Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vidékiként mennyire okozhat...

Vidékiként mennyire okozhat gondot Budapesten közlekedni autóval ha előtte nem vezettem hasonló környezetben?

Figyelt kérdés

Szolnokon tanultam vezetni, ezen kívül autópályán sosem voltam, villamossínnel ellátott úttesten sosem közlekedtem. Pár éve van jogosítványom, sokáig nem ültem volán mögött.

Valahogy kicsit viszolygok attól hogy Budapesten kell vezetnem egyszer.


2020. aug. 15. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Én azt vettem észre, hogy általában sáv vàlasztási problémák szoktak lenni azoknál, akik nem ott laknak. Igazából csak figyelni kell és nem lesz gond.
2020. aug. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha tudod hogy hová méssz és a gps segít , akkor könnyebb vezetni mert a lámpákat kell szinte csak figyelni.
2020. aug. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%
Semmi gond, segítőkészek a budapesti autósok, türelmesek a bénázókkal szemben.
2020. aug. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Vidék mit jelent? Mert egy kis falu is vidék és egy megyeszékhely is vidék. A héten voltam Szegeden. Simán olyan dugók és forgalom van, mint Pesten a Hungárián. A három sávos turbó körforgalomnál is csak lestem. Szóval a vidék sem azt jelenti feltétlenül, hogy óránként elmegy két Wartburg, meg egy traktor.

Sávváltásokra, besorolásokra figylej! Ha nincs helyismereted, egy 6-8 sávos úton nincs idő megállni tökörészni, hogy most hova is kellene besorolni. Ahol villamos sínt kell keresztezned, 95%-ban van lámpa. Szóval szerintem az nem gáz. Az hogy segítőkészek a budapesti autósok, sajnos nem mondható el mindenkiről kivétel nélkül. Vannak előzékeny udvarias sofőrök, de legalább annyi ellenkező esetet is fel tudnék sorolni. Meg vannak szép számmal az erőszakos befurakodók. Akiket nem érdekel, hogy neked van elsőbbséged, ha ő jön, akkor jön, majd te fékezel. Én kerek 20 éve vezetek. Ebből most már több mint a felét Budapesten. De a mai napig vannak akik ledudálnak, ha nem lövök ki csikorgó kerekekkel már piros-sárgánál, vagy mert a stop tábla előtt egyáltalán lassítani merészelek és felillan a féklámpám. Szóval van ilyen is, olyan is.

2020. aug. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Én is így voltam, eleinte féltem Budapestre menni. Nagyobb, komplexebb, gyorsabb ott a forgalom, de a jogosítványod oda is érvényes, szóval ne görcsölj rajta, nem fog történni semmi.
2020. aug. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon kell figyelni, használj okostelefonos navigációt, a google maps a legjobb, az mutatja melyik sávban kell menned.

Mindig vannakmlezárások, felújítások, lekopott sávelhúzások, nagyon figyelninkell.

Ha valahol rossz irányba mész véletlenül, ne aggódj, max kerülsz kicsit, de ne kezd el utolsó pillanatban kapkodni, mert abból hamar megvan a baj.

Motorosok biciklisek jobbról balról, rájuk nagyon kell vigyázni, mert nagyon türhők sokszor, és hiába nem te vagy a hibás, te fogsz bíróságra járkálni.

2020. aug. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
Iszonyat gáz, volt munkahely miatt sokszor kellett menni de valami undorító az ottani forgalom!
2020. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A legrosszabb, ami történhet, hogy elnézed a sávot, kanyarodást és túlmész pár utcával.


Nekem az eddigi legrosszabb ilyen az volt, hogy a Margit híd előtti utcán elfelejtettem jobbra kanyarodni és így már csak a budai oldalon tudtam visszafordulni. Mivel mindkét irányban be volt állva a híd, ezzel egy kb. 20 perces késést szedtem össze.

2020. aug. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%
Ne röhögtess már, pont Szolnokon gyakorlatilag ugyanolyan kupleráj a közlekedés, meg a sávok halmaza, mint Budapesten
2020. aug. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!