Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy az Unió akarja eldönteni hogy mennyire lehet felfűteni a lakást?

Figyelt kérdés

Az európai Unió tovább halad a Szovjetunióvá válás felé,már azt is ők akarják megmondani mennyire lehet fűteni.


[link]


Mi a véleményetek?



2022. ápr. 25. 22:54
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%
40, mit tegyen, ha neki eleg a 18 fok, a szomszedok meg 22-t csinalnak es futik, persze hogy nem fogja bekapcsolni a futest, miert is tenne?
2022. ápr. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
33%
Sok mindent eldöntött már, - amit következetesen letojok és le is fogok tojni! Arra meg nincs egyszerűen pénze egyetlen hatalomnak sem, hogy "ötven méterenként" ki tudjon állítani egy pribéket!
2022. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
74%

#41


Legtöbb szomszédjánál kisgyermekek vannak, 24-25 fokra fűtenek.

Hozzám meg megjött a szerelő, újra 20-21 fok körül van.

2022. ápr. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
19%
Soros diktál nekik. Ezért kell ajnározni az iszlám vallást, a fekete afrikai illegális migránsokat, és ezért szólnak bele lassan már abba is, hogy milyen ütemben vegyük a levegőt...
2022. ápr. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%

39 vagyok

A lábamat nem zavarja a hideg, a vállamat meg szeretem ha elfedi valami. Hosszúujjú pólóm 12-14 éve nincs, csak ingem, de azt itthonra nem hordok:D Szóval maradt a rövidujjú + cipzáros-kapucnis kardigán (amit én pulcsinak hívokk annak ellenére, hogy hivatalosan nem az:D csak ilyen kardigánjaim vannak, belebújós pulcsim nincs)


De egyébként ki mit szokott meg.

Én szegény családból származom, az volt a fűtési metódus, hogy napközben, amíg üres a lakás nincs fűtés, este 4-5 körül begyújtottunk a fatüzelésű kazánba, az jól felfűtötte a lakást, és apám még mielőtt elment fürdeni még rakott a tűzre aztán fürdésalvás. Azaz kb másfél-2 órával utána elkezdett lemenni a hőmérséklet, addigra érdemes volt a takaró alá búni. AMi persze ilyen klasszik vidéki tollas dunyha volt, szóval ott aztán mindegy milyen a fűtés, az alatt meleg van:D

Szóval nálunk nem volt konstans 21-22 fok soha.

Aztán összeköltöztem a párommal, aki olyan házból számrazott, ahol szeptembertől májusig be volt kapcsolva a fűtési rendszer és 21, de akár 23 fokra volt állítva atermosztát, hogy véletlenül se legyen soha hűvösebb. Gondolom nem kell mondjam, én ott egy szál lepedő alatt aludtam. És a közös lakás is pokolmeleg volt egy darabig... fujj de nyűglődtem:D De aztán szépen összecsiszolódtak az igények, nekem felment a preferált hőszintem, páromnak meg le.


Szóval tökre attól függ ki honnan számrazik. Azért szüleim lakásában már én is sozktam fázni. Elszoktam tőle.

2022. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
91%
Erre se magyarul se angolul nem találtam semmilyen forrást. Ostobaság és uszítás.
2022. ápr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként miért is kell tutira felfűteni a lakást és miért is nem kell spórolni az energiával? Tudjátok, hogy a szén és kőolaj is foyóban van, meg a földgáz?
2022. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
35%

#47 "Egyébként miért is kell tutira felfűteni a lakást és miért is nem kell spórolni az energiával?"

Azért kell felfűteni a lakást mert ha hidegben vagy akkor megfázol, beteg leszel, bepenészednek a falak és a bútorok ami még több egészségügyi problémához vezet.

Nem nálunk kell spórolni az energiával, mert nem mi vagyunk azok akik sokat fogyasztunk, túlfűtünk, pazarlunk.

Nem a fűtés a gond, hogy valaki nem szeret 20-21 fokban lenni, mint én, hanem igényli a 24 fokot, mint sógornőm, hanem ha pl. egy plázában vagy üzletben a légkondi a nyári melegben nem 25 fokra hűti le a levegőt, hanem 20 fokra.

Mi spórolunk az energiával, ezt kellene végre megérteni, hogy nem kell átvenni a nyugati szlogeneket. Nálunk természetes - így nősz fel, hogy otthon ezt hallod, az iskolában rád szólnak - hogy ha kimész a szobából akkor kapcsold le a villanyt, ne hagyd nyitva a hűtőt, szigeteld a házadat, tusolj és ne kádban fürödj minden nap órákon át stb.

Mi spórolunk, ezért van benne már a jogszabályokban, hogy új építésű házak, lakások csak már magas szintű energetikai rendszerekkel, erős hőszigeteléssel épülhetnek. Nálunk évtizedek óta vannak olyan programok amikkel hőszigetelést támogat az állam, ablakcserét, stb, ahogy most volt háztartásigép csere program is, mert itt számít, hogy A vagy A+ osztályú-e a mosógéped. Nem itt van minden háztartásban szárítógép évtizedek óta - pedig nagyon jó, ha jól használják.

Igen, fogyóban van a szén is meg a kőolaj és a földgáz is. Ezért fejlesztik az alternatív energiatermeléseket és ezért építjük meg Paks 2-t, mert nem ezeket használja. Azt tudod, hogy a németek leállították az atomerőműveiket - miközben annak üzemanyaga nincsen fogyóban - és újraindították a szén és lignit erőműveiket? Mitől jobb ha szenet - pláne lignitet égetsz az energiatermeléshez, mint földgázt?

Most, ebben a pillanatban nem tudunk földgáz és kőolaj nélkül ugyanúgy élni, mint tegnap. És most nem is kell, mert van földgáz meg kőolaj hozzá. Majd ha pár év múlva már kevésbé leszünk rászorulva, mert lesz több más forrásunk - pl. Paks 2 - akkor majd kevesebbet kell használnunk belőle.

Ha most leállnánk vele az értelmetlen lenne és semmi mást nem érnénk el vele, mint hogy önként, háború nélkül tennénk tönkre az országunkat, csak hogy jóemberkedjünk Ukrajna mellett. nekik viszont egy szemernyit se lenne jobb tőle.

2022. ápr. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
5%
Hagyjad! Ezeknek a Soros média (ATV, RTL klub) teljesen átmosta az agyukat már, ha azt mondanák nekik, hogy ne használjanak autót egyáltalán, ahhoz is tapsolnának.
2022. ápr. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
88%
A panelprogramot miért állították le? A kisnyugdíjas panellakók nem tudják finanszírozni a felújításokat, ezért sok panel nincs szigetelve, nem szabályozható a fűtés. A panelprogram jó volt, nem vezettek be alternatívát rá.
2022. ápr. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!