Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A benzinár stop megszűnésével...

A benzinár stop megszűnésével végre változni fog ez a borzasztóan felelőtlen mindenhová autóval megyünk mentalitás?

Figyelt kérdés
Sajnos azt látni, hogy ma már az vált természetessé, hogy egy átlagos háztartásban minimum 2 autó van és az emberek a legapróbb dolgok elintézéséhez is pattannak bele az autóikba. Nem törődve azzal, hogy ezzel micsoda károkat okoznak a környezetüknek, holott mehetnének gyalog is vagy kerékpárral vagy éppen tömegközlekedéssel, de nekik a a kényelmük a legfontosabb ezért mindenhova autóval mennek. A benzinár növekedés hatására ez is ugye változik majd?

2022. aug. 27. 08:16
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
32%

Nem létszükséglet. Csak többen elmagyaráztuk már. Nekem a munkahelyem tömegközlekedéssel, 2 átszállással vidékről 2 óra. Kocsival 20 perc. Szóval vagy ingázom napi 4 órát a 15 km-re lévő munkahelyemre, vagy 40 percet. Nyilván, ha nem lenne autó meg éheznénk, akkor elmászom a munkahelyre, ahol dolgozni lehet, hogy kapjak a pénzért kaját, és ne haljunk éhen. Jelen helyzetben viszont senkinek nem éri meg a tömegközlekedést használni.

Én egyetemista koromban jártam eleget busszal, vonattal, elég is volt. Büdös, koszos, állandóan késik, tömegnyomor van, a menetrendek nincsenek összehangolva. Ahhoz, hogy az emberek ezt tömegesen elkezdjék használni, nagyon sokat kéne rá áldozni. Ehelyett inkább autópályákat építenek.

Nem hinném, hogy a felelősség a kisembereké. Talán ha a honatyák erre költenének, és nem útépítésre, akkor az emberek is inkább használnák a tömegközlekedést.

Viszont ha már az a szlogen, hogy előre megyünk, nem hátra, akkor szeretnék valami életszínvonalat. Nem pedig azt, hogy a szabadidőmből napi 4 óra csak az utazásra menjen el.

Ha 1000 ft lenne egy liter benzin, akkor sem szállnék buszra. Akkor az emberek elkezdenék verni az asztalt a fizetésemelésért. Meg a home office-ért, ahol lehet.

2022. okt. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
100%

41! Én speciel pont erről írtam, hogy megmagyarázzátok, hogy de miért mégsem lehet és így úgy amúgy...

Csak egy példa én dolgoztam másik városban, ahol a vasútállomás 2.9Km-re volt az akkori munkahelytől, érdemi helyi közlekedés nem volt. Én is mesélhettem volna, hogy MUSZÁJ autózni, hát enélkül három óra lenne az út -kb. annyi lett volna megvárom a kétóránként közlekedő helyijáratot- . A megoldás újra: bicikli! Volt egy bicajom, amit abban a városban használtam munkahely meg a vasút között, és nem is én voltam egyedül így.

Tehát mondom, lehet itt magyarázni, hogy valakinek szüksége van rá, csak 100-ból 99-szer kiderül, hogy szimplán szereti a kényelmet a feneke alatt az illető, viszont valami fura kicsavart módon bűntudata van ezt elismerni, és akkor jön a megracionalizáslás, hogy másképp nem is lehet, szar a tömegközlekedés stb.

2022. okt. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
91%

42#


És miért zavar téged,hogy valaki kényelemből autózik?

21. század van.Jó,hogy nem számon kéred azt is,hogy valaki miért használ mosogatógépet vagy mosógépet.Te miért használsz számítógépet, csak nem kényelemből?

Az ember a jólét fele akar haladni, nem a rossz lét fele.Előbbinek ugyanúgy része a személygépjármű, mint mondjuk a mosógép vagy az okostelefon.


Másrészt, semmi közöd hozzá,hogy valaki autóval megy-e, van-e légkondija a házban és mennyit meneti.



Vannak, akik igényesek ás nem szeretnek hering módjára.

A bicikli pedig rossz, mert kivan téve az ember a környezetben.Esőnek, hidegnek, melegnek.Nem komfortos.

2022. okt. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
100%

43! Örülök, hogy kinyafogtad magad, Anyukád mindjárt ad egy puszit a szádra. Viccen kívül!


Nos, amit utálok az olyanok, akik megpróbálják megracionalizálni, hogy ők valójában RÁ VANNAK UTALVA MEG KÉNYTELENEK autóba ülni! Na ezektől hülyét kapok, nézd meg itt is menyi baromságot összehordtak. (ztöbbek közt te is) Ettől undorodom, ha már egyszer hozzá van nőve az autó a hátsódhoz, ne akard megértetni velem, hogy MUSZÁJ! úgy közlekedni, mert nem az! Én is járhatnék kocsival, simán megtehetném -ez is érdekes, hogy ti autópopsiok miért gondoljátok, hogy ez mindenkinek a vágya csak nincs pénze rá- csak hülye volnék erre egy kisebb vagyont elszórni, amikor a tömegközlekedés-kerékpár duóval sokkal olcsóbban és még kényelmesebben is kijövök!

Szóval engem igazán az bosszant, hogy miért kell ezt mondjuk úgy megideologizálni! Most is jössz ezzel, a "21. század van" dumával, és? Ez automatikusan feljogosít téged bármire? Ja nem!

(amúgy ha itt tartunk én mosogatógépet sem használok, mert szimplán ebben is olcsóbban jövök ki, ha a kis kezemmel elmosom azt a napi 2-3 tányért meg evőeszközt, mint ha lenne)


"Az ember a jólét fele akar haladni, nem a rossz lét fele.Előbbinek ugyanúgy része a személygépjármű, mint mondjuk a mosógép vagy az okostelefon."


Mert ebben hiszel! Azért! Van valahol egy leírás, hogy "ahuszonegyedikszázadbanakijólétbenélazautóvaljáááár" vagy mi? Én például tuti rosszabb ul élnék, ha most havonta még 20-30 ezer forintokat elszórnék üzemanyagra. Éves szinte forgalmival miegymással együtt simán lenne félmillió! Ami nem egy kis összeg. Gyakorlatilag majdnem havi fizetésem! Ezt dobjam ki az ablakon? Hogy "jobban éljek"? Magyarázd már el, hogy egyhavi fizetésről való lemondástól, hogy is élnek jobban!

A tömegközlekedés+bicikli duóval egy évre kijövök kb. százezerből.


"Másrészt, semmi közöd hozzá,hogy valaki autóval megy-e, van-e légkondija a házban és mennyit meneti."


Mivel egy társadalomban élünk, és gondolom te is szoktál például részt venni a választásokon, így pont ezt csinálod, hogy beleszólsz mások életébe. Én például a Fidesz miatt adózom úgy, ahogy akit meg mások választottak meg, szóval...érted remélem.


ui. végül ha itt tartunk én például mosogatógépet sem használok, mert azt a napi 2-3 tányért luxus lenne azzal mosatni, nem?

Számítógépet meg azért használok, mert látom értelmét és több hasznom van belőle, mint amennyit bukom a villanyszámlán, mondjuk ez is egy hét éves 2015-ben vett laptop, szinte nulla fogyasztással és cserébe nem nagyon nézek TV-t.

2022. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
91%

21.Században nem elvárható,hogy például egy diplomás munkahely klimatizálva legyen?Dehogynem.

Nem a 40-es években vagyunk.


Az autót használok pedig megfizetik a jármű használatát.Nézd csak meg hány százalék az adótartalma a benzinnek.Aztán, ott a gépjárműadó, autópálya-matrica.Aztán ott van az autót , autózást érintő szolgáltatások ÁFA tartalma.

Ezzel baromi sok pénz befolyik az államkasszába, elvárható,hogy épüljenek a parkolóházak, az utak, pályák karban legyenek tartva.

Az autót használó az ügyfél, az állam meg a szolgáltató.Utóbbi dolga,hogy kiszolgálja az előbbit, ha az fizet.

2022. okt. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
100%

45! Elvárhatod, sőt elvárhatod, hogy valaki meg is etessen, nem? Csak nevetséges lesz, mondjuk egyre inkább azt érzem, hogy trollkodsz.


Amúgy az autóba az üzemanyagot még mindig hatósági áron tankolják...ennyit arról, hogy "meg van fizetve".

2022. okt. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
100%

46#

Semmiféle trollkodás nincs ebben.

Én olyan ember vagyok, aki szereti a technikát.

Te meg olyan, aki nem.


Felesleges ezen veszekedni.Te menj biciklivel én megyek továbbra is autóval.

2022. okt. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
100%
Bicikli Budapesten csak ott opció ahol van erre szolgáló elkülönített bicikliút, egyébként sajnos életveszélyes, kb öngyilkosság.
2022. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!