Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A benzinár stop megszűnésével...

A benzinár stop megszűnésével végre változni fog ez a borzasztóan felelőtlen mindenhová autóval megyünk mentalitás?

Figyelt kérdés
Sajnos azt látni, hogy ma már az vált természetessé, hogy egy átlagos háztartásban minimum 2 autó van és az emberek a legapróbb dolgok elintézéséhez is pattannak bele az autóikba. Nem törődve azzal, hogy ezzel micsoda károkat okoznak a környezetüknek, holott mehetnének gyalog is vagy kerékpárral vagy éppen tömegközlekedéssel, de nekik a a kényelmük a legfontosabb ezért mindenhova autóval mennek. A benzinár növekedés hatására ez is ugye változik majd?

2022. aug. 27. 08:16
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
100%

30! Miért van az, hogy csak azok szerint szar a magyar tömegközlekedés, akik autóval akarnak járni...


Pl. Én minden héten utazom vonattal, szokott lenni késés...néha! Messze nem minden alkalommal, és olyan hogy késés miatt lekéstem volna bárhonnan is csak egyszer volt.

2022. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
32%
31-es örülök hogy a random falvadban ahol laksz pontosan jár a vonat, javaslom próbáld ki a 4-6-oson utazás fél évig csúcsidőben, és utána mondd h a magyar tömegközlekedés az olyan hűdejó dolog :D
2022. szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
100%
2! Figyelj, neked lelki feloldozás kell, hogy a tömegközlekedés szar és te "kénytelen" vagy autóval járni, ezt bizonygatod. Ismerem ezt, majd minden panelt amit leírtál -mondjuk a külföldiek miatt szar a bkv baromságot te terjeszted elöször- minden ilyen mint te. Most ha lelki balzsam kell, akkor rossz helyen jársz. Budapesten autóval az jár, aki szereti a luxust. Ne okoskodj hogy te "rá vagy kényszerülve" mert nem vagy. Ennyi.
2022. szept. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
91%

"Budapesten autóval az jár, aki szereti a luxust."


Elég sok ember él luxusban akkor... akkor ezekszerint ebben az országban nagy a jólét, rengeteg ember szupergazdag. Akkor meg nincs miért pampogni. Ennyi.

2022. szept. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy azok, akik itt arról papolnak, hogy magyarország bizonyos részén nem lehet élni autó nélkül, ők kérem gondoljanak bele, hogy a lakosság kb. 70 %-a városokban él, rengeteg a nyugdíjas is, tehát, ha a vidéki emberek megtartanák az autót oké, a városi embereknek kellene sétálni,kerékpározni és tömegközlekedni, és akkor nem mellesleg ennyi kövér ember sem lenne mindenhol.
2022. okt. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a mentalitást én úgy értelmezem, hogy sok a mozgáskorlátozott.
2022. okt. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
100%

35#


A vidéki városokban nem megy 3 percenként a villamos.

Még a gazdagabb városokban is, mint Győr,Sopron igen gyér, ritka a helyi tömegközlekedés.

Igazából, nincs is rá igény,hogy sűrűbb legyen, mert a többség autóval megy.

2022. okt. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
93%

37: az van hogy Pesten se jár 3 percenként a villamos.

Max a 4-6-os. De ha kicsit kifelé mész 10-15 percenként jár a villamos.

Nekem légvonalban 4.5 km-t kell nap mint nap megtennem. Tömegközlekedéssel, ha minden 100% pontosan jön, akkor 40 perc, ha bármi késik, vagy nem jókor érek oda, akkor 55 perc. Átlagosan, olyan 50 percet utazok, mert itt Pesten soha nem jár semmi pontosan. Általában jön egy busz 4 perc késéssel, majd közvetlen utána ("szélárnyékban") húz el 3 másik, és utána 15 percig semmi, ilyen a pesti menetrend.

Szóval futva ugyanezt a távot (útvonalon kb 6 km) fél óra alatt teszem meg.

Kocsival meg, a reggeli csúcsforgalomban 30 perc, de ha mondjuk kivárom a csúcsidőt, és 10-11körül megyek, akkor mindössze, 12 perc!

Ez azt jelenti h autóval az átlagos tömegközlekedéshez képest 75 percet spórolok naponta! Éves szinten ez 250 óra, ami több mint 10 embernap.

Kérdem én, miért is érné meg nekem tömegközlekedéssel menni? Ha egyszer repülőre ül valaki, már nagyobb lesz a karbonlábnyoma mint amit én egy év alatt elautózok. Nehogymár én szívjak mások helyett. Majd ha leáll a repülés, leállnak a gyárak stb. akkor megyek gyalog, addig meg, az idő pénz....

2022. okt. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
20%

38! A nyilvánvaló és az autónál is gyorsabb megoldások meg nem elég elegánsak.

Csak egy példa 4.5 Km az egy laza nagypapa tempót diktálva is 20 perc kerékpárral. Ergo még a tömegközlekedésnél is környezetbarátabb, az autónál meg gyorsabb lenne, és mielőtt bedobod, hogy "de hát ne mehetek izzadtan" nos akkor meg ott az elektromos bicaj vagy roller, de most majd el fogod magyarázni, hogy neked LÉTFONTOSSÁGÚÚÚÚ!!!!! A gépkocsi.


Nem az a szégyen, ha valakinek a seggéhez hozzá nőtt az autója és slusszkulcs volt a jele az oviban, vannak ilyenek. Nem is zavarna, ha megfizetnék az árát, csak nem fizetik, de ezt most hagyjuk.

Ami zavar, hogy meg akarjátok magyarázni, hogy ez miért nélkülözhetetlen, sőt a legjobb megoldás, és akkor jöttök ilyen nevetséges dolgokkal.

2022. okt. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van #39, ez olyan mint a mosogatógép, ha nincs akkor leszárad az emberek keze, meg olyan mint az étterem, sír mindenki, mert hónap vége van (13-án), de soha nem főz, hanem kész ételt vesz. Eléggé életképtelen a lakosság az 100%.
2022. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!