Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MZP-nek igaza van a jelenlegi...

Sörpocak kérdése:

MZP-nek igaza van a jelenlegi rezsicsökkentés káros hatásairól?

Figyelt kérdés
Tehát ha marad a jelenlegi rezsitámogatási rendszer, akkor az azzal járó gazdasági, környezeti és társadalmi károk hogyan fognak érinteni minket?

2022. febr. 6. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:
95%
Csődbe mennek a magán szolgáltatók, mert többért veszik a gázt mint amennyiért eladhatják.
2022. febr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen.
2022. febr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tiszta matek. Ha a gáz világpiaci ára növekszik, de a végfelhasználó nem fizet többet, akkor nyilván ezt a hiányt ki kell pótolni valahogy, hiszen az állam bácsi nem tudja olcsón beszerezni az energia hordozókat. Lehet, hogy ideig óráig lehet ezt tartani, de végeredményben más zsebből kell finanszírozni. Én inkább attól félek, hogy ha egyszer kiderül, hogy nem finanszírozható tovább, akkor lesz nagy meglepetés.


Szerintem az emberek egy részének nincs szüksége rezsicsökkentésre. Na jó, beszélek a magam nevében, mert együttérzek azokkal, akiknek 1000 Ft elvonás is sok. Persze én sem szeretnék többet fizetni, ha lehet választani, de magam részéről mindegy, hogy 30 ezer Ft a gáz havonta, vagy 60 ezer, de igazából arról sincs fogalmam, hogy a jelen 30 ezres gázszámlám mennyi lenne rezsicsökkentés nélkül.

2022. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!