Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vidékiként kérdezem, hogy a...

Vidékiként kérdezem, hogy a Budapesten élőkben úgy átlagban több eszük van?

Figyelt kérdés

Sajnos valóban párhuzam feltételezhető a lakosság intelligenciája és aközött, hogy mennyire Fideszes vagy Ellenzéki. Előbbivel fordított arányban, utóbbival egyenes arányban van. Főleg annak tudatában, hogy a hagyományosan, régebben még Fideszes budai kerületek is, mára egyre Ellenzékibbek, és a régen még Ellenzéki vidéki szavazókörök viszont egyre Fideszesebbek.

És hát azt látni vidéken is, hogy főleg a nagyon szegény és várostól távol lévő, kieső faluvidékek a leginkább Fideszesek, míg sok vidéki város is valójában Ellenzéki, csak úgy van kialakítva direkt a szavazókör, hogy a szegény és sok helyen elcigányosodott, elközmunkásosodott, elöregedett szinte már csak nyugdíjasokból álló falvak lehúzzák a városi szavazatokat és a Fideszé legyen a mandátum.

Hozzáteszem gyorsan, tudom, hogy egy nem mindenhol van így, de sok helyen. És ez egy tipikus jelenség.

Ezek a tények alapján el lehet mondani, hogy végső soron Budapesten úgy átlagban okosabbak az emberek?



2022. jún. 9. 23:33
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
56%
Egyértelműen igen.
2022. jún. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
30%
Egyáltalán nem.
2022. jún. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
83%

Kedves budapesti "értelmiségiek"!

Ha jól értelmezem az "egyértelműen mi vagyunk az ország esze és mindenki más hülye" narratívátokat, akkor a ti szemetekben az az intellektuális magaslat netovábbja, ha leváltjuk a Fideszt azokra, akik minimum 16 év Fidesz-kormányt okoztak. Ugye? Az az intellektuális magaslat netovábbja, ha olyan embereket akarunk kormányon látni, mint Jakab Péter, Fekete-Győr meg Szabó Timike. Ki az a hülye, aki nem akarja ezekre a kitűnő politikusokra bízni az országot? Hát micsoda szuper oktatásügyi miniszter lett volna abból a Fekete-Győrből, aki lezuhanyozta az elektromos rollert és atomerőműnek tartja a napelemet. Milyen jó kezekben lett volna a belügy, ha az üresfejű cirkuszi bohóc Jakab vezette volna. Micsoda felemelkedés lenne, ha újra kormányon lenne az a politikai réteg, akik 2010 előtt mindent tönkretettek ebben az országban.

Egy dolgot fogjatok fel, kérlek: nagyon kevés ember van abból a 3 millióból, aki elvakult Fidesz-szavazó. A Fideszt nem az teszi legitimmé, hogy jól kormányoz, hanem az, nincs alternatívája. Annak a 3 millió embernek csak töredéke az, aki szerint a Fidesz mindent jól csinál, ők döntő többségben nem a Fideszre, hanem az ellenzék ellen szavaztak. Ha ez nem fér bele a belpesti IQ-huszár agyába, akkor egész egyszerűen nincs miért értelmiséginek nevezze magát, mert nem az.

2022. jún. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
65%
egyértelmű
2022. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
75%

Lehet lepontozni, mert egyik oldalnak sem tetszett a válaszom, de akkor is úgy van, hogy a Fidesz a kulturpolitikaja miatt nyer leginkább, az pedig konzervativ, jobboldali, értem ez alatt a nacionalizmust, rendpártiságot, urambátyám világot, egyházpátyolgatást, migráns, lmbtq ellenességet, régi "értékek" (álságos) védelmezését, a "kiállást" magunkért nemzetközi szinten, a merjünk kicsik lenni, öngyűlölő hozzállás ellentetjét, a kisebbségek védelme helyett, a többség középpontba állítását... Stb. Stb.

Ez igenis sok embernek tetszik, az árak persze nem tetszenek nekik, de ez a világ sokakat megszólít, pláne hogy úgy vannak vele anyagilag se lenne jobb a masik oldal sem, eddig se volt, főleg vidéken.


Szóval a lényeg, ha leakarjátok váltani a Fideszt, jobbról támadjatok, de ne legyen szélsőségesebb, se lágyabb a politika és véletlen se álljatok össze a baloldallal, ez a kulcs, jelenleg nincs ilyen párt Magyarországon.

2022. jún. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
52%
Vidéken sok az alkesz és nehéz őket átállítani.
2022. jún. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
27%

#23

"Kedves budapesti "értelmiségiek"!"

Nem vagyok bp-i.


"Ha jól értelmezem az "egyértelműen mi vagyunk az ország esze és mindenki más hülye" narratívátokat"

Egyébként ne tegyünk úgy, mintha nem lenne tény, hogy bp-iek átlagosan magasabb végzettséggel rendelkeznek.

Általában a magasabb végzettség, magasabb hozzáadott értékkel is ját, és hát Bp, ahol a lakosság ötöde van, adja a GDP 40%-át.


"leváltjuk a Fideszt azokra, akik minimum 16 év Fidesz-kormányt okoztak. Ugye?"

Ez tudod bizonyítani? Mármint mennyire kell valakinek ostobának lennie, hogy azt gondolja, hogy még a 2014-es választás is a 2010 előtti kormány miatt volt?

Az egyetlen választás, amit az mszp-szdsz kormány miatt nyert a fidesz, az 2010-ben, legrosszabb esetben még 2014-ben, de legkésőbb már 2018-ban olyan kampányok voltak, amiknek semmi köze ehhez.


Arról nem beszélve, hogy logikád alapján meg az 1998-as fidesz okozott 8 év mszp-szdsz-t, ami szintén ostobaság.


"Az az intellektuális magaslat netovábbja, ha olyan embereket akarunk kormányon látni, mint Jakab Péter, Fekete-Győr meg Szabó Timike."

Akik messze értelmesebbek, mint a legokosabb fideszes.


"Ki az a hülye, aki nem akarja ezekre a kitűnő politikusokra bízni az országot?"

Az, akinek legalább kétszámjegyű az IQ-ja és felfogja, hogy sokkal rosszabb a fidesz.


"Hát micsoda szuper oktatásügyi miniszter lett volna abból a Fekete-Győrből, aki [...]"

Jah, ellenben volt egy Káslerünk, aki helyenként még a magyart is törte. IGazad van, sokkal jobb volt. :DDD


"Micsoda felemelkedés lenne, ha újra kormányon lenne az a politikai réteg, akik 2010 előtt mindent tönkretettek ebben az országban"

Jah, tekintve, hogy pont olyan embereket neveztél meg, akik pont nem voltak ott 2010 előtt, így kicsit se szánalmas, amit mondasz. :DD


"nagyon kevés ember van abból a 3 millióból, aki elvakult Fidesz-szavazó"

Az évek során több száz fidesz szavazóval beszéltem és kivétel nélkül mind elvakult volt.

Szóval simán hazudsz.


Nem tudok egyetlen egyet mondani, aki valami érv vagy érték mentén volt fidesz szavazó.


"A Fideszt nem az teszi legitimmé, hogy jól kormányoz, hanem az, nincs alternatívája"

Van, csak azt játsza el, hogy nincs.

Ez a trükk, a médiája elhiteti a nagyon okos szavazóival, hogy nicns alternatíva, mikor a legostobább ellenzéki is lekörözi a legértelmesebb fideszes politikust, ami nem gyenge eredmény.


"Annak a 3 millió embernek csak töredéke az, aki szerint a Fidesz mindent jól csinál, ők döntő többségben nem a Fideszre, hanem az ellenzék ellen szavaztak."

Ezzel kapcsolatban 2 dolog.

Egyrészt, ha a fidesz elhiteti, hogy az ellenzék rosszabb, akkor ugyanott tartunk. Nem arról beszélt senki, hogy azt mondják ,hogy a fidesz tökéletes, hanem hogy a média azt a látszatot kelti, hogy jobb, ami tényszerűen nem igaz.

Másrészt, az ellenzék ellen a fideszesek felöl folyamatos kritika, hoyg ne valami ellen szavazzanak, te meg most azt mondod, hogy a többsége a fideszeseknek is így szavaz. Kvázi azt mondod, hogy a fideszes emberek gerinctelenek, mivel kettős mércét alkalmaznak.


"Ha ez nem fér bele a belpesti IQ-huszár agyába, akkor egész egyszerűen nincs miért értelmiséginek nevezze magát, mert nem az."

Mindenki érti, hogy azt hiszed, hogy logikusan döntöttél, de nem. És pont ebből lehet tudni, hogy elvakult vagy, mivel te halál biztosan tudod, hogy neked igazad van és mindenki más hülye, azért mert nem hiszi el azt, amire bizonyíték van, hogy nem igaz.


#25

"Lehet lepontozni, mert egyik oldalnak sem tetszett a válaszom, de akkor is úgy van, hogy a Fidesz a kulturpolitikaja miatt nyer leginkább"

Akkor cáfoltál volna, nem tetted, mivel tudod, hogy nem igaz az állításod.


"[...] ellentetjét"

Amit felsoroltál, az nem kultúrpolitika.

2022. jún. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
31%
Heti kópkérdés. Mindenki hülye, csak a tesiből felmentett liberók okosak. Találkozunk jövő héten. A feleséged pasija üzeni, hogy a Nintendo Switch-ed a dobozos szójalatte kartonra rakta.
2022. jún. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
31%

"Egyébként ne tegyünk úgy, mintha nem lenne tény, hogy bp-iek átlagosan magasabb végzettséggel rendelkeznek."

Csak egy példa: mondjuk a statisztika azt mutatja, hogy a 180 cm-től magasabb emberek gyakrabban járnak fogorvoshoz, mint a többi. Ez azt jelenti, hogy ha valaki eléri a 180 cm-t, akkor automatikusan többet jár majd fogorvoshoz? Azt jelenti, hogy ha elkezdesz gyakrabban járni fogorvoshoz, akkor automatikusan megindulsz 180 cm fölé? Nyilván nem. Tudom, bagatell példa, csak értsd meg, hogy az összefüggés és az ok-okozati kapcsolat két különböző fogalom, nem ugyanaz a kettő. A budapestiek szűk többsége nem azért szavazott az ellenzékre, mert magasabb a végzettségük.

"Ez tudod bizonyítani? Mármint mennyire kell valakinek ostobának lennie, hogy azt gondolja, hogy még a 2014-es választás is a 2010 előtti kormány miatt volt?"

Nézd, a 2010 előtti kormány már 2010-ben végérvényes vereséget szenvedett. Aki velük összeáll, az vereségre van ítélve. Fel kellene végre fogni, hogy az MSZP-SZDSZ értelmiségi réteg nem tud politikailag érvényesülni Magyarországon. Amíg ők ott ülnek a Parlamentben, addig a Fidesz fog kormányozni. Lehet próbálkozni, lehet erőlködni, de ez a 4 db kétharmad elég meggyőző volt ebben a kérdésben.

"Akik messze értelmesebbek, mint a legokosabb fideszes."

Én azért ezzel vitatkoznék :D

"Jah, tekintve, hogy pont olyan embereket neveztél meg, akik pont nem voltak ott 2010 előtt"

Azokkal akartak kormányt alakítani, akik 2010 előtt kormányoztak.

"Az évek során több száz fidesz szavazóval beszéltem"

Nézd, ez egy kérdezz-felelek oldal, én is leírhatom, hogy láttam tegnap egy lila tehenet, vagy elhiszik nekem vagy nem. Ilyen "láttam ilyet", "beszéltem olyannal" érveléssel itt nem megyünk semmire.

"Ez a trükk, a médiája elhiteti a nagyon okos szavazóival, hogy nicns alternatíva"

Az a média annyira népszerű, hogy folyamatosan veszteségesen működnek. A Pesti TV éppen a hetekben jelentette be a megszűnését, illetve a Hír TV is elég ingatag lábakon áll. A legnépszerűbb médiák továbbra sem a Fidesz kezében vannak. Ami az alternatívát illeti, lehet, hogy neked minden álmod egy Jakab-Gyurcsány-Fegyőr kormány, de az én szememben ezek az emberek a vicckategóriába tartoznak, és ezzel egyáltalán nem vagyok egyedül, sőt.

"Egyrészt, ha a fidesz elhiteti, hogy az ellenzék rosszabb, akkor ugyanott tartunk."

A Fidesznek nem kell ezt elhitetni, az ellenzék saját magát járatja le szünet nélkül.

"Nem arról beszélt senki, hogy azt mondják ,hogy a fidesz tökéletes"

Pár sorral feljebb meg arra akartál kilyukadni, hogy az összes Fideszes elvakult. Döntsd már el, hogy mi van.

"hanem hogy a média azt a látszatot kelti, hogy jobb"

Jó, akkor sorold fel, hogy miben nyilvánult meg az ellenzék kormányzóképessége. Csak azért kérdezem, mert 3 millióan úgy gondoljuk, hogy a kormányzóképesség halvány szikráját sem mutatták, de te, aki meg vagy győződve arról, hogy ők a jó megoldás, biztosan fel tudod sorolni, hogy miben jó az ellenzék, hiszen te nem vagy elvakult. :)

2022. jún. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
71%
Márki-Zay "Nemúgyértettem" Péter, Fekete-Győr "Rollertzuhanyozok" András, Jakab "Parizerteszek" Péter, Gyurcsány "Elkúrtuk" Ferenc, Hadházy "Korruccióellenes" Ákos - nem is értem, ilyen névsor miért nem nyert. :D
2022. jún. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!