Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vidékiként kérdezem, hogy a...

Vidékiként kérdezem, hogy a Budapesten élőkben úgy átlagban több eszük van?

Figyelt kérdés

Sajnos valóban párhuzam feltételezhető a lakosság intelligenciája és aközött, hogy mennyire Fideszes vagy Ellenzéki. Előbbivel fordított arányban, utóbbival egyenes arányban van. Főleg annak tudatában, hogy a hagyományosan, régebben még Fideszes budai kerületek is, mára egyre Ellenzékibbek, és a régen még Ellenzéki vidéki szavazókörök viszont egyre Fideszesebbek.

És hát azt látni vidéken is, hogy főleg a nagyon szegény és várostól távol lévő, kieső faluvidékek a leginkább Fideszesek, míg sok vidéki város is valójában Ellenzéki, csak úgy van kialakítva direkt a szavazókör, hogy a szegény és sok helyen elcigányosodott, elközmunkásosodott, elöregedett szinte már csak nyugdíjasokból álló falvak lehúzzák a városi szavazatokat és a Fideszé legyen a mandátum.

Hozzáteszem gyorsan, tudom, hogy egy nem mindenhol van így, de sok helyen. És ez egy tipikus jelenség.

Ezek a tények alapján el lehet mondani, hogy végső soron Budapesten úgy átlagban okosabbak az emberek?



2022. jún. 9. 23:33
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
39%
Nem.
2022. jún. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagy te vidéki.
2022. jún. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
58%

Vidéki vagyok, pontosabb Bp agglomerációjában lakom és Bp-en dolgozom, vagyis nekem mindkét helyen vannak ismerőseim.


És átlagban azt lehet mondani, hogy igen. Ez az agglomerációkon nem szokott annyira látszani, de ott is a kisebb falvakban már elég látványos. És minél inkább a "semmi közepén" vagy, annál látványosabb ez.


Nyilván mindenhol fogsz hülyével találkozni, de elég látványos különbség van a számukban.

2022. jún. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
14%
Ott tévedtek, hazugok, hogy a hülyék a ballibekre szavaztak.
2022. jún. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Vidéki vagyok, csak ismerem Budapestet is, nem vagyok csőlátású, már ez is baj?

Budapest mára már majdnem teljes egészében Ellenzéki, kivéve a 16. kerületet ami a budapesti megfelelője a "semmi közepének" amit az egyik válaszoló nagyon jól megfogalmazott. Másfél órára van a belvárostól, nincs ott semmi, igazán egy semmi közepén lévő vidéki kerület, nem sokan akarnak ott lakni, a legrosszabb infrastruktúrával, csak akiknek nincs pénzük beljebb költözni. És láss csodát, azaz egyetlen budapesti Fideszes kerület.

Vidéken is hasonló a helyzet. Tipikusan minél inkább a semmi közepe egy környék, annál Fideszesebb. Minél jobb az infrastruktúra, fejlettség, gazdaság (lásd. pl Tiszaújváros) ott 2/3-os az Ellenzék, viszont a teljes választó körzetben meg sok a nesze semmi, cigányos, szar falu, amik 100%-ban Fideszesek... de ez csak egy jól kiragadott példa.

2022. jún. 9. 23:49
 6/36 anonim ***** válasza:
32%
#5: Érdekes, én úgy láttam, hogy Budapesten se sokkal nyert az ellenzék. De tény, hogy ott vannak a ballibek által legjobban megvezethető rétegek.
2022. jún. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
56%

#6

Erre mondtam, hogy mindenhol vannak hülyék. Nem a hülyék eloszlása az, ami település mérettől függ, hanem a magasan képzetté.


A legkisebb faluban és legnagyobb városban is kell, aki elviszi a szemetet. Ez nem egy diplomás végzettséget igénylő munka, viszont egy mérnök, közgazdász, orvos, a semmi közepén egy kis városban nem talál munkát, mert a cégek, intézmények, amik foglalkoztatják, azok nem ott vannak, hanem a nagyobb városokban.

És pont ezért a nagyobb városokban az átlag képzettség magasabb, mivel oda települnek a magasan képzett emberek, mert ott van munka.


Ezért látható, hogy minél fejletlenebb egy település, annál fideszesebbb. Pontosan, mivel ezeken a helyeken élnek a könnyen megvezethető emberek.

2022. jún. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
39%
#7: De Pesten se sokkal nyert az ellenzék.
2022. jún. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
29%

Őőő ha jól emlékszem (ez a kérdés nem ér annyit, hogy előkeressem a linket) 51%-os aránnyal nyert csak Bp. Magyarán MAJDNEM minden második értelmiségi, proli, csöves, utcaseprő, anyám kínja a Fideszre szavazott.

Ezek nyers adatok, nem a zOrbán propagandája, nem az origó kamuhíre, ez volt április 3-án a szavazófülkékben.

2022. jún. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
75%
#9: Igen, de sajnos ők még mindig ragaszkodnak a "vidéki proliparasztok szavazták meg a Fideszt"-narratívájukhoz.
2022. jún. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!