Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kata adórendszer igazságtala...

A Kata adórendszer igazságtalan volt velem szemben, mint gyermektelen állami alkalmazott?

Figyelt kérdés
Közalkalmazott vagyok hihetetlen sok adót levonnak fizetésemből egy katás ezzel szemben ötvenezret adózott csak...még akkor is ha fél millás bevétele volt...
2022. júl. 13. 07:50
1 2
 11/19 peca1000 ***** válasza:
100%
Te is lehetsz másodállású egyéni vállalkozó kérdező.Mi tartvissza?
2022. júl. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Állami alkalmazottnak lenni, pláne közigazgatásban, hát....lelked rajta. Kényelmes, elvárások nem nagyon vannak, minőség és szervezeti kultúra keményen hiányos, tudásdeficit elképesztő. Csodálkozom, hogy képes vagy még ott lenni.
2022. júl. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
57%

a kormanyzat volt igazsagtalan veled szemben. Egyszeruen elkepeszto, hogy egy minimalberes alkalmazott, a havi 200 ezres fizetesebol tobb adot es jarulekot fizet, mint egy akar egy milliot kereso KATAs vallalkozo



A magyar adorendszer egy fos. Nagyon buszke a 15%-os szja-ra a kormany, holott joval magasabb az adoteher mint egy normalis orszagban


En irorszagban dolgozom, nem tul magas fizetesert, de mar beleesem a 40%-os adokulcsba, azonban az osszes ado-es jarulekteher az adojovairassal egyutt 22%-ra jon ki.

Ezzel szemben egy magyar minimalberes fizet 33%-ot! Irorszagban a minimalberes semmi adot nem fizet, csak osszesen 7% jarulekot. Ja, es a minimalber valami 650 ezer forint korul van nalunk...

2022. júl. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
12. Ne általánosítsunk már, a közigazgatásnak rengeteg része van. Például ott vannak a hatósági állatorvosok is, ők dolgoznak kemény munkával állatorvos végzettséggel, én 5 évet tanultam az egyetemen hogy epidemiológus legyek és nagyon sok munka volt pláne az utóbbi időben..... az állami alkalmazott nem egyenlő a Marika nénivel aki csinálja a személyidet...
2022. júl. 13. 09:16
 15/19 anonim ***** válasza:
74%

Hadd tegyek én is hozzá valamit még, ami sokaknak elkerüli a figyelmét a "csak 50 ezer adója van".

Nem csak ennyi a kiadása ugyanis. Ha tényleg vállalkozó (és nem beül egy cég íróasztalához katás egyéni vállalkozóként, bújtatott munkaviszonyt leplezve), akkor saját magának kell megteremtenie mindent, amit az alkalmazottaknak a cég tol a seggecskéje alá.

Én könyvelő vagyok (nem vagyok katás, még mielőtt...).

De én vettem az íróasztalt, fizetem az irodám rezsijét, én vettem a laptopot, asztali számítógépet, nyomtatót. Fizetem a továbbképzéseimet, fizetem a szakirodalmat, a könyvelő programot, a papírt, tonert, szétesik a forgószék akkor új kb. 40 ezerért, és az még olcsó, nem sorolom tovább. Ezek a vállalkozás érdekében felmerült költségek, és egy katásnak ugyanúgy megvannak. Attól, hogy ő, mint katás, nem számolja el ezeket (mivel mint katás, csak bevételi nyilvántartást kell vezetnie), de attól ezek a költségek még neki is havi kiadások.

Ezért ne hasonlítsa ezt össze egy alkalmazott, mert neki ezek adottak a munkahelyén (program módosítás, számítógép, villany, fűtés, fénymásolópapír, toner).

Lehet ám gondolkozni is, úgy időnként.

2022. júl. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

14. Na, az más, hogy epidemiológus vagy. Attól még nem tagadhatja le senki, hogy szervezeti-működési-minőségi hiányosságok vastagon megvannak az állami szervezetekben. Ha pedig epidemiológia, csak ott a tipikus példa, hogyan megy az adatmenedzsment: miképpen kapta meg a járványról az adatokat pár hete az atlatszo.hu. Amit mutat: korszerűtlenség és tudásdeficit. Ez van. A szervezeti és működési körülmények korszerűtlenek sajnos. Nem mindenütt, de hadd indokoljam az általánosítást: ha 10 szervezeti egységből 7-nél szervezeti, működési, minőségi és tudás deficit van vastagon, akkor a szervezet ebben a 4 tényezőben deficites. Ez olyan, ha egy országban egy évben 365 napból 200-ban esik az eső, akkor az ország esős. Ennyi.


Amúgy sajnállak, mert biztosan többre vagy hivatott egy ilyen szakmával, mint a közalkalmazotti körülmények és szervezeti-működési környezetben dolgozni....

2022. júl. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
#16, te elhiszed neki, hogy ennyi ésszel egyetemet végzett? ...
2022. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17. Csak egy kérdést tett fel, nem ismerem csórikámat. Attól, hogy adott egy választ, vagy feltett egy kérdést, még nem ítélhető meg az esze....
2022. júl. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#15


a minimalis mukodesi koltseg miatt eri meg nekik a KATA

2022. júl. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!