Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Megnéztem VHS-ről Orbán...

Megnéztem VHS-ről Orbán Tusványosi beszédét és nekem teljesen normál beszédnek tűnt, vagy velem van a gond?

Figyelt kérdés
Leszögezném, hogy nem vagyok fideszes, de én semmi náci dolgot nem találtam ebben. Attól, hogy Orbán mert beszélni a kevertfajú emberekről az még nem náciumus. Nyilván, a mai polkorkekt világban mindenre rá lehet és rá is kell fogni, hogy náci, de attól még nem lesz az, csupán Orbán olyan dolgokról beszélt, amik a nyugati társadalmakban tiltva vannak úgy mint a tervezett fajkeverés, a tervezett migráció betelepítés,stb és ez érthető ha a nyugati hatalmaknak nem tetszett, de attól még igaz.

2022. júl. 29. 20:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem náci, hanem xenofób a helyes kifejezés szerintem.

Rengeteg videót találsz a neten Orbán színeváltozásáról, hogy mondott már mindent és annak ellenkezőjét is. Alapvetően politikus, aki szereti a hatalmat (és a korábban soha nem látott magánvagyon gyarapítást), és most éppen inog benne a bizalom, mert jöttek a megszorítások és még újabbak jönnek. Tehát kell valamit villantania, hogy mitől ő a nélkülözhetetlen szereplője a magyar és az európai politikának. Tehát szándékosan döntögeti a tabut. Létező érzésekre reflektál, a xenofóbia, bevándorlásellenesség létező érzelem a lakosság egy részében. Ha kellően homályosan fogalmaz, akkor elég nagy részében, mondhatni én is egyetértek pár dologgal. Amiben gyökeresen nem értek egyet Orbánnal és a kérdezővel, az a "léteznek Sátáni erők" gondolata. Orbánnak létérdeke, hogy magát a sátánnal való küzdés harcosának láttassa, mert akkor jobban elsiklunk afelett, hogy házi pénztára lett az ország leggazdagabb embere, de ettől ez még hülyeség.


Konkrétan pl. a török vendégmunkások a 60-as évek második felében nem azért mentek Németországba, mert Soros vagy a szabadkőművesek ezt akarták. Egyszerűen a németek demográfiai apályában nem volt elég munkáskéz, és baromira felment volna az élet ára, ha az egyszerűbb fizikai munkáknak annyira fel kellett volna emelni a munkabérét, hogy azt egy német elvállalja. Kérdező, kifejtenéd bővebben, hogy mit értesz "tervezett migráció" alatt?

Egyrészt van a gazdasági szükségszerűség, ezt nem tervezi senki, de ha egyszer fogy a népesség; és a számok alapján minden - amúgy általam helyeselt - népességpolitikai intézkedés ellenére fogy, akkor két út áll előttünk. Vagy a csökeknő népességgel együtt csökken a GDP-nk, és egyre kevesebb emberre oszlik az államadósság, a nyugdíjasok eltartásának terhe, vagy beengedünk annyit, amennyire szükség van. (Lásd USA, kvótákkal szabályozott bevándorlás)

Ezzel persze járnak problémák, főleg ha a bevándorlók egy egyre növekvő kisebbséget alkotnak az országban, akkor az csökkenti a kohéziót, a társadalmi szolidaritást. Illetve, ha nem szabunk kvótákat, azaz nem csak annyi embert engedünk letelepedni, amennyinek munkát is tudunk biztosítani, az csődbe viszi az országot, miközben érdemben nem segít a 3. világon (mert annyival többen vannak).

Orbán abban hazudik, hogy ezeket a problémákat ő látja egyedül. Valójában meg egyrészt nincs olyan politikai erő európában, amelyik korlátlan betelepítést szeretne, másrészt közben meg hozzánk is jönnek a migránsok meg a vendégmunkások (ahogy azt #14 és #15 is leírta, de mutatok Neked egy néger katolikus papot is: https://www.youtube.com/watch?v=niXHR7jhJpM ), pedig Orbán kormányoz már sok éve.

2022. júl. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
56%
#19 kérlek, világosíts fel!
2022. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha Orbán pilóta lenne, már régen lezuhant volna...

Ennyit a vezetői képességeiről!

2022. júl. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Szerintem veled van a baj, és ezt erdélyiként mondom. Hánytam ettől az ócska, rasszista dumától, és szégyelltem magam, hogy egyáltalán hallgatom.


Szégyellem, hogy megengedjük, hott itt, nálunk fröcsögje szét ezeket az undorító eszméket!

2022. aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!