Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért vannak...

Az emberek miért vannak felháborodva a kedvezményes rezsi korláton, holott ez így igazságos egy válságban?

Figyelt kérdés

Fizessen sokat aki nem tud spórolni és aki luxusban él, és fizessen keveset az aki csak épp a túlélésre hajt.

Nekem nagymamám például egyedül lakik és télen a rezsicsökkentés ellenére is csak 1 félszobát fűt ki magának egy össz. 1,5 szobás Kádár panelben. Olyankor sem a nappalit, sem a kis konyhát nem fűti. Ő tud spórolni, neki nem is kell majd piaci árakat fizetnie.

A gazdag pazarlóknak meg miért ne kelljen? Nem értem.



2022. júl. 15. 13:59
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

#17, és az felétek ingyen terem a kertben, vagy mi? ...

A fa ára is úgy elszabadult, hogy ismerősöm -aki tényleg egész életét fával tüzelve oldotta meg- inkább átváltott gázra 2 évvel ezelőtt. Mondjuk így most ő is beszopja, de ne gondolja senki azt, hogy a fával tüzelés micsoda innováció pénzügyileg.

2022. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
79%
Kérdező, nagyon remélem, hogy te leszel annyira okos, hogy nem szaporodsz...
2022. júl. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
#20 Wtf dude. Ismerőseim nagy része albérletben kezdte az életét, miután kikerült a gimiből. Csak a két polgármester gyereke kapott házat, miután felöltöztek Debrecenbe. Nem kell egyből házat venni.
2022. júl. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező azt ugye tudod hogy pont a nagycsaládosok kapnak erre is kedvezményt nekik jobban meg van emelve a fogyasztási limit szóval ezzel ritka idióta dolgot mondtál, pont hogy az egyedül vagy ketten élők vagy kiscsaládosok szívják meg akik normál szinten élnek de velük fizettetik ki az árrést.
2022. júl. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom te hol élsz, én pont azért költöztem el Magyarországról nemrég, mert a magyar bérek mellett nem lehetett elindulni az életben ha albérletet is fizetni kellett. A döntés nagyon jó volt, közel 6-szorosát keresem kint, kevesebb munkával, a lakhatás csak másfélszer drágább és nem lakok társbérletben meg hasonló magyaros nyomor megoldások.

Ha valaki 3 gyereket vállal úgy, hogy még saját magának sincs lakása csak hitelre, akkor az a 3 gyerek sem fog tudni elindulni Magyarországon, ergo nem lesznek hazafiak, nekik is jönniük kell Nyugatra.

Hazaárulókat meg minek szülsz?

2022. júl. 15. 14:34
 26/43 anonim ***** válasza:
94%
Kóborkutyaként élni külföldön magányosan remek jövőkép
2022. júl. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
79%
25. Akkor te is hazaáruló vagy? Anyád minek szült meg?
2022. júl. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudom melyik párt kampányolt azzal, hogy az eddigi rezsicsökkentés fasza, mindenképp meg kell tartani, és hogy a csúnya, róósz másik lehetséges jelölt ezt megszüntetné.... Jah, hogy a Fidesz, akkor semmi baj nincs, csak hazudtak a választás előtt, minden a legnagyobb rendben. XD
2022. júl. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:
Elvileg hazaáruló vagyok ja, mert nem a magyar gazdaságot tömöm azzal, hogy otthon vagyok rabszolga, hanem a hanyatló Nyugaton élek és adózok, ezt a rendszert építem. De még így is összehasonlíthatatlanul jól élek mint ha otthon nyomorognék, és rengeteget félre tudok tenni minden hónapban.
2022. júl. 15. 14:38
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Te mit szívtál? Én is kérek belőle!

Másfél szobában lakom egyedül. 5,5 méter a belmagassága. Pedagógusként rohadtul nem tudtam felújítani, Kb.minden alkatrésze 100+ éves. Tehát szigetelés 0, gázkonvektorok sz.rt se érnek. Eddig is megfagytam télen, pedig eleget fizettem. A gáz bojlert villanyra kellett volna cserélni, mert a kéménybélelés a milliós összeget közelíti. De úgy a villannyal is bőven túllépném azt a nagyon magas határt.

A lakáson haszonélvezet van, eladni nem tudom. A havi bevételem kb.a rezsit se fogja fedezni, a kajáról már nem is beszélek.

Szóval várom a szuper ötleteket, a megfagyáson kívül még mit tegyek? Költözzek ki az utcára, vagy simán csak akasszam fel magam még jó időben?

2022. júl. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!