Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy az Unió akarja eldönteni hogy mennyire lehet felfűteni a lakást?

Figyelt kérdés

Az európai Unió tovább halad a Szovjetunióvá válás felé,már azt is ők akarják megmondani mennyire lehet fűteni.


[link]


Mi a véleményetek?



2022. ápr. 25. 22:54
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
13%

#9 Amikor átvesznek cikket akkor mindenhol ezt teszik.

rendszeresen vadászok a ballibek által belinkelt cikkekben források után és ott is ez van, egyik a másikét másolja be szóról szóra.

Csak a végén amikor sikerül megtalálnom esetleg valamit a valóságról, akkor az ütni szokta azt amit a cikkben leírtak ás másolgattak.

Ezzel szemben éppen a nyugati médiában találkozhatsz azokkal a hírekkel amik a gázfogyasztás csökkentéséről, a "felesleges" mindennapos fürdésről, a mécsessel és virágcseréppel való fűtésről szólnak.

Az eu egyik világhíres találmánya volt, hogy szabályozták az unióba beérkező banánnak és uborkának a maximális görbületét. Most komolyan azt nem vagy képes elhinni, hogy szabályoznák a maximális hőmérsékletet? Mikor alig vagyunk túl a pandémián, ahol az unió legtöbb tagállamában hetekig, volt ahol hónapokig ki se lehetett lépni a lakásokból?

Egy kis bemutató a banán szabályozásából:

A BIZOTTSÁG 1333/2011/EU VÉGREHAJTÁSI RENDELETE

(2011. december 19.)

a banánra vonatkozó forgalmazási előírások megállapításáról, e forgalmazási előírásoknak való megfelelés ellenőrzéséről és a banánágazatban a tájékoztatásokra vonatkozó követelményekről

"III. MÉRETELŐÍRÁSOK

A méretet a következő tényezők határozzák meg:

— az ehető gyümölcshús hossza centiméterben kifejezve, a külső görbület mentén, a kocsány ízesülésétől a banán

csúcsáig mérve,

— a gyümölcs átmérője milliméterben kifejezve a banán felénél, a hossztengelyre merőlegesen mérve

..A hossz legalább 14 cm, a vastagság legalább 27 mm legyen."

[link]

2022. ápr. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
95%

Nézzük csak.


Én pl 2002-ben már gyógyúszásra jártam az általános iskolámmal a helyi kisvárosi uszodába, és utána olvastam akkor, hogy geotermikus energiával fűtik az új szárnyát.


2004-ben indult el a panel házak energetikai korszerűsítése és szigetelése, a Fidesznek ezt kellett volna folytatnia és 12 év alatt ma már kevesebb rezsit kellene fizetni, mint az előtti évtizedekben és a megújuló energiaforrásokra is átlehetett volna állni...

2022. ápr. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
84%

11, ez most lehet hülyeségnek hangzik, hogy a banánról értekeznek... de te talán szeretnél 5 centis banánokat a boltba, amit megveszel, hazaviszel és kiderült, hogy kb egy falat gyümölcshús van benne?

Az ilyet a kereskedő nem vesz át, mert tudja, hogy nem tudja eladni. Ha átveszi, a vevő nem fogja megvenni, mert több a héja mint a gyümölcs. Rárohad a kereskedőre és megy a kukába. Veszteség a kereskedőnek, fölösleges hulladék a környezetnek.

2022. ápr. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként akár igaz a hír, akár nem, én adom, hogy csökkenteni kéne az energiahasználatot.

Rosszul vagyok, amikor látom, hogy emberek a tél leghidegebb szakában is egy szál alsógatyában flangál otthon. Ahelyett, hogy felvenne valami évszaknak megfelelő ruhát, inkább csak föltekeri a fűtést mint az őrült.

Az amerikai után az európai embernek van a legnagyobb ökológiai lábnyoma. A klímaváltozás a nyakunkon, mi meg kikérjük magunknak, ha nem pazarolhatunk. Egyszer majd kipukkad a buborék, és akkor nagy lesz a pofáraesés. Kérdés, hogy milyen magasról akarunk esni.

2022. ápr. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
76%

Amúgy a magyarok sose voltak előre tekintőek... pedig lehetne előre nézni... és tervezni hosszútávra...


Tudom, hogy a kérdezőnek ismeretlen a Zero-waste életmód, meg a szigetelés, meg az energiaspórolás, pl anyám rám szól ha magam után égve felejtem a lámpát a wc-zés után.. ha otthon vagyok...

2022. ápr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
21%
Előírhat bármit, ha az oroszok elzárják a gázt, akkor úgyis megfagyunk...
2022. ápr. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
13%

#12 "2004-ben indult el a panel házak energetikai korszerűsítése és szigetelése, a Fidesznek ezt kellett volna folytatnia és 12 év alatt ma már kevesebb rezsit kellene fizetni, mint az előtti évtizedekben és a megújuló energiaforrásokra is átlehetett volna állni..."

Folytatták is.

Azóta volt támogatás kazáncserére, háztartási gépek cseréjére energiatakarékosabbra és éppen most megy a lakásfelújítási program is.

2022. ápr. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik Némmetorszában "rozmárok" voltak a kinti ismerőseim, mert náluk sosem érte el a hőmérséklet a 18 fokot. Ráadásul a legnagyobb hidegben is nyitott ablaknál aludtak. Az angloknál hasonló. Vastag pulóverben járkáltak a lakásban. Egyik házban "csak ahol a papok táncolnak" ment a padlófűtés.

Az olaszoknál meg nem nagy kunszt a 25 fok.

Legtöbb helyen annyi van. Máshol beméssz a melegből és majd megfagysz.

2022. ápr. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
20%
Ezt maguk sem gondolták komolyan, majd mennek elelnőrizgetni hogy hol hány fok vn vagy mi?:D :D
2022. ápr. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
90%
Hagyjad már, hát persze hogy nem lehet ilyet, ez kamuhír. Ajánlást esetleg tehet, néhányan talán lejjebb is tekerik majd a termosztátot, de kötelező hőfokot a házban :D Tényleg van olyan, aki beveszi, hogy ez igazi hír? Kamuhírgyártó lakájmédia riogat csak kitalált hülyeségekkel, ennyi a vadhajtások.
2022. ápr. 26. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!