Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Félsz a következő 4 évtől?...

Félsz a következő 4 évtől? Merre a kiút?

Figyelt kérdés

Röviden és tömören a kérdést azért írtam ki, hogy megérdeklődjem vajon csak én gondolkodom így, vagy vannak hozzám hasonlók is.


2015-től 20-ig külföldön, nyugat Európában dolgoztam, Brüsszelben és Londonban, az akkori ottani keresem 2000-2200 euro között volt - diploma és ismertség nélkül, (anyanyelvi angol nyelvtudással). Sokat tudtam félretenni az albérlet ellenére is. Elegendő összeget tettem félre egy nagyon szép újépítésű ingatlanra Budapesten. 2021 januárban vettem át a lakást hitel nélkül.

2021 February - jött a vírus.

Azt hittem átveszem a lakást, berendezem, kiadom, és miután ez mind megvolt megyek vissza Londonba. Ez volt az elképzelésem.

Ez a vírus teljes mértékben átírta a számításaim. A kiutazást szinte lehetetlenné tették, itt ragadtam, másfél évig (!) nem találtam munkát. Fél éve sikerült munkát találtam havi nettó 180.000 forintot keresek (!!) .. nem kommentálom.



Van egy olyan rossz megérzésem, hogy Orbán megnyeri a választásokat.


A nyugati munkavállalást ellehetetlenítették. Az itteni nettó 180.000 forintos munkabéremből a 400 forintos euró mellett a megélhetés gyakorlatilag leredukálódót a létminimum szintjére. Az emberek teljes mértékben tájékozatlanok. A közmédiából táplálkoznak.


2022. márc. 27. 21:29
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
9%

Ami neked rossz érzés, az sokunknak jó.

Reméljük, hogy valóban a fidesz győz, és továbbra is az ország, az itt élők érdekei maradnak a fontosak.

2022. márc. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
39%

Amúgy fura, hogy 5 évig voltál kint. Amit megkerestél az körülbelül 45 millió forintnak felel meg. Ebből lejön ugye az ottani lakhatásod, ami elég drága kint, az élelmiszer (ami bizonyos termékeknél olcsóbb), egyéb szórakozás, ruhák és egyéb termékek vásárlása. De te ebből a pénzből mégis félretudtál tenni 30-40 milliót, hogy egy budapesti új építésű házat vegyél, hitel nélkül.


Kamuzzál tudod hol.... :))

2022. márc. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
32%
És még lehet keveset mondtam, mert már nem újépítésű normális 2 szobás lakás is VIDÉKEN 20-25 millió forint. Szóval inkább 40-50 millió amiről Te dumálsz ... De ok.
2022. márc. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
80%

Miért nem tudsz kimenni?

Miért nem tudod kiadni a lakást?

Hol élsz, hol van a lakás?

Miért 180 ezret keresel? Egy autómosóban ennél többet szakítasz.

A 400-as euró jó lesz 373-nak is, de mégis itthon mit veszel euróban? Mert nekem a kérdésedből az jött le, hogy te már mindent megvettél amire egy embernek szüksége lehet, most már csak fenn kéne tartsd ezt az életszínvonalad. (rezsi+kaja)

2022. márc. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Igen, erről szólt a kérdés. Hogy ekkora a tájékozatlanság az országban.


Nem azt mondtam, hogy lehetetlenné VAN téve, hanem hogy VOLT.

Emlékezz vissza mi volt 2021 március-áprilisban, lezárták a reptereket, szolgáltatásokat, nem indított járatott a Wizzair/Ryanair.. csak gyakorlatban gondolkodj: gyalog mentem volna vissza?


Diploma NÉLKÜL vagyok, - ahogy említettem. Te diplomás vagy, és mégsem tudod értelmezni a kérdést. Csodálkozom, hogy pályakezdőként keresel 500 nettót. Inkább ez a kamu.

2022. márc. 27. 21:55
 16/28 A kérdező kommentje:

+ rendkívül magas intelligencia és tájékozottság van bennetek. A 400 forintos euró a mindennapjaidban kivétel nélkül minden téren ott van, és lesz.


Az, hogy az euró múlt héten, a rekordmagasság (!!) múlt heti kamatemelésnek hála visszament "csak" 373-re semmit nem jelent.

Megnézzük mennyi lesz az euró egy hónap múlva. Valószínűleg az általam mondott 400 forint is naivitás ... jövő januárra lesz itt 450 is.

2022. márc. 27. 21:59
 17/28 anonim ***** válasza:
40%

"A nyugati munkavállalást ellehetetlenítették."

Ezt írtad.Amúgy ennek mi köze Orbánhoz?

2022. márc. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

A lakást nem 2021-ben vásároltam. Egy újépítésű ingatlan általában erőre lefoglalnak. Én 2018-ban foglaltam le, akkor 23 millió forintért. Ezt ma árulják 43 millió forintért.

Ez sem Orbán hibája?

2022. márc. 27. 22:01
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azt mondtam, hogy lehetetlenné VAN téve, hanem hogy VOLT."


Nem VOLT. Csak korlátozva volt. De simán tudtál utazni bárhová. Csak tesztelni kellett meg a karantént vállalni.

2022. márc. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

*előre.



Mindegy.. birkákat teljesen felesleges edukálni.

2022. márc. 27. 22:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!