Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak ilyen kevesen,...

Miért vannak ilyen kevesen, akik ismerik az euró káros hatásait? Ti mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Egy videó, a közös fizetőeszköz káros hatásairól:

https://www.youtube.com/watch?v=W2mrpqHG4n8&ab_channel=D%C3%..


A lényeg: a közös fizetőeszköz súlyosbítja a gazdasági válságokat, mert ezzel ki lett iktatva egy automatikus stabilizátor (devizapiac), így nincs, ami fenntartaná a kereskedelmi egyensúlyt.

Erre az lenne a megoldás például ha:

1. nem lépünk be az eurózónába, hiszen Mo. is azok közé az országok közé tartozik, akik többet importálnak, mint exportálnak (lásd videó).

Vagy pedig 2. Az uniónak jóval magasabb költségvetéssel kellene rendelkeznie, ez ki tudná egyensúlyozni a területi egyenlőségeket. Az USA-ban is csak azért tud működni a közös valuta, mert magas a szövetségi költségvetés.

Jelenleg viszont az EU összesített költségvetése a GDP csupán 1,1%-a, ami hihetetlenül távol áll attól a szinttől, hogy ez stabilizátor funkciót tudjon betölteni. Összehasonlításképpen a nemzetállamok, köztük Mo. költségvetése a GDP 40-50% körül van.


Tehát amíg a 2. opció nem teljesül (márpedig nincs terv arra, hogy az eu-s költségvetés emelkedjen, pláne olyan szintre, ami be tudná tölteni a stabilizátor funkciót) addig nincs értelme belépni az eurózónába, mert ennek súlyos makrogazdasági következményei lennének Magyarországra nézve. Ahogy a videóban is elhangzik, azokkal az országokkal is ez történt, amelyek minden gazdasági előírást betartottak...


Mindennek ellenére az eurónak a közvéleménykutatások szerint kb. 70%-os támogatottsága van...

Szerintetek miért van ez? Minek ekkora kockázatnak kitenni magunkat csak azért, hogy nyaraláskor ne kelljen pénzt váltani?



2022. máj. 31. 02:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
9%
9es, aki eddig 1000 eurót kapott, az most is annyit kap! A pénz értéke, már más kérdés, de attól az 1000 euró, még 1000 euró
2022. máj. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
17%
Mert ahogy annak idején az EU-tagságról, úgy az euró bevezetéséről is csak az előnyöket közli a média (amelyek nagy része hazugság), a hátrányokat elhallgatja.
2022. máj. 31. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
11: arról beszél, hogy a forintunkért mennyi eurót kapunk
2022. máj. 31. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
25%

"Igazából, azt kellene velük megismertetni, hogy mennyire jó lenne, ha nekik is forintuk lenne! Lehetne hatósági ár, lehetne hiányzó termékek listája, lehetne egy csomó olyan intézkedésük, amikről korábban még csak hallani, sem hallottak, vagy olyan fizetésük, amikből, nem is akarnának mondjuk Mallorcára eljutni, hanem egyből Felcsútra! Merj nagyot álmodni! Én azt mondom, hogy toljuk meg és legyen a Forint nemzetközi fizetőeszköz!"


Matolcsy gecy akkor mennyi ember fizetőeszközével szórakozhatna! Micsoda endorfin löket lenne!



"Pont ezaz, azt kell elérni, hogy Felcsútra menjenek és ne Mallorcára, mondjuk ehhez nem ártana pár feles stadiont épiteni Mallorcára és Felcsút egyből vonzóbb lenne, ahol csak 1db van! Igy már csak a felcsúti tengerpart kérdését kell megoldani!"


Tengerpart nem lesz, viszont ha a bölcs vezérnek arra támad a kedve szép tavakat építhet oda! Amit Orbán Viktor akar arra mindig van pénz ebben a szaros putriban!

2022. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
2022. máj. 31. 19:34
 16/23 A kérdező kommentje:

#8-as

"Ha a két sziget fizetőeszköze különbözött volna se változtatna azon, amit kifejtett."

De igen, változott volna az árfolyam, ami csökkenti a káros hatásokat, elhangzik a videóban. Sőt te is leírtad, hogy a forint leértekélés segít, szóval ellentmondasz magadnak.


"Aztán azt mondani, hogy a kohéziós alap azért nem működik, mert nem elég... Higgyétek el, elég lenne az, csak k*rvára le van nyúlva..."

Az unió teljes költségvetése a GDP 1,1%-a, ez akkor is hihetetlenül kevés lenne, ha mind a kohéziós alapra lenne költve, és egy centet sem lopnának el belőle.


#7-es

Az általad linkelt cikkből az derül ki, hogy az euró bevezetése még az inflációt is neveli. Vesd össze átlag magyar véleménye, ami szerint az euró bevezetése megvédene az inflációtól...

Ezek után nonszensz azt állítanod, hogy "mindenki tudja, hogy hátrányai is vannak."

Nem, a túlnyomó többség nem tudja. A 70% eurót akar, a maradék is csak azárt nem, mert így szokta meg, vagy mert náci...

2022. máj. 31. 19:44
 17/23 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem legyen minden megyének saját fizető eszkőze, vagy inkáb minden falunak, űgy még biztosabb.
2022. máj. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

#17-es, te sem figyelsz.

Magyarország költségvetése az ország GDP-jének az 50%-a, ez kellően magas szám, nincs értelme országon belül több fizetőeszköznek. De az unió költségvetése a GDP-jének csupán 1,1%-a, nem tudja ugyanazt a funkció betölteni, pl. nem lesz a párizsi adókból kifizetve a borsodi nyugdíjak. De az országon belüli újraelosztás működik.

2022. máj. 31. 20:15
 19/23 anonim ***** válasza:
50%

"De igen, változott volna az árfolyam, ami csökkenti a káros hatásokat, elhangzik a videóban. Sőt te is leírtad, hogy a forint leértekélés segít, szóval ellentmondasz magadnak."


Erre csak annyit mondok, hogy infláció.


"Az unió teljes költségvetése a GDP 1,1%-a, ez akkor is hihetetlenül kevés lenne, ha mind a kohéziós alapra lenne költve, és egy centet sem lopnának el belőle."


Az lehet, de Magyarország és egyéb kevésbé fejlett országnak meg a többszöröse. Egyrészt, másrészt pedig ahogy a csaj országon belüli redisztribúciós példájából is lejön, csak nem mondja ki nyíltan, ennek továbbra sincs köze az eurózónához.

2022. máj. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

"redisztribúciós példájából is lejön, (...) ennek továbbra sincs köze az eurózónához."

De van, mert egyenlőtlenül oszlananak meg a közös fizetőeszköz előnyei és hátrányai a különböző országok között. A centrumban az előnyök érvényesülnek jobban (pl. könnyebb export amiatt, mert az euró gyengébb, mint amilyen a német márka volt), míg a periféria országai magukra vannak hagyva a negatív makrogazdasági következményekkel (pedig az ő belépésük gyengítette le az eurót és tette lehetőve a centrumnak a profitfelhalmozást, és cserébe mit kaptak? megszorítócsomagot...)

Ezt a struktúrális egyenlőtlenséget lehetne ellensúlyozni magasabb újraelosztással, máskülönben nem éri meg belépni az eurózónába, csak hogy cselédek legyünk. Szóval igen is van összefüggés az eurózóna és az újraelosztás között, attól még, hogy te nem akarod látni.

Persze az újraelosztásra ettől függetlenül is szükség lenne.

2022. máj. 31. 22:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!