobb lehet 100%-nál)"


1990 óta még sosem volt baloldali, vagy liberális polgármestere a településnek: vagy a jobboldal nyert, vagy független jelölt.


Hogy miért büszke erre a győzelemre? Mert most épp itt tartottak választást. Éppenséggel ehetne büszke a 4 db 2/3-ra, vagy az elmúlt hónapok budapesti időközi választásaira is...


[link]


...de most épp ez az aktuális. (Azért ne legyél ennyire elkeseredve, egyszer majd talán ti is nyertek valamikor és akkor nem ilyen keserédes kérdéseket vagy kénytelen kiizzadni magadból...) :)

2022. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Hát igen... Ez a Fidesz csak ilyen semmitmondó településeken képes nyerni, mint X.


X = Magyarország bármelyik települése mínusz Budapest, Szeged, Pécs

2022. dec. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Azérr az elmúlt hònapok időközi vàlasztàsain azért nem csak Ozorán nyert a Fidesz.Nem vagyok fideszes,de azért azt meg kell hagyni,hogy az a kormànypàrtnak siker,ha ilyen áremelkedések és inf làciò mellett sorba nyeri az előrehozott vàlasztàsokat."


Úgy őszintén, és a magyar népre ez milyen fényt vet? Válság van, rekord szintű élelmiszerár infláció, szar bérek, szétlopott és szétvert ország. És a fidesz még mindig népszerű! Bár eléggé sokat hazudnak is ezért, szóval kérdéses, hogy a hazug propaganda nélkül mire jutnának.

2022. dec. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miért Szégyellnék? Pontosan ez bizonyítja, hogy mennyire is megvezetett barmok állnak mellettük, mármint szerintem náluk a különféle minnél alantasabb hírek, azok ilyen teszt jellegűek, hogy mennyire lehet hülyíteni az embereket, meddig lehet elmenni. Ha megnézed az egésznek van egy evolúciós lépcsője, először csak azt mondták az ellenzék nem jól végzi a dolgát, majd elkezdtek egyre cinikusabb megjegyzést tenni, most meg ott tartunk h Mini Feri Soros apó, mert az emberek ezt is bekajálják. Igazából a Fidesz bármit is jelent be az emberek éljeneznek, sőt azt várják h éljenezhessenek, és megerősítést nyerjen, hogy milyen jól szavaztak, és hiába van óriási gond az országban, mert este bekapcsolja az állami tv-t és ott megmondják neki, hogy milyen jól csinálta, hogy a Fidesz része és így nem kell a problémákon aggódni, mert elhitetheti magával, hogy ha van is gond még mindig jobb a Fidesz mint bármi más. És bizony egy ilyen győzelemnél, ezek az emberek mit fognak látni, elsöprő Fidesz győzelem, az mindegy hogy hol és miért a lényeg a végeredmény. Kicsit ahhoz tudnám hasonlít mintha, egy szegény ország az emberek kizsákmányolása által embert tudna juttatni a Marsra, és elhitetnék az ország nagy részével, hogy ettől jön el a Kánaán, csődbe vinnék az egész országot, milliók éheznének a kilövési teszteken több ezer ember halna meg, évtizedekig tartana a dolog de a lényeg, hogy a végén bejelentenék hogy sikerült, és a sok embernek a végeredmény szentesítene minden mást. Ugyanez van itt is ha a Fidesz marad az jó ha bárki más az rossz ennyit fognak fel az emberek, és minden kis apró dolog legyen bármilyen jelentéktelen, ha a Fideszt jó színben tudja feltüntetni, mindenki mást meg rosszban, akkor az egybites ember fejében csak további megerősítés lesz, hogy jól döntött. Egyébként érdekes dolog a másikra mutogatásnál, hogy csak annyit mondanak ő a hibás de konkrét számokkal nem dobáloznak, hogy az embereket sötétben tartsák, pl Brüsszel felelős az inflációért, de azt nem mondják sehol hogy az egyik legmagasabb infláció van nálunk, mert akkor esetleg az egybites ember elgondolkodik hogy oké h Brüsszel felelős, de ha ilyen magas az infláció akkor azért valamit kéne tenni, és ezt legjobban az interjúk bizonyítják, ahol megmondták az embereknek, hogy nálunk az egyik legmagasabb az éves infláció, majd mindenki rá vágta ki szerint ? Mert csak maga mondja ezt, vagyis konkrétan fingjuk nincsen arról mi zajlik itt, hanem csak annyit éreznek hogy rossz a helyzet, de erről Brüsszel tehet, azt már nem tudják mennyire is rossz, hiszen akkor felmerülne a gyanú, hogy esetleg más baj is van. És ezt csinálja nagyon jól kiépítve a kormány, hogy éppen annyi információt ad amennyit kell a helyzetről, és ezt is mindig másokra keni, mellette pedig magát a lehető legjobb színben tünteti fel és látszat intézkedésekkel kormányoz.
2022. dec. 13. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most akkor az a hatalmas diadal, hogy olyan helyen nyert a Fidesz-KDNP, ahol nem is indult más párt?

[link]

2022. dec. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#6

Légyszíves tagold már, amit írsz, mert ez így olvashatatlan.

2022. dec. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ozora... mellette 5km-el lévő faluban nőttem fel, most eszembe jutott az ottani életem, és már el van bszva a napom 😀

Emlékszem valamelyik választásnál mentem haza szavazni, és mikor szóba került, hogy ki kire X-el, és visszakérdeztem, hogy "miért a Fidesz?" nekem estek, hogy "me a többi beengedné a migráncsokat!!!"

Na, akkor jöttem rá, hogy vidéken politikával többet ne foglalkozzak, mert ott ez a színvonal.


Amúgy Ozorában vannak fiatalok, az más kérdés, hogy 95%-uk bűnöző 😀

2022. dec. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8as Ha nem vagy azon a szinten, hogy hosszú összefüggő szöveget megtudj érteni vagy elolvasni, az a te szegénységi bizonyítványod.
2022. dec. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!