Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért vannak...

Az emberek miért vannak felháborodva a kedvezményes rezsi korláton, holott ez így igazságos egy válságban?

Figyelt kérdés

Fizessen sokat aki nem tud spórolni és aki luxusban él, és fizessen keveset az aki csak épp a túlélésre hajt.

Nekem nagymamám például egyedül lakik és télen a rezsicsökkentés ellenére is csak 1 félszobát fűt ki magának egy össz. 1,5 szobás Kádár panelben. Olyankor sem a nappalit, sem a kis konyhát nem fűti. Ő tud spórolni, neki nem is kell majd piaci árakat fizetnie.

A gazdag pazarlóknak meg miért ne kelljen? Nem értem.



2022. júl. 15. 13:59
1 2 3 4 5
 1/43 árokpart ***** válasza:
90%
Hogyan a fenébe lenne igazságos, a lakosság gyakorlatilag egésze teljesen ellehetetlenül és tönkremegy. Senki sem él luxusban, aki úgy az ki fogja tudni ezután is fizetni.
2022. júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
84%
Mert mondjuk nem mindenki egy másfél szobás panelben lakik egyedül, te észlény...
2022. júl. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
10%
2. Akkor el kell adni a nagyzoló luxusházat és oda kell költözni. Pech!
2022. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
92%

Bocsánat, de eddig nekem Orbán Viktor Kegyelmes Úr azt mondta, hogy tele vagyunk olcsó orosz gázzal, hogy a fülünkön fog kijönni, míg a németek halálra fognak fagyni az otthonaikban. Erre ma reggel a Kossuth Rádióban azt mondta, hogy a gazdagabb nyugati országoknak nem akkora probléma az energia piaci ára, mint nekünk.


Most hanyatlik a nyugat, vagy ők a gazdagabbak?


Segíts elvtárs, nem tudom már mit gondoljak!

2022. júl. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, a luxusban élőket pont nem fogja ez megviselni.

De meg fogja viselni azokat, akiknek például villanybojlerből jön a meleg víz, ők nem a luxus réteg, olvasgattam hozzászólásokat, hogy ki mennyit használ így, hogy bojler van. Én is alatta vagyok távhősként, de attól még nem tartom jó döntésnek, illetve a rezsicsökkentés, ahogy a Fidesz csinálja, eleve szar, és tudtam előre, hogy fájni fog ez egyszer nagyon, kiröhögtek érte, hát, most ez az idő eljött, nem így kellett volna, eleve nem így kellett volna bevezetni, és nem így kellett volna kivezetni.

2022. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
85%

#3, téged sem az eszedért szeretnek, ugye?

Egy három gyerekes család mi a francban lakik, szerinted? Palotában?

Egy normál családi házat sem lehet havi 144 köbméterből értelmes módon felfűteni...

2022. júl. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

"Mert mondjuk nem mindenki egy másfél szobás panelben lakik egyedül, te észlény..."

De akkor azok gazdagok és pazarlók. Miért nem kis lakásban laknak? Ha meg sok gyerekük van akkor miért vállaltak a semmire gyereket úgy, hogy még a rezsit sem tudják rendes áron megfizetni, csak kommunista áron. Akkor nem kellett volna vállalni a purgyékat kérem szépen.

Aki még a rezsit sem tudja fizetni utánuk, hogy fogja majd elindítani az életben?

2022. júl. 15. 14:10
 8/43 anonim ***** válasza:
88%
Én nem pazarlok családi házban lakom mert ezt örököltem, csak a szükséges dolgok mennek árammal bojler hűtő fagyasztó, és ugye néha tv meg konzol, ez egy normális átlag fogyasztás mégis 270 kwh van a számlán szóval ha táblázatot nézem és az lesz 10 ezer helyett 20at fogok fizetni nem mondom hogy most emiatt eret vágok csak ebben pont ez a szemétség hogy direkt úgy lett belőve az arány hogy mindenki egy kicsit többet fogyasszon így mindenképp valamivel többet kelljen fizetnie ebből lesz majd szép kis pénze az államnak amit eddig is loptak ugye, a gázzal ugyanez van, szóval nem fogok jajgatni csak már a tököm tele van hogy kemény munkával kerestem és a tavalyi életszínvonalam nem változott semmit nem vettem luxus dolgokat stb viszont a kiadások meg nőttek a botrányos gazdaság politika miatt amit az elmúlt 12 évben nyomott a drága kormány, szóval nem kedves kérdező baromira nem érzem ám igazságosnak az egészet ráadásul én nem is ezekre a bohócokra szavaztam.
2022. júl. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem a villanybojler problémát, évek óta jéghideg vízzel zuhanyzom, egészségesebb is.
2022. júl. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
100%

kedves fidesz troll baratom. az emberek azert vannak felhaborodva mert a g.ci azzal kampanyolt, hogy az ellenzekkel szemben ok megorzik a rezsicsokkentest


ehhez kepest most az emberek tobbsegenek sokszorosara no a rezsi

2022. júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!