Kormányváltó hangulat van?
Ez alatt azt értem, hogy a környezetben ki hogy áll a szavazáshoz.
Mondok egy példát, nekem a (volt)fideszes szüleim nem mennek el szavzni (apam mi hazankra akart de inkabb nem megy, a barataim (5) motiváltak es mind osszefogasra szavaznak, apai agon a család másik fele fideszes 4bol3 a 4. ellenzeki. Munkatarsam 1 van ellenzeki.
Ti mit tapaszaltok, a fideszes ismeroseitek motivaltak? Ellenzekiek motivaltak? Vannak meg bizonytalan ismeroseitek?
#17. "Már a 2014-es és 18-as választásokon is 50% alatt kapott a fidesz, így kijelenthető, hogy már akkor is kormányváltó hangulat volt. Most is 50 alatt fognak kapni."
LOL csak éppen nem kormányváltás lett belőle, hanem kétharmad, a Fidesz meg több szavazatot kapott négy éve egymaga, mint az összes többi, parlamentbe bejutott párt együttvéve. Ezen szerintem még dolgozz egy kicsit!
18, oke h te mi haznkos ertekrendet vallasz de mi meg konzervativ europait, es ehhez a 3 bejutasra eselyes part kozul az ellenzek all legkozelebb.
Igen vannak benne olyan emberek akinek a politikaban sincs helye, de a fidesztol aki megpuccsolta demokraciat a valasztasi torvenyevel, azzal h 9 evre tesz meg fougyesznek valakit (onmagaban alkotmany ellenes a kizarolagos hatalom gyakorlasra valo torekves) valamint allami vagyonokat szervez ki magan kezbe, na ezektol meg kell mielobb szabaditani az orszagot, erre pedig egyedul akkor lesz esely ha MZP nyer.
De ha neked ezek belefernek szavazz a mi hazankra, nekem mindegy de vedd eszre hogy nagyjabol 3 millio ember valtozast akar.
"LOL csak éppen nem kormányváltás lett belőle, hanem kétharmad"
Igen, ez mutatja a torz választási rendszert: többen szavaznak a fidesz ellen, mint mellette, de a parlamentben mégis kétharmada lesz a fidesznek...
#23. Ez a téma többször előjött mostanában, ha megengeded, csak idemásolom egy korábbi válaszomat:
A 2018-as országgyűlési választások eredményei a tisztánlátás érdekében:
Parlamentbe jutott pártokra adott szavazatok aránya: Fidesz-KDNP 53,2% (ahogy írtam korábban, egymaguk több szavazatot kaptak, mint az összes többi, parlamentbe bejutott párt együttvéve).
Listás szavazatok aránya, pártokra vonatkoztatva:
Fidesz–KDNP: 49,60%
Listás mandátumok aránya:
Fidesz–KDNP: 45,2%
49,60 %-ra csak a mandátumok 45,2 %-át, 42 mandátumot kaptak!
Egyéni mandátumok száma:
Fidesz–KDNP: 91 a 106-ból
Egyéni mandátumok aránya:
Fidesz–KDNP: 85,8%
A 85,8%-os egyéni mandátummal, és 49,6%-os pártlistás eredménnyel együtt jött össze a 2/3.
A brit választási rendszerben a 85,8%-os arány több, mint 4/5-ös többséget jelentene a parlamentben a Fidesz-KDNP javára, nem kétharmadot.
Ehhez képest a magyar választási rendszer igencsak eltorzítja az eredményt az ellenzék javára. 85,8%-ra mindössze kétharmad.
A magyar válaszási rendszer vegyes. Az egyéni szavazatoknál nincs min vitatkozni, ott 106 lehetségesből 91-et a Fidesz nyert. A listás szavazáson 49,6%-kal a Fidesz 42 képviselőhöz jutott, a Jobbik 19,19%-kal 25-höz, az MSZP-Párbeszéd 11,99%-al pedig 12-höz. Ha kiszámoljuk, hogy egy százaléknyi listás szavazat hány mandátumot jelent pártonként, akkor a Fidesznél 0,847, a Jobbiknál 1,303, az MSZP-Párbeszédnél 1,0 mandátumot.
Az ellenzék még örülhetett is 2018-ban a kétharmadnak!
#27. "sajnos - nagyanyám atomfideszes"
Azt vágod, hogy ez nem olyan dolog, ami miatt szégyenkeznivalód lenne, igaz?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!