Támogatnátok hogy harmadik Károly legyen Magyarország királya?
Anglia királya,3. Károly vezetésével a magyar királyság újra nagy és erős lehetne.
Támogatnátok?
1. Először is a magyar trónon ÖTÖDIK Károly király következne (bármilyen Károly nevű uralkodó ezt a számot kellene viselje).
2. Ami azt illeti éppenséggel pont V. Károly kellene legyen a királyunk, csak nem az a Károly, akire te gondolsz, hanem ez: [link]
3. Ha a Habsburg-ház esetleg le is mondana a trónról a királyválasztás nem efféle szavazás dolga lenne, ugyanis NEM A KÖZNÉP, hanem CSAKIS A NEMESSÉG választhat királyt az országnak!
Én pl. szavazhatnék...
(De a magyar nemességnek a szabad királyválasztáshoz való joga csak a legitim uralkodóház kihalásával, vagy a legitim uralkodónak a trónról / trónigényről való hivatalos lemondásával léphetne érvénybe!)
"(De a magyar nemességnek a szabad királyválasztáshoz való joga csak a legitim uralkodóház kihalásával, vagy a legitim uralkodónak a trónról / trónigényről való hivatalos lemondásával léphetne érvénybe!)"
Vagy a legitim uralkodóház trónfosztásával. Ja, ez már megtörtént, ahogy a lemondás is, ha a Habsburg-Lotaringiai házról beszélünk.
#1
Pl. II. Erzsébet ükanyja Rhédey Klaudia volt.
De valójában az összes uralkodócsalád rokonságban áll egymással, szóval simán lehetne vérvonalat találni mindenhonnan.
4# annyi kiegészítés, hogy nem a nemesség, hanem a kormány választhatna. 1687-es pozsonyi országgyűlésen lemondott a nemesség (pontosabban az utolsó rendi országgyűlésen a rendek mondtak le) a szabad királyválasztás és az ellenállás jogáról.
Ezt követően 2x voltunk király nélkül, egyszer 1849-ben, akkor a kormány mondta ki Ferenc József illegitimitását és a Habsburg ház trónfosztását, később 1918-ban a Károlyi kormány mondattal le IV. Károlyt. Illetve 1920-ban a kormány választotta meg kormányzónak Horthyt.
Ezt rontja az a helyzet, hogy nincs nemesség nálunk és ha hatályon kívül helyeznék az 1947-es törvényt, akkor is évekig tartana felkutatni a JOGOS örökösöket, illetve ellenőrizni azokat, akik maguk is igazolni tudják nemesi származásukat.
Abban viszont igaza van a válaszadónak, hogy 1961-ben Habsburg Ottó csak az osztrák koronáról és ezzel együtt az ottani birtokok jó részéről mondott le. A magyarról soha és nálunk nem is kényszerítették őket sose erre, így a mai napig ők az esetleges trón jogos örökösei. Ha pontosak akarunk lenni, akkor származás alapján Habsburg Károly (V. Károly), mint legidősebb fiú gyermek.
"Abban viszont igaza van a válaszadónak, hogy 1961-ben Habsburg Ottó csak az osztrák koronáról és ezzel együtt az ottani birtokok jó részéről mondott le. A magyarról soha és nálunk nem is kényszerítették őket sose erre, így a mai napig ők az esetleges trón jogos örökösei. Ha pontosak akarunk lenni, akkor származás alapján Habsburg Károly (V. Károly), mint legidősebb fiú gyermek."
Csakhogy IV. Károly már jóval korábban, 1918-ban lemondott az eckartsaui nyilatkozatban, igaz ennek pontos értelmezése vitatott. 1921-ben viszont megtörtént a hivatalos, megkérdőjelezhetetlen trónfosztás is.
8# "1921-ben viszont megtörtént a hivatalos, megkérdőjelezhetetlen trónfosztás is."
A trónfosztás és a trón igény két külön dolog. Jogos trón igénye egyedül a Habsburgoknak, Ottó leszármazottainak, ha nagyon szigorúan vesszük, akkor Károlynak van.
Egyébként az eckartsaui nyilatkozatban szó szerint azt írja IV. Károly, hogy: "Ennélfogva minden részvételről az államügyek vitelében visszavonulok és már eleve elismerem azt a döntést, melylyel Magyarország jövendő államformáját megállapítja." (Ezt most külön kikerestem, hogy szó szerint másoljam ide.) Nem a trón igényről mondott le, csak elfogadta a kormány rendelkezését. És később Ottó sem tette meg, Károly se és egyik utód sem. Sőt, Károly (aki egyébként osztrák állampolgár és ottani politikus) öccse, György magyar állampolgár, Magyarországon él a családjával és itt dolgozik. Pontosabban most pont nem itt lakik, mert párizsi nagykövet, de ez részletkérdés.
Az pedig, mint a 7-es válaszban említettem (bár nem teljesen értek egyet vele, de) a kormány hatásköre lenne, hogy a királyról szavazzon, mint ahogy az 1849-ben történt (király helyett Kossuth Lajos mint kormányzóelnök), illetve 1920-ban (Horthy Miklós, mint kormányzó).
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!