Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A benzinár stop megszűnésével...

A benzinár stop megszűnésével végre változni fog ez a borzasztóan felelőtlen mindenhová autóval megyünk mentalitás?

Figyelt kérdés
Sajnos azt látni, hogy ma már az vált természetessé, hogy egy átlagos háztartásban minimum 2 autó van és az emberek a legapróbb dolgok elintézéséhez is pattannak bele az autóikba. Nem törődve azzal, hogy ezzel micsoda károkat okoznak a környezetüknek, holott mehetnének gyalog is vagy kerékpárral vagy éppen tömegközlekedéssel, de nekik a a kényelmük a legfontosabb ezért mindenhova autóval mennek. A benzinár növekedés hatására ez is ugye változik majd?

2022. aug. 27. 08:16
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
100%
20! Tehát az vagy, oké csak ezt akartam tudni!
2022. aug. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
95%
Pár éve elegem lett , hogy mindenhová autóval megyek és Pécs viszonylatában, keresgélnem kell a parkolóhelyet, de a belváros elég reménytelen, így egy kicsit távolabb parkoltam mindig, de akkor meg gyalogolhatok a célig. Vettem egy robogót , ezzel mindig odaállok, ahol dolgom van. Azt mondom a bő 80 százalékát el tudom intézni motorral.
2022. aug. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%
Városon belül "egyszerű" kiváltani az autót, legalább a hét nagy részén. Falun viszont nincs nagyon alternatívája az autónak a munkába járáshoz. Persze pár szerencsést leszámítva, akit a távolsági busz a munkahelyéhez közel tesz le átszállások nélkül, és a munkaidejéhez van is busz nem túl nagy várakozással.
2022. aug. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
93%
16) és hova megyek vele?mit szállítok vele?ki van téve az ember az időjárás viszontagságainak vagy annak hogy a gépjárművek agyontapossák.továbbá azt sem cáfoltad amit írtam.
2022. aug. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
3%
Ez is a régi agyi beidegződés részévé vált ("Lakás-ótó, csakis magánban, szükséges minden magyarnak, hogy tulajdonoljon min. egyet"), tehát változás semmi sem lesz e téren sem.
2022. aug. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
95%
25) vagy visszaköltözhetsz egy barlangba és vadászhatsz,ekkor karbonsemleges is leszel.
2022. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
75%

25#

Nem.

Ingatlant bérelni a legrosszabb anyagilag.Hiszen, annyiból (sőt kevesebből) törleszteni is tudod és az egy befektetés.


A lakásbérlés olyan, mintha lehúznád a pénzt az ablakon.


A nem jogi személy általi autólízing meg sehol sincsen elterjedve.Nyugat-Európában a nagy multik kínálnak kedvezményes lízing lehetőséget, mint juttatást a dolgozóiknak,de ott is sem élnek vele tömegesen az emberek.

2022. aug. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
100%

27! Gondolom azt hiszed, hogy mindenkinek felhallmozva áll 4-5 millió önerönek....


Egyrészt! Másrészt attól függ a lakásbérléssel mi a célod! Meg milyen lakást bérelsz pl. Magán vagy önkormányzati.


Mondjuk e logika mentén amúgy az autó önmgában is csak pénzpocsékolás.

2022. aug. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
36%
Aha télen megfagyjak, nyáron megsüljek biciklin, vagy nyomorogjak a tömegközlekedésen, sokszor az igénytelen hajléktalanok között akik melegedőnek használják a buszokat. Köszönöm, kihagyom eme remek lehetőségeket.
2022. aug. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos Magyarországon a tömegközlekedés olyan szinten van hogy épeszű ember nem szívesen használja, csak ha rá van kényszerülve.


Persze a magyar zöldpártok okoskodnak itt német, stb külföldi példákkal.

Namost Olaszországban, ami azért nem a pontosságról híres, jártam vonattal fél évig, légkondicionált 2 emeletes vonat, Wifi, áram, USB töltő, mindez 10 éve. Kb 2-3-szor késett fél év alatt a vonat 5 percnél többet.

ehhez képest Magyarországon (2010-20 között jártam vonattal sokat), olyannal még nem találkoztam hogy ne késett volna legalább 20 percet a vonat (Budapest-Balaton, vagy Csongrád, esetleg külváros felé járok) pedig többszáz alkalommal igénybe vettem már.


A BKV-t jobb ha nem említjük, büdös, koszos, a menetrendet ostobák találták ki, úgy h ami gyalog 30 perc BKV-val 50 perc és 3 átszállás... egy céljuk van h a hülye külföldi minél több jegyet vegyen hogy megtehessen 3 km-t.


Házunk környékén jár 4 busz, 1 hónapig voltam rákényszerülve, namost Futár ide vagy oda, ez a 4 buszjárat EGYSZER SEM jött pontosan, és szinte mindig az volt, hogy eljött egy full tömött busz, majd közvetlen mögötte elhúzott 2 üres másik járat! Holott "elméletben" ezeknek kiegyenlítve kéne járniuk.


Ilyen és ehhez hasonló dolgok viszik oda az embert hogy ezért a szolgáltatásért én nem fizetek, fizessenek a zöldek, vagy a jegesmedvék, bánom is én, de ne én szívjak már, miközben a nagy hipster zöld szemléletű muki megveszi a legújabb iphonet, meg a banánt avokádót, kapásból 100-szor nagyobb lábnyomot generálva mint én.

Szépen beülök a kocsiba és begurulok a munkába, szerencsére nem kell csúcsidőben járnom, úgyhogy nekem kocsival 15 perc, BKV-val meg 55 perc lenne...

2022. szept. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!