Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért vannak...

Az emberek miért vannak felháborodva a kedvezményes rezsi korláton, holott ez így igazságos egy válságban?

Figyelt kérdés

Fizessen sokat aki nem tud spórolni és aki luxusban él, és fizessen keveset az aki csak épp a túlélésre hajt.

Nekem nagymamám például egyedül lakik és télen a rezsicsökkentés ellenére is csak 1 félszobát fűt ki magának egy össz. 1,5 szobás Kádár panelben. Olyankor sem a nappalit, sem a kis konyhát nem fűti. Ő tud spórolni, neki nem is kell majd piaci árakat fizetnie.

A gazdag pazarlóknak meg miért ne kelljen? Nem értem.



2022. júl. 15. 13:59
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%

#20

"Aki olyan csóró, hogy saját magának sem tud házat/lakást venni csak állami pénzből"

Csak, hogy ez kb. mindenki és ezt te is beismerted itt:

"én pont azért költöztem el Magyarországról nemrég, mert a magyar bérek mellett nem lehetett elindulni az életben"


Elég szánalmas, hogy úgy kritizálsz valakit, hogy be is ismered, hogy annak a valakinek nem volt más választása.


Azzal hogy elhagytad az országot az átlag IQ csak növekedett, szóval nem kell visszajönnöd.

2022. júl. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
0%

30. Ez egy tipikus túltolt siránkozás. Lefogadom h még 3 hónap múlva is élni fogsz!

Amúgy én nem értem ti mit csináltok, én is egyedül élek, van egy nagy hűtő, fagyasztóval, 140 centis tv, most nyáron szinte mindig megy a mobilklíma, és így is csak 120 kwh a havi fogyasztásom, szóval a kedvezményesnek épphogy a felét éri el.

2022. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

#13


Vettem egy regi hazat, amiben nem volt semmilyen futes, egy olcson telepitheto futest kerestem, es az elektromos padlofutes ilyen volt (futofilm). A 100 nm-es hazban kb 300 ezer forntba jott ki, anyag + munkadij (3 eve)

Azota 40-45 ezer futesi szezonban a villanyszamla, nyaron 5-6 ezer

2022. júl. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, te az a tipikus emberfajta vagy, aki a más pénztárcájában turkál, és úgy pofázik bele a másik életébe, hogy közel sem azt az életet élni. Külföldről könnyű értetlenkedni meg beleugatni mindenbe. Ha olyan bátor vagy, költözz haza, aztán mutasd meg, hogy te a jég hátán is megélsz! Addig pedig foglalkozz a saját dolgaiddal...
2022. júl. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

"Külföldről könnyű értetlenkedni meg beleugatni mindenbe. Ha olyan bátor vagy, költözz haza, aztán mutasd meg, hogy te a jég hátán is megélsz!"

Azért költöztem ki mert bátor voltam és nem akartam a "jég hátán megélni", hanem kényelmesen szerettem volna élni. Viszont akinek nincs rá gazdasági lehetősége, hogy pazaroljon és rongyrázzon az energiafogyasztással, az miért elégedetlenkedik? Addig nyújtózkodjon ameddig a takarója elér.

És ez a rendszer pont igazságos, mert mondom, nagymamám még rezsicsökkentés idején is tudott spórolni hogy még alacsonyabb legyen a rezsije. Igaz, alacsony is a nyugdíja, de még így is tudott félretenni az unokáinak meg stb.

Tanuljanak meg már végre spórolni a rongyrázó magyarok és ne mástól követelni ingyen azt amire nincs pénzük!

2022. júl. 15. 14:55
 36/43 anonim ***** válasza:
73%
Az a legnagyobb baj, hogy nagyanyád még a kotonon is spórolt... Ha nem így tett volna, egy hülyével kevesebb lenne most a világon, az biztos...
2022. júl. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
87%

#35

Te tényleg hülye vagy. :DDD


"Igaz, alacsony is a nyugdíja, de még így is tudott félretenni az unokáinak meg"

Mivel passzív jövedelme van. Neki nem kell már teljesítményt nyújtania, hogy fizetést kapjon.

Ha valaki home office-ból dolgozik gépen pl., akkor esélytelen ,hogy azt mondja, hogy nem lesz klíma, mert 40 fokos lakásban nem fog tudni se dolgozni, se pihenni.


"Tanuljanak meg már végre spórolni a rongyrázó magyarok"

Mondja ezt az, aki nem tudott spórolni, ezért gyáván elmenekült a problémák elől. :DDD

2022. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Nézd, ha Magyarországon élsz és magyar átlagbért keresel, akkor spórolnod kell ez van. Itt Nyugaton nem kell spórolni, piaci árak mellett sem, mert a bérek is magasak. Ez van.

Több GDP-t is állítunk elő, és nem csak látszat GDP-t.

2022. júl. 15. 15:08
 39/43 anonim ***** válasza:
83%

Azt azért megosztod velünk, hogy milyen munkával is állítod elő azt a GDP-t?

Mert ennyi ésszel maximum a kukáskocsin tudlak elképzelni...


Még mindig nem érted, hogy nem a spórolással van baj, hanem azzal, hogy MÁR NEM TUDSZ MIN SPÓROLNI. Legalábbis a nagytöbbségnek ez a problémája.

2022. júl. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó jól mondja értsd már meg IQ betyár amit írtam h semmit nem pazarlok egy normális emberi szinten élek alapvető dolgokkal ami minden dolgozó embert megillet, az életszínvonalam nem változott évek óta mégis több lett a kiadásom, mint írtam nem rokkanok bele de ez a patkányság legteteje hogy a középosztály és a szegények akik normálisan dolgoznak azok szivatva vannak aki meg gazdag az még többet keres és tömi magát, és mint írtam én nem rájuk szavazok sosem szavaztam rájuk szóval én baromira nem ezt a kormányt akarom és mégis az én zsebemből vesznek el most pénzt szóval nekem te ne magyarázzá,l főleg hogy itt sem élsz.
2022. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!