Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Félsz a következő 4 évtől?...

Félsz a következő 4 évtől? Merre a kiút?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören a kérdést azért írtam ki, hogy megérdeklődjem vajon csak én gondolkodom így, vagy vannak hozzám hasonlók is.


2015-től 20-ig külföldön, nyugat Európában dolgoztam, Brüsszelben és Londonban, az akkori ottani keresem 2000-2200 euro között volt - diploma és ismertség nélkül, (anyanyelvi angol nyelvtudással). Sokat tudtam félretenni az albérlet ellenére is. Elegendő összeget tettem félre egy nagyon szép újépítésű ingatlanra Budapesten. 2021 januárban vettem át a lakást hitel nélkül.

2021 February - jött a vírus.

Azt hittem átveszem a lakást, berendezem, kiadom, és miután ez mind megvolt megyek vissza Londonba. Ez volt az elképzelésem.

Ez a vírus teljes mértékben átírta a számításaim. A kiutazást szinte lehetetlenné tették, itt ragadtam, másfél évig (!) nem találtam munkát. Fél éve sikerült munkát találtam havi nettó 180.000 forintot keresek (!!) .. nem kommentálom.



Van egy olyan rossz megérzésem, hogy Orbán megnyeri a választásokat.


A nyugati munkavállalást ellehetetlenítették. Az itteni nettó 180.000 forintos munkabéremből a 400 forintos euró mellett a megélhetés gyakorlatilag leredukálódót a létminimum szintjére. Az emberek teljes mértékben tájékozatlanok. A közmédiából táplálkoznak.


2022. márc. 27. 21:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
19%

"Én 2018-ban foglaltam le, akkor 23 millió forintért."


Megint nem jön ki a matek, hogy éltél odakint és hogy tettél félre 23 milliót ilyen kevés fizuból, amit kint kerestél. Ne kamukázz.

2022. márc. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

23 millió forintnak a 10%-a kellett a foglaláshoz, átadáskor fizettem a maradék 90%-ot.


Havonta 1000 euronak megfelelő összeget simán félre tettem.

2022. márc. 27. 22:05
 23/28 anonim ***** válasza:
42%
Hiába írod. Akkor se jön ki a matek. Felesleges kamuznod. Csak szimplán uszító, troll kérdés.
2022. márc. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
82%

Az ingatlanárak növekedése csak részben a kormány politikájának köszönhető. Amíg van aki megveszi így itthon az azt jelenti, hogy olyan nagy gond csak nincsen.

Egyébként eddig mást se csináltál csak Orbánozol egyetlen értelmes érv nélkül.

Az életben elkövetett hibákat ne a kormányon kérd számon.

2022. márc. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
20%
Ha 23 millióért vetted és most 43 milliót ér akkor simán eladnám azonnal. 20 milliós profit. Ez rohadtul megéri.... Ja, de amúgy is kamu az egész kérdésed, szóval teljesen felesleges ezen agyalni :D
2022. márc. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező! Választások előtt mindig sok itt az Orbán fan troll. Azt se tudják, hogy mi az a külföld. 😀


A lényeg, hogy elég ütős válság jön. Lesznek itt megszorítások, de olyanok, hajaj. Akkora áremelkedés, meg minden kutyafasza, hogy öröm lesz nézni. Orbán Viktor miniszterelnök úr a 2010 és 2020 között látszatproblémákkal, fantomellenségekkel harcolt. Kiválóan helytállt Brüsszel ellen, a migráncsok ellen, illetve az LMBTQ nyomással szemben. Aztán jött egy covid, amit hellyel-közel tudott kezelni, bár kérdések vannak még róla. Most viszont a háború okozta válság, meg energiaproblémák, hiperinfláció ellen arcoskodhat a főni. Ha megoldja a választás utáni problémákat, és Magyarország alig fog valamit megérezni a válságból, akkor emelem majd kalapom, és örökre fideszes leszek. De ha nem fogja tudni megoldani, akkor 26-ban offolom. Most 22-ben ráadom az X-em, mutassa meg, most legyen harcos, hős nemzetvezető. Illetve ne a tapasztalatlan ellenzékre szakadjon a válság, mert akkor 26-ban négyharmaddal jönne vissza. Be kell még ezt a 4 évet vállalni a Fidesszel.

2022. márc. 27. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
70%
Nem fogja tudni Viktor megoldani. Olyan helyen dolgozok, hogy 2 évre látom előre, miből milyen árak lesznek az aktuális területen. És iszonyatosan durva dolgok fognak jönni...
2022. márc. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Sebaj elgalább jót mosolyogtunk, bírom mikor magukat buktatják le.
2022. márc. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!