Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Határon túli Fideszesek...

Határon túli Fideszesek tudják,hogy Orbánék voltak azok amik a legelső Trianon napi megemlékezésen kivonultak? Nem Gyurcsány,nem Ungár nem Feketegyőr Orbáán

Figyelt kérdés

2022. szept. 3. 22:56
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
51%

29-es, itt azt nemcsak mondják, hanem tényleg megjárhatod. Jószándékkal mondom: nem érdemes kipróbálni a románozást, max saját felelősségre.


Orbán példaképeiben egyetértünk, Putyint nevesítette is Tusnádfürdőn, amikor ideette a fene illiberalizmust hirdetni: Oroszország és Törökország volt az etalon. Azt hittem, rosszul hallok (szerencsére nem élőben hallgattam, hanem tévén - így nem kellett leülnöm legalább... bár az idei rasszista beszédéhez képest egy lepkefing volt még az is...).


Az viszont egy hülyeség, hogy a határon túliak szavazataiból építené a rezsimjét - azzal a bejutási küszöböt sem érné el!


2010-ben is ti választottátok magatoknak, kéthamaddal (akkor még egyáltalán nem is szavazhattak a határon túli magyarok), és azóta is, minden alkalommal!


Nemhogy a stabil, egypárti kormánytöbbség, de még az alkotmányozó kétharmad SEM a levélszavazatokon múlt - az két nyomorult mandátum volt legutóbb is (azelőtt meg csak egy, 2010-ben meg nulla)!


Megvolt a kétharmad anélkül a két mandátum nélkül is, sajnos, tisztán a Fidesz-KDNP-ből (és még add hozzá a szintén fideszes német nemzetiségi képviselőtöket is).


Figyeltem, mert nagyon szorítottam, hogy NE az erdélyieken múljon, hogy aztán habzó szájjal gyűlölködjetek 4 éven át!

Imádkoztam, hogy minél kevesebben menjenek el az itteniek szavazni!


Nem is rajtuk múlt, nélkülük is megvolt. De persze ez, mint láthatjuk, nem akadályoz meg senkit a fröcsögő románozásban, akinek ez a passziója...



Sajnos addig nem is fogjátok leváltani Orbánt, ameddig a valós problémákkal való őszinte szembenézés helyett ilyen mesékkel nyugtatjátok a lelkiismereteteket (hogy a határon túliak miatt lett volna akár csak kétharmad!).


Majd ha ránéztek a saját térképetekre és észreveszitek, hogy Budapest, Pécs és Szeged kivételével ezek mindenhol győztek, és elkezditek otthon a söprögetést, a saját portátokon, akkor lehet, hogy tudtok változtatni.


Én annyit tudok tenni, értetek és magamért is, hogy kimaradok a belpolitikátokból, nem regisztrálok, nem szavazok - még állampolgárságot sem kérek.


De amíg nem veszitek észre, hogy a probléma forrása belföldön van, addig megoldani sem fogjátok tudni. Csak szólok: ha mind egy szálig az összefogásra szavaztak volna a határon túliak, akkor is, nemcsak egypárti kormány lenne, koalíciós kényszer nélkül, hanem UGYANÍGY KÉTHARMAD.


A feszültséget esetleg le lehet vezetni a határon túliakon, akit ez boldogít. De változtatnotok nektek kell - hacsak nem élvezitek direkt az oroszbarát, EU-ellenes politikát, ami történik nálatok. Ha meg igen, váljon egészségetekre!

2022. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
51%

30-as, te azt tényleg nem fogod fel, hogy az erdélyi magyarok 85%-a NEM SZAVAZ A HÜLYE VÁLASZTÁSAITOKON???


Miért általánosítasz egy elenyésző kisebbség cselekedeteiből?????


Normális országban élő, normális emberek 85% alapján sem általánosítanak, mert azt mondják: ott egy jelentékeny 15%


De ti itt néhányan tényleg nagyon el vagytok borulva! Az erdélyiek 15%-ának szavazása miatt prostituáltnak meg románnak nevezitek az összes erdélyit!


Esküszöm, nemcsak magam miatt idegesít ez, hanem azért is, mert EZZEL KIVÁLTJÁTOK, hogy csakazértis többen fognak oda átszavazni.


Elég dacos emberek vagyunk és az biztos, hogy összetartunk, ha b..szogatnak.


Ezt olyan bután és kontraproduktív módon csináljátok, hogy abszolút az ellenkezőjét éritek el annak, amit akartok!


Hát aki románoz meg prostituáltaz, annak én is az ellenfelére szavaznék, ha szavaznék, basszus! Meg minden normális ember!


Ennyire hülyék nem lehettek!


Mindenesetre én annak örülök, hogy az itteniek 85%-át még együttes erővel sem tudtátok behúzni abba a csapdába, amit a belföldi politikátok jelent (pedig nagyon dolgoztok rajta: ti hergeléssel, a fideszesek lelki zsarolással - de nem nagyon megy, egyelőre).

2022. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 A kérdező kommentje:
23 Valószínű valakivel összekevered őket vagy más lehetett a bűnügyi mert a Vasgardisták velünk harcoltak.
2022. szept. 30. 15:24
 34/34 anonim ***** válasza:

33 Senkivel sem keverem őket, és ha nem ismered Románia történelmét, legalább az észt ne osszad!


Antonescuék is üldözték a magyarokat, hiába voltak hitler szövetségesei a külpolitikai szcénán.


És Ceaușescu is magyarellenes volt, hiába vigyorgott Moszkvában együtt a magyar kommunistákkal!


Az, ha "hivatalosan" Magyarország szövetségesei voltak, a románokat nem akadályozta meg abban, hogy belföldön MINDEN kisebbséget üldözzenek, köztük a magyarokat is.


És NEM, k..urvára nem tévesztem össze senkivel azokat, akik a dédszüleimet és a nagyapámat meghurcolták és egy marhavagonban tartották -20 fokos hidegekben, hónapokon át...

2022. okt. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!