Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Félsz a következő 4 évtől?...

Félsz a következő 4 évtől? Merre a kiút?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören a kérdést azért írtam ki, hogy megérdeklődjem vajon csak én gondolkodom így, vagy vannak hozzám hasonlók is.


2015-től 20-ig külföldön, nyugat Európában dolgoztam, Brüsszelben és Londonban, az akkori ottani keresem 2000-2200 euro között volt - diploma és ismertség nélkül, (anyanyelvi angol nyelvtudással). Sokat tudtam félretenni az albérlet ellenére is. Elegendő összeget tettem félre egy nagyon szép újépítésű ingatlanra Budapesten. 2021 januárban vettem át a lakást hitel nélkül.

2021 February - jött a vírus.

Azt hittem átveszem a lakást, berendezem, kiadom, és miután ez mind megvolt megyek vissza Londonba. Ez volt az elképzelésem.

Ez a vírus teljes mértékben átírta a számításaim. A kiutazást szinte lehetetlenné tették, itt ragadtam, másfél évig (!) nem találtam munkát. Fél éve sikerült munkát találtam havi nettó 180.000 forintot keresek (!!) .. nem kommentálom.



Van egy olyan rossz megérzésem, hogy Orbán megnyeri a választásokat.


A nyugati munkavállalást ellehetetlenítették. Az itteni nettó 180.000 forintos munkabéremből a 400 forintos euró mellett a megélhetés gyakorlatilag leredukálódót a létminimum szintjére. Az emberek teljes mértékben tájékozatlanok. A közmédiából táplálkoznak.


2022. márc. 27. 21:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
85%
Komolyan félek egy esetleges államcsődtől és, hogy a politikánk miatt ugrik az úniós tagságunk, igy, vagy úgy, de tényleg félek ezektől!
2022. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
21%
Mégis mi a fenétől félnék? Az, hogy téged így beárazott a piac, nem az én problémám.
2022. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%
Ne haragudj, de ki hiszi el ezt a hülyeséget, hogy anyanyelvi angollal mem találtál másfél évig munkát? Utána is csak 180ezerét.
2022. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%
csak felfelé
2022. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%
Minek jöttél haza kérdező? Halál felesleges. Ezt a lakás vásárlást, berendezést, kiadást kintről is lehetett volna intézni ugyanúgy. És nem volt ilyen kiutazási tilalom, hogy ne tudtál volna másfél évig visszamenni...
2022. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
18%

Az, hogy 180.000 Ft-ot ér a tudásod itthon, nem Orbán hibája. Azt pedig naívság hinni, hogy kormányváltás után jólét lesz. Akinek piacképes tudása volt az eddig is jó munkát kapott és kormányváltás után is azt fog kapni, akinek nincs piacképes tudása az most is keveset kap és váltás esetén is keveset fog.

Egyébként miben lehetetlenítették el a nyugati munkavállalást?

2022. márc. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
19%
5: A kérdés alapján olyan buta, hogy nem jött rá, hogy lehet utazni.
2022. márc. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy kérdező én itthon diplomával, kezdő fizetésként 500 ezer nettót kerestem. Szóval nálad van a baj, nem nálunk.
2022. márc. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%

" Az emberek teljes mértékben tájékozatlanok." Mondja ezt az, aki szerint a kiutazás lehetetlenné van téve XD.


Huh, van itt sötétség, nem csekély.

2022. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
80%

Miért ragadtál volna ott?

Amúgy a Brexit nem Orbán hibája.

2022. márc. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!