Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Heteróként még menő dolog...

Heteróként még menő dolog kimenni itthon a Pride-ra?

Figyelt kérdés
Mármint a választások óta, ahol kiderült, hogy nem kifejezetten élvez társadalmi támogatást az LMBTQ mozgalom.

2022. jún. 6. 04:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 anonim ***** válasza:
0%

50


Heteroként te élvezetes, akit szeretsz, ők nem.


A heterofób kifejezés pedig nem létezik. Sőt, ha már ott tartunk, homofób sem, mert ez nem fóbia, hanem a tudatlanság, az érdektelenség és bunkóság egyvelege.

2022. jún. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/72 anonim ***** válasza:
60%

"Ugyanolyan joguk van házasodni mint nekem. Én se vehetek el velem azonos neműt. Ők is elvehetnek ellentétest. Ugyanolyan joguk van."


Jogilag igen, viszont méltányosságban nem éppen. Amíg te, én képesek vagyunk házasodni azzal, akit szeretünk, egy meleg/leszbikus képtelen.


A munkás példánál transznemű emberek sokkal rosszabb helyzetben vannak. Én úgy gondolom, hogy az emberek általában, ahogy írtad, leszarják a melegeket, ebben a helyzetben is, ha nem kihívóan viselkedik. Viszont, ha valaki munka mellett kezdi a tranzíciót, azt a munkatársai általában nehezen fogják fel.

2022. jún. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/72 anonim ***** válasza:
24%
Arról nem is beszélve, hogy egy ilyen közegben, milyen lehet nehéz lehet felvállalni önmagad, hogy más vagy!
2022. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
63%
Ők akarják mutogatni magukat. Én le sem sz@. Gondolom szégyellik hogy bizik, közben meg nagyon szeretnének normálisak lenni.
2022. jún. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 anonim ***** válasza:
56%

Hát nagyon sokan nem szarják le azt, ha egy meleg pár nyilvánosan fogja egymás kezét, ölelkeznek, csókolóznak. Ilyenkor elég gyakori a beszólás, az üvöltözés, a köpködés, a durvább tetlegesség is.

És szerintem te se lennél közömbös. Lehet, hogy nem szólnál be, mert tudsz uralkodni magadon, de belül másképp reagálnál, mintha egy heteroszexuális párt látnál ugyanúgy viselkedni. Na és képzeld el, nagyon sokan nem tudják, ill. nem akarják visszafogni magukat, sőt.


De van más érdekesség is, és ha keresel a neten, találsz többet is:

[link]


[link]


Egy ilyen párbeszéd pont azért nem valós szitú, mert nem fordulhat elő.

Ellenben egy olyan, hogy

"- Hogy telt a nyarad, Béla?



- Jaj, nagyon jól, Párizsban voltam a barátnőmmel, Zitával és megkértem a kezét"


simán.


Azonos nemű kezét ugye nem lehet megkérni, mert nincs melegházasság, tehát jogegyenlőség sincs.


Tudnál mutatni egy heterofób embert? Egy sincs. Olyan nyilván szexuális beállítottságtól függetlenül, akik a tömegtől, vagy az emberektől rettegnek, de ennek semmi köze a másik szexuális beállítottságához.


A homofóbia viszont nem egyenlő a heteroszexuálissal, sőt: általában a legagresszívebb homofóbok általában éppen a hajlamaikat nyomják el ezzel a viselkedéssel. Homofóbok ill. LMBTQ+-t elnyomó társadalom ill. (jog), stb. rendszer és LMBTQ+-osok között meg nyilván van konfliktus, de ez az elnyomás ténye miatt van, nem azért, mert ők heteroszexuálisok, az elnyomást meg senki sem szereti.


Ha egy heteroszexuális elfogadja azt, hogy homoszexuális a főnöke, akkor a homoszexuális pont leszarja, hogy milyen szexuális beállítottságú beosztott, de ha beszólogat neki ezért, akkor teljes joggal kirúghatja, mint ahogy egy nő (vagy férfi) is teljes joggal rúghatja ki a becsmérlő, szexista megjegyzéseket tevő alkalmazottat, de az alkalmazottnak se kell(ene normális társadalomban) tűrnie a szexista beszólásokat a főnöktől, se senkitől.

2022. jún. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/72 anonim ***** válasza:
36%

"Hát nagyon sokan nem szarják le azt, ha egy meleg pár nyilvánosan fogja egymás kezét, ölelkeznek, csókolóznak. Ilyenkor elég gyakori a beszólás, az üvöltözés, a köpködés, a durvább tetlegesség is."

Magyarországon az elmúlt 30 évben soha senkit nem bántalmaztak "tetlegesen" azért, mert búzi.

2022. jún. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/72 anonim ***** válasza:
94%

Miért, eddig menő volt? Én senkit nem hallottam még ezzel menőzni.

Ha szeretnél, mert támogatod és/vagy élvezed, menj.

Ha meg nem menni akarsz, csak statisztikailag érdekel a dolog, nem értem miért fontos, hogy hány hetero van ott.

Aki eddig is támogatta, azon nem fog változtatni a propaganda, aki eddig se volt mellette, az eddig se ment Pride-ra.

2022. jún. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 anonim ***** válasza:
20%
56 aha, persze....végülis csak egyik barátomat szétverték, mert meleg.
2022. jún. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/72 anonim ***** válasza:
23%

Én szoktam menni, igen, mert erkölcsi kötelességemnek érzem az elnyomottak és egyéb csoportok melletti kiállás, melletti kiállás, legyen szó LMBTQ+-ról, tanárokról, egészségügyi dolgozókról...

Ezeknek ugyanis mind sérültek a jogaik, és minden valamirevaló emberben kell, hogy legyen szolidaritás.

2022. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 anonim ***** válasza:
70%
58, arra kíváncsi vagyok hogyan... "engem azért vertek meg mert lábfétises vagyok" ugyanez a kategória.
2022. jún. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!