Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma komolyan megszavazzák,...

Ma komolyan megszavazzák, hogy nem kell nyelvvizsga a diplomához? Ennek mégis mi értelme van? :D

Figyelt kérdés
2022. dec. 7. 08:22
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
87%
#30 úgy beszélsz róla, mintha ez olyan nagy probléma lenne. Bár megjegyzem, hogy még ezzel a “töméntelen” büfé diplomával is mélyen az EU-s átlag alatt vagyunk. Nem biztos, hogy érdemes lenne csökkenteni.
2022. dec. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
47%
Azt sem írtam, hogy probléma, még mindig csak megjegyeztem, hogy a statisztikákat az szépíti meg, ehhez azért nem kell diploma, hogy érthető legyen.
2022. dec. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
100%
De még nem is “szépíti” annyira. Tehát mi a lényeg? Hogy még szarabb a helyzet, mint látszik? És mit kezdjünk vele? Szörnyülködjünk rajta?
2022. dec. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg ennyire szájbarágósan kell? Statisztikailag van X aki diplomás, a gyakorlatban meg van Y akik valóban hasznosítják a diplomájukat.


Tudod statisztika 9 ember keres 100k-t egy meg 10 misit, tehát akkor átlagosan 1.090.000-ret keres mindenki... papíron.

Akkor folytassam, ezzel, hogy remek hogy van X százalék diplomás, ha ebből csak Y mennyiség aki valóban hasznosítja és a társadalomban olyan pozíciót foglal el, ahol a diplomával megszerzett tudását kamatoztatja.

2022. dec. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt értem, de mi ebből a konklúzió? Mi a gyakorlati haszna? Min kell változtatni, és hogyan? Vagy csak szörnyülködjünk rajta?
2022. dec. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
100%
Most szórakozol vagy mi? Valaki beírt egy statisztikai adatot, hogy ennyi és ennyi van, én erre írtam. Ha valamit le akarsz vonni belőle akkor vond le, vagy tudom is én, nem tudom mit kell ezen tulbonyolítani.
2022. dec. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
0%
Az EU-s àtlag "diplomàsokbòl" azért magasabb,mert nyugaton töménytelenül képzik a genderològusokat meg a (ballibsi) politològusokat meg jogvédőket. Hiàba szépítik a diplomàs statisztikàkat,meg karattyolnak egész nap s tèvében meg a szociàlis mèdiàkban,màr ott is egyre kevesebben vevők ezeknek a dumàjàra.
2022. dec. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
82%

#37


Aha, persze. Az ilyen dumákat jellemzően azok nyomják, akik szerint csak az a munka amit olyan eszközzel kell végezni aminek nyele van, és a szakmunkásképzőt is csak protekcióval végezték el.

2022. dec. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
32%

38.


Nem annyira alaptalan, amit a 37 mond.


Magyarországon sem orvosi, It,műszaki,term.tudományi, közgáz diplomával rendelkezik a legtöbb diplomás.

Márpedig ,mérhető értékteremtés főleg ezekkel lehetséges.

2022. dec. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
#39 szerintem a sok “bölcsész büfé” diploma között is vannak hasznosak. Ott vannak pl a tanár szakok, a nyelv szakok, a gyógypedagógusok, a szociális munka stb
2022. dec. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!