Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzék mit fog mondani...

Az ellenzék mit fog mondani amikor a Fidesz visszaállítja a normál jogrendet?

Figyelt kérdés
2020. máj. 17. 04:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%

Nézd, azt amit megszokhattunk tőlük. Az lesz a bajuk, hogy hamar feloldották és így micsoda veszélyhelyzetnek teszik ki a magyarokat.


Márciusban: nincs maszk elég! (Jön kismillió, de az nem számít, akkor sincs elég)


Áprilisban: igaz, hogy van maszk, de nem jók, nem hatasosak.


Májusban, Ujhelyi azt nyilatkozta, hogy nem a kormány miatt maradt alacsonyan a járványgörbe, hanem az otthon maradó emberek miatt, tehát nem a kormányon múlt....



Megszokhattuk, hogy az ellenzékünk egy program nélküli tömörülés, aki csak ész nélkül bírálni tud, minden amit a kormány csinál az rossz, kb ebbe ki is merül a mondani valójuk.


Ellenben Spanyol, meg Olaszo.-ban ott minden rendben van, mert a napi 1000 halott az nem számít, járvány van, hát istenem így jártak, lényeg hogy ott balos kormány van, tapsoljunk nekik.

2020. máj. 17. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%
Az a "jogrend", amit a fidesz visszaállítani kíván, az még nem a normál jogrend.
2020. máj. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
32%
2-es, ha TV-ben, nem láttad volna, hogy nincs demokrácia, magadtól eszedbe jutott volna-e?
2020. máj. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 tgt ***** válasza:
65%
Magyarországon már egy ideje nincs demokrácia. Ez nem a koronavírus-törvényen múlt, az csak a még megmaradt, nagyon kicsi kontrollt is kivette a demokraták kezéből. Ha azt visszakapják, attól még nem lesz demokrácia.
2020. máj. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
18%
Konkrétumot tud-e valaki mondani, miért nincs demokracia?
2020. máj. 17. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 tgt ***** válasza:
73%

Magyarországon hibrid rezsim van, ami már nem demokrácia, de még nem diktatúra. Valahol a kettő között. A kormány fenntartja a demokrácia látszatát, de igazából a demokratikus működést ellehetetleníti. Néhány példa a működésére:


- Nem dobja a kukába az alkotmányt, hanem a saját képére szabja azt.


- Nem rendeletekkel vagy pártutasításokkal, hanem intézményi bűvészkedéssel, diszkriminatív jogalkotással, sőt népszavazásokkal betonozza be a hatalmát.


-Nem tiltja be az ellenzék működését, csak olyan választási szabályokat és médiakörnyezetet teremt, amelyek keretei között a hatalmon lévőket csak óriási erőfeszítések árán lehet leváltani. Ha ez valós fenyegetéssé válik, nem végzi ki ellenfeleit, hanem adóhatósági zaklatással, köztörvényes vádakkal citálja őket bíróság elé, vagy éppen gazdasági ellehetetlenítéssel veszi el a kedvüket a kellemetlenkedéstől.


- Az elvileg semleges állami intézményeket megszállja.


- Az állami forrásokhoz való egyenlőtlen hozzáférés és hatalom médiatúlsúlya olyan mértékben torzítja a demokratikus versenyt, hogy a voltaképpeni választási csalás vagy a nyílt állami erőszak feleslegessé válik. A választások nem nevezhetők tisztességesnek.


- Nem számolja fel az alkotmánybíróságot, de törvényben korlátozza a hatáskörét, vagy egyszerűen bővíti a létszámát, és az új helyeket megbízható káderekkel tölti fel.


- A szabad sajtó törvényi felszámolása helyett gazdasági eszközökkel, a rendszert támogató oligarchák vagy az államkassza forrásai segítségével építi ki az állami információs monopóliumot. Az ellenzéki hangok nem jutnak el a lakosság kritikus tömegéhez, vagy ha mégis, egyszerűen nem hallatszanak a kormányzati propaganda mindent elnyomó zajában.


- A politikai erőszakot nem a rendőrség hajtja végre, mert az túl feltűnő lenne, hanem a hatalomtól formálisan független „civil” biztonsági szolgálatok, szurkolói csoportok, ifjúsági szervezetek.

2020. máj. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 SzittyaWarrior lvl99 ***** válasza:
53%
Imádkozni fogunk Doktor Orbán Mihály Elnök Úrhoz, mert ő egy kegyelmes isten, aki oly jó hozzánk.
2020. máj. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
Mikor visszaáll a normál jogrend, nem fogsz érzékelhető különmbséget érezni. A fidesz ezután is lesöpri az ellenzék javaslatit ha akarja.
2020. máj. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem azt, hogy: Ennek mi értelme volt és mi szükség volt rá és miért nem tettek bele időbeli korlátot.

Már csak azért, mert az ellenzék a magyarok azon részét képviseli, aki gondolkodik is, és aki gondolkodik, azokban ezek a kérdések fogalmazódtak/fogalmazódnak meg.


Amúgy sosem értettem a fideszesk miért kérdik, hogy "Miért nincs demokrácia?"

Mert ha válaszolsz nekik kezdve a párttákolmányon át a maguknak írt választási törvényig bedobják a frappáns választ, hogy "ezt a döntést az országgyűlés hozta, amit a agyar nép hatalmazott föl szóval KUSS ITT NINCSEN SEMMI BAJ A DEMOKRÁCIÁVAL...szerintük.

2020. máj. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%

Én személy szerint nem mondanék mást, csak azt, hogy igazam volt. Már márciusban megmondtam, hogy ez lesz (11-es választ írtam én):


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__..


1 hónapot tévedtem, mert elég hamar terítékre tették az EU-ban a témát.

2020. máj. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!