Miért a fogyasztás/pazarlás van támogatva itthon, ha egyszer a nyakunkon a válság, hiány?
Egyre több a hiánycikk, köztük a gabona is, azaz egyszerűen nem fog annyi a rendelkezésünkre állni, mint korábban.
Számomra ha valamiből kevés van, azzal igyekszem takarékoskodni, hogy minél tovább kitartson.
A magyar állam ezzel szemben igyekszik alacsonyna tartani az árakat, hogy a fogyasztás ne csökkenjen. Ezt teszi az élelmiszerrel, ezt teszi az üzemanyaggal és az energiával is. Gyakorlatilag mindennel, ami drágul a nemzetközi helyzet miatt.
Nem lenne célszerűbb inkább a fogyasztás visszafogását megcélozni, hogy ezáltal a szűkösebb készletek tovább kitartsanak?
Gabonából többet termesztünk, mint amennyire szüksége van az országnak, ezért ebből exportálunk.
Tovább nem is olvastalak, mert hőzöngő trollnak tartalak.
Kérdező, a felvetésed nem rossz, de én nem az élelmiszerrel kapcsolatos fogyasztást ragadnám ki, hanem a tárgyi dolgokat.
Nézzük meg uis. hogy pl. egy lomtalanítás alkalmával mennyi minden jó dolgot dobnak ki az emberek.
Nem azért teszik ki mert elromlott, tönkrement, hanem már nem divatos vagy megunták, vagy egyszerűen csak a legújabb kell mindenből. Legyen ez bútor, ruha, elektronikai cikk, stb.
Szerintem a pazarlás gyökerét ezen vonulat mentén szemléltethetjük.
Sajnos ezt a nyugat nyomasztó hatása, a marketing és reklám váltja ki. Pl. a ruhaiparban a gyártók saját maguk égetik el a tiszta új ruhákat, csak azért hogy kiürüljenek az üzletek és behozzák a legújabb szériát hogy azt vedd.
Az elektronikai cikkeket úgy fejlesztik hogy adott esetben a javítást ellehetetlenítsék, akár szoftveresen is.
Az új bútorokat már alígha gyártják olyan masszívra mint 30 évvel ezelőtt vagy korábban.
Látjuk tehát, a fogyasztó ösztönözve van hogy ne tartsa meg a régit, vegyen inkább újat mindenből ami egyébként akár olcsó is lehet, noha rövid élettartamú amely után a kör ismétlődik, láncreakciószerűen.
Szerintem ez a pazarlás, és alapvetően a gyártók rángatják bele a vásárlókat egy eszement nem tudatos vásárlási szokásba.
Yep, jogos, még nem érint ténylegesen a hiány minket...
csakhát furcsa, mert azzal, hogy "megvédjük az árainkat" kicsit az az üzenet, hogy "nyugodtan fogyassz annyit amennyit eddig" miközben... háát ez annyira nem jó irány, amúgy is elég pazarló életet élünk..
Aztán ha beüt a szar és jön a jegyrendszer, akkor nagyon pofára esik mindneki, hiszen eddig egy burokban éltünk és próbáltunk úgy tenni, mintha minden a legnagyobb rendben lenne.
Ez egy nehéz dolog amúgy. Ha az emberek visszaveszik a fogyasztást, gyengül a forgalom, beindulnak az elbocsátások és jön a munkanélküliség. Munkanélkülinek lenni pedig a legnagyobb probléma, hisz ha nincs bevételed, nincs miből megélned.
Amit tényleg vissza kellene fogni, mert nem járnak ilyen következményekkel, az az energiafogyasztás. Csak az a baj, hogy az emberek annyira buták, hogy erre maguktól képtelenek rájönni, ugyanúgy autóknak, toljàk a klímát, a fűtést. Az energiaárak már tavaly elkezdtek emelkedni, vagyis senki nem gondolhatta, hogy fenntartható a rezsicsökkentés, mégse vette le senki 2-3 fokkal legalább a fűtést. Hanem még hőzöngenek, nehogy többet kelljen fizetni, pedig ha az állam fizeti, akkor is ők fizetik.
"a ruhánkat meg szárítanánk mosás helyett."
Na így zabálják az orbanisták a hazugságot. Egy lakájmédiás cikket szajkózol, ahol hazugságot terjesztenek.
Eredetiben egy külföldi cikkről volt szó az energiatakarékosság miatt, de nyilván nem arról volt szó, hogy mosás helyett szárítsanak, tehát vagy hazudsz, vagy benyalt hazugságot szajkózol.
Eredetileg arról volt szó, hogy azt javasolta valaki, hogy a mosott ruhát szárítógép helyett szellőztetéssel szárítsák. Tudod, ahogy a magyarok 98%-a most is teszi, és élünk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!