Mi szükség van olyan emberek bérének emelésére akik verselemzést tanítanak?
Hol használom azt az életben, hogy 4 éven át filozofáltam gimiben depressziós, erkölcstelen, szorongó szerencsétlenek rímelő irományain??
Mit olvasgassam fiatalon mások nyomorát, mikor ilyenkor életvidámnak,boldognak kéne lenni, szórakozni, sportolni, szexelni és értelmes dolgokat tanulni. Minek rontsam el a kedvem József Attilával? És egyébként is semmilyen értéket nem teremt idejétmúlt sirankozasokrol való bölcselkedés. Egy kőműves többet ér, az otthont épít az embereknek.
"Hol használom azt az életben, hogy 4 éven át filozofáltam gimiben depressziós, erkölcstelen, szorongó szerencsétlenek rímelő irományain??"
Hogy megtanulsz szövegeket értelmezni, hogy bővül a szókincsed, stb? Konkrétan az élet minden területén.
Már aki, persze...
Egyrészt az alapműveltség része, így egy híres magyar költőt, mint pl. József Attila, illik ismernie egy magyarnak. Másrészt valóban segít szövegértésben, szókincsbővítésben, és alapvetően a gondolkodásban is segítenek az irodalmi művek.
Az pedig szubjektív, hogy ki szereti József Attilát (személy szerint például én sem vagyok oda érte, mégis belőle érettségiztem anno gond nélkül), és hidd el, a magyartanárok között is akad, aki nem szereti, de kötelező tananyag.
Az élet pedig igenis nem fenékig tejfel, nem csak a szép és a jó van benne, egy bizonyos korban már illik ezt elfogadni és szembenézni vele, úgyhogy gyakorlatilag ez még az életben is segít, hiszen így kicsit közelebbről tapasztalható, hogy ilyen is van sajnos. És nem, tinédzserkorban nem csak szórakozni és szexelni kell, el kell kezdeni megismerni az életet, sajnos negatívumok is kellenek.
Szerintem inkább azt kellene megtanitani hogy hogyan kell megírni egy hivatalos levelet, egy jó önéletrajzot, mire kell figyelni egy hitelszerződésél, mi a különbség a bankszámla és a bankkártya között, nem pedig azt hogy mire gondolt a költő.
Bármire gondolhatott a költő. A tanár honnan tudja hogy mire gondolhatott amikor a verset írta ? Milyen alapon ad osztályzatot egy bizonyíthatatlan állításra ?
"Vannak ilyen ijesztő fogalmak: "általános műveltség", "alapvető műveltség".
Gondolom a kérdező számára ezek ismeretlenek."
Igen, mindenkinek az az alapműveltség amit ő tud, a másik meg nem. :DDDD
Mellesleg mi értelme olyan alapműveltséget tanítani, amit később, úgyis elfelejt az emberek 99%?
Nem hinném, hogy versekből tanulna meg az ember jobban fogalmazni. Ahhoz inkább regényeket érdemes olvasni és abból sem az emlegetett Jókait. az maradjon inkább bableves. Sőt az sem nélkülözhető, hogy a környezet, amiben élünk hasonlóan olvasott legyen, mert a gyárban nem olyan módon fogod gyakorolni a magyar nyelv szépségeit, mint ahogy az irodalmárok.
Egyébként pedig a választékos beszéddel sem jutsz előrébb az életben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!