Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kit támogassak ha senki nem...

Kit támogassak ha senki nem szimpatikus?

Figyelt kérdés

Olyat támogatnék szívesen akinek reális esélye lenne a fidesz ellen, de jelenleg nincs olyan aki mögé szívesen beállnék.

Ez a dk, mszp szerintem komolytalan, ugyanabban a spirálban pörögnénk mint eddig, csupa megélhetési politikus.

Jobbik, mi hazánk nem játszik elvből.

A Momentum szimpatikus lenne, de ők meg olyan tök jó, hogy vannak de amúgy nem sok vizet zavarnak. Nem tudnak még ezreket se megmozgatni, nemhogy egy országot.


Na de akkor kit? Úgy utálom a fideszt de egyszerűen nincs egy ütőképes ellenzék. Az sem zavarna ha maradna a fidesz, csak ez a belső kör megszűnhetne és átalakulhatna valami normális baloldali párttá, szakértői kormányzással, hogy ne politikai érdekek döntsenek az oktatásban, eüben vagy gazdasági ágazatokban, energia szektorban.



2022. okt. 27. 17:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Hypno, a dk-mszp tökéletesen hiteltelen, nem a fidesz Gyurcsányozása, hanem a saját kormányzati teljesitménye alapján anno. Hiába bármilyen program ha nulla a hitele maguknak az embereknek.

Jakab féle jobbik nem kormányzot ugyan de elég jó ember ismerönek tartom magam. Háát....

Marad a momentum ami ugy ahogy.


Nem kell fideszesnek lenni ahhoz hogy valakinek lesúlyto véleménye legyen az ellenzékröl. Nem a fideszes média hatása mindenkinél.


Nagyon jól betudom azonositani hogy akarnak az erzelmeimre hatni es pontosan tudom ki mit csinált. A vélemenyem hogy ez a politikai garnitura hulladék ahogy van, Orbánnal Gyurcsánnyal.

Nagyon káros és antidemokratikus sok ellenzéki "aki nincs velúnk az ellenünk" felfogása mert igy nem lesz soha változás.

2022. okt. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Mi a bajod a Mi Hazánkkal?
2022. okt. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#11


Na most pl. Jakab féle Jobbik már nem létezik.

2022. okt. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
18%

#11


Az mszp kormányzati teljesítménye a Medgyessy kormányból (a közszférában 50 %-kal emelték a béreket és bevezették a 13. hanvi nyugdíjat amit fizettek is amíg bírtak), a Gyurcsány kormányokból (ő mondjuk hülye volt az öszödi beszédével és n em volt szerencséje 2008-2009-es világválsággal) és a Bajnai kormányból (ők helyrebillentették amit Fletóék elcsesztek) állt. És mégis sommásan lesajnálod őket. Nem csak te, hanem mindenki aki a mainstream véleményeket szajkózza.


Az összefogással egyedül a "Jakab féle Jobbik" kockáztatott. Nem kis bátorság kellett hozzá. És lényegében az embereken dőlt meg a mutatvány, mert fel sem fogták, hogy milyen esély van a kezükben.


És mindenki az ellenzéket fikázza, miközben orbánék 12 év alatt a szemüket is kilopták, a választási kampányt végighazudták és a két valódi kihívásnál (covid, energiaválság) egyértelműen leszerepeltek. És számukra mindez nem káros - hiába 1200 Ft a kenyér, és kerül a duplájába minden élelmiszer, a villany -, mert még a kérdezőnek is megfelelnek, csak lennének egy kicsit konszolidáltabbak. Hát nem lesznek.


Felrovod az ellenzéknek, hogy szerinted úgy állnak hozzá, hogy "aki nincs velünk az ellenünk van", de a fidesz "aki nincs velünk az nincs" felfogásán viszonylag könnyedén túllendülsz.

2022. okt. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
37%

"Nem csak te, hanem mindenki aki a mainstream véleményeket szajkózza"


Nem vélemény hanem tény, hogy egy prosoerálo vilaggazdasági környezetben hozták olyan nehéz helyzetbe a költségvetést, mint most van ebben a válságban, az osztogatás miatt amit emlitettél. Erröl beszélt Gyurcsi 2006ban őszödön. A mai napig félremagyarázza. Akkor elözőtt be szlovakia. A válság 2008ban volt.

Ez nem fideszes propaganda. Mindenki tudja aki nem dk-s es van egy kis esze. Lásd elöválasztás.

Szamomra nem alternativa egy olyan ember akinél az elvtelenség es gátlástalanság a maximumon, a kompetencia a minimumom van.



"És mindenki az ellenzéket fikázza, miközben orbánék 12 év alatt a szemüket is kilopták, a választási kampányt végighazudták és a két valódi kihívásnál (covid, energiaválság) egyértelműen leszerepeltek. És számukra mindez nem káros - hiába 1200 Ft a kenyér..."


Tul sok mindent tulajdonitasz nekem amit nem mondtam. Szubjektiv értelmezéseid tényként kezeled.

Logikai hiba a fidesz vélt vagy valos hibát es büneit sorolnod amikor az ellenzék alkalmatlanságát vitatjuk meg.


"Felrovod az ellenzéknek, hogy szerinted úgy állnak hozzá, hogy "aki nincs velünk az ellenünk van", de a fidesz "aki nincs velünk az nincs" felfogásán viszonylag könnyedén túllendülsz."



Azt mondtam "káros es antidemokratikus SOK ellenzéki" ilyen fajta felfogása mert ezt ereztem nálad a sorok között.

Károsnak és helytelenek tartom azt is hogy a fidesz nem vonta be az ellenzéket az alaptörvény modositásba pl es más jelentös döntésekbe. Ahogy a választások előtti osztogatásokkal se lopták be maguk a szivembe, egy kicsit se!

Ettől még mindig tökéletesen alkalmatlannak tartom az ellenzéket kormányzásra, erkölcsileg es kvalitasait tekintve egyaránt.

2022. okt. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
62%

"Abból kell kiindulni, hogy a Fidesz nem leváltható a közeljövőben. Mondjuk úgy 1 évtizeden belül semmiképp, feltéve ha Orbán nem hal me gkorábban."


Elég merész vagy haver. A lottószámokat nem tudnád megadni?:)) Elvégre jós vagy nem?:))

2022. okt. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, én elmndom a véleményemet neked. Nálam alapból van egy adag tiltólistás párt/ember.


A Fidesz tiltólistás, undorító mocsok maffiarendszert hozott létre. Mi Hazánk is tiltólistás nálam, ideológiailag. DK is kilőve, ezt remélem nem kell mondjam miért. Karácsony Budipestet elbacta, ő maga is tiltólistás.


Ezen felül jöhet bárki, köztük van egy sorrend, a legelső legyen szerintem. Tehát ha MZP lehetne miniszterelnök, akkor ő és a pártja. De ha senki más sincs, akkor felőlem Jakab is jöhetne, ha csak ő maradna.

2022. okt. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%

"Nagyon jól betudom azonositani hogy akarnak az erzelmeimre hatni es pontosan tudom ki mit csinált. A vélemenyem hogy ez a politikai garnitura hulladék ahogy van, Orbánnal Gyurcsánnyal."


Az a baj, hogy talán a te mentalitásod szerint nem lesz. Én nem tekintek rád ellenségként, azt elhiheted. Viszont ha azt akarod, hogy legyen egy ideális ellenzéki párt (tegyük fel, hogy MZP féle pártot sem tekinted annak), akkor ha az nem jön el soha, akkor meg marad a fidesz hatalmon. Nem biztos, hogy el fog jönni egy ideális ellenzék. Bár MZP-t kedvelem, ő se olyan Kunhalmi féle régi arc. De arra várhatsz, hogy felszólítjátok sokan az ÖSSZES ellenzéki pártot, hogy tűnjetek el a politikából, mert nekünk márpedig kell egy RENDES ellenzék. Persze nem kizárt de kicsi az esélye. Persze leginkább a Fidesznek kéne takarodnia, undorító mocsok maffiakormány.

2022. okt. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is vannak kétségeim a mai ellenzékkel kapcsolatban amúgy, de azzal is, hogy itt lesz a közeljövőben "hiteles" ellenzék. MZP amikor megnyerte az előválasztást egy új csillagnak tűnt, mégis vele jött össze a nagy zakó, persze a fidesz hazudott is róla rendesen. Persze ő egy összefogás tagja volt, de hát eleve csak összefogásban tűnt esélyesnek az egész akkor. Azzal kellett főzni, ami volt. Ez alapjába véve igaz.
2022. okt. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Márki-Zay Pétert
2022. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!