Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Kata adórendszer igazságtala...

A Kata adórendszer igazságtalan volt velem szemben, mint gyermektelen állami alkalmazott?

Figyelt kérdés
Közalkalmazott vagyok hihetetlen sok adót levonnak fizetésemből egy katás ezzel szemben ötvenezret adózott csak...még akkor is ha fél millás bevétele volt...
2022. júl. 13. 07:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
A lehetőség neked is adott volt!
2022. júl. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
26%
Igen, ez egy igazságtalan rendszer volt.
2022. júl. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
1. Pontosan úgy ahogy most a katás hogy alkalmazott legyen, valamint ha nekem ez a szakmám akkor miért legyek katás vállalkozó?
2022. júl. 13. 07:58
 4/19 sörpocak ***** válasza:
80%

"1. Pontosan úgy ahogy most a katás hogy alkalmazott legyen, valamint ha nekem ez a szakmám akkor miért legyek katás vállalkozó?"


Mármint? A közszféra is alkalmaz alvállalkozókat, semmi nem akadályozott volna meg, hogy katás legyél, hacsak nincs olyan hozzáadott értéket.


Másrészt pedig egy közönséges Kft. is csak 9% TAO-t és 2% IPA-t (ha van egyáltalán) kell fizetnie, azzal szemben miért nem érzel igazságtalanságot?


Eleve mi ez a hozzáállás, hogy te mások kárát (adóemelését) akarod, ahelyett, hogy magadon szeretnél segíteni (adócsökkentés)?

2022. júl. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Másrészt pedig egy közönséges Kft. is csak 9% TAO-t és 2% IPA-t (ha van egyáltalán) kell fizetnie, azzal szemben miért nem érzel igazságtalanságot?


Szóval nem mondtam hogy ez igazságos

2022. júl. 13. 08:03
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#4

"Eleve mi ez a hozzáállás, hogy te mások kárát (adóemelését) akarod, ahelyett, hogy magadon szeretnél segíteni (adócsökkentés)?"

Ez a hozzáállása az ellenzéknek is. Fizessenek a gazdagok, rezsicsökkentés ebben a formában rossz, többkulcsos adó...

Semmi nem akadályoz meg senkit, hogy jómódú legyen.

2022. júl. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 sörpocak ***** válasza:
38%

"Ez a hozzáállása az ellenzéknek is."


És mostmár a fideszeseknek is. Próbálnám keresni a különbségeket a két tábor között, de jön egy-egy ilyen eset és mint fing a szélben, eltűnik.

2022. júl. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ennyit adózott és a nyugdíja meg lesz majd 80 ezer forint/se/.
2022. júl. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mennyire igazságtalan egy olyan rendszer, ahol Lölő-féle szellemi fogyatékosság határát súroló gázszerelők, meg Tiborcz-Rogán féle Loui Vutton táskás semmirekellő nyikhaj hipszterek zsebébe lapátolják át a befizetett adómat?


Ezek után nekem senki ne ugasson, hogy bármiféle adóelkerülési ügyeskedés igazságtalan lenne.

Teljes igazságos és jogos.

Sőt, egy normális országban, aminek a lakosságát nem fostos csicskák alkotják, nem csak hogy igazságos és jogos, hanem egyenesen állampolgári kötelesség az ilyesféle passzív ellenállás.


Úgyhogy én továbbra se fogok több adót fizetni, KATA-val, vagy anélkül, de megtalálom a módját, hogy amit csak lehet, megtartsak magamnak, a sok büdös csicska NERtard meg nyugodtan megb-szódhat az idegtől, én csak röhögök rajtuk :D

2022. júl. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező; te közalkalmazottként 8 órában kb. a lábadat lógatod, a katás vállalkozó pedig maga kell, hogy felhajtsa a megbízókat. És azt az 50.000-et akkor is be kell fizetnie, hogyha egy forint bevétele nincs a hónapban. Ezen kívül ha beteg lesz, nem tud dolgozni menni, táppénzre sem mehet, az adót ugyanúgy be kell fizetnie (ez alól kivétel, hogyha a hónap minden napjára van orvosi igazolása, de akkor meg nyilván számlát nem állíthat ki, tehát 0 bevétele van a hónapra).

Munkavállalóként rengeteg lehetőséged van arra, hogy amellett is kapj valamennyi pénzt, hogyha nem tudsz dolgozni, a katásoknak ez nincs. Ezért cserébe, ha kicsit jobban megy a szekér, akkor nem sarcolják meg őket annyira. Valamit valamiért.

Szóval a KATA egyáltalán nem tűnik igazságtalannak, hogyha a teljes képet látod, nem csak a havi 50.000-es befizetést.

2022. júl. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!