Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A FIDESZ az oka mindennek?...

A FIDESZ az oka mindennek? Van kiút? Melyik párt mit ígér?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek a politikához, szavazóképessé nemrég váltam. A tisztánlátás végett leírná valaki, hogy mi folyik itt, a többi pártnak mennyire lehet hinni és van-e remény?


Azzal tisztában vagyok, hogy vannak, akik nagyon szeretik a FIDESZt, s vannak akik ki tudnák nyírni az egész bandát. Az utóbbiak szerint az előbbiek buták, hogy beveszik a párt sok hazugságát.

A miniszterelnök azzal próbálja magánál tartani a hatalmat, hogy az ő pártja nem fog beengedni menekülteket. Na de nem engedett már be így is? (Olvastam valahol, de nem tudom, hogy mennyire megbízható)

A többi párt is hasonlóképpen lopna szerintem. A korrupció nem tud egy ilyen országban megszűnni. Balgák vagyunk, ezt nem tagadhatom.


A szüleim nagy erőkkel próbálnak rábeszélni, hogy szavazzak a kormány ellen, mert majd akkor milyen ó lesz nekünk. Sajnos én csak abból tudok kiindulni, amit látok, és az nem más, mint hogy a többi párt beengedné a menekülteket, ami egyértelműen sz.r lenne a társadalomnak, a c.gányok mellett a migriket is nekünk kéne eltartanunk.

Na de mennyi igaz ebből, meg úgy eleve mindenből?


2018. márc. 31. 15:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%

Ne az ígéreteket nézd, hanem a tetteket:


[link]

2018. márc. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ezekre a kleptománokra biztos nem szavazok
2018. márc. 31. 15:45
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

Jobbik program: [link]


LMP program: [link]


Miniszterelnök jelölti vita az oktatásról (persze Orbán nélkül) a diákparlament előtt: https://www.youtube.com/watch?v=UjimlqigEic&t=4596s

2018. márc. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

Komoly kérdés, és tényleg ennyire nem vagy képben, illetve elhiszed a sok hazugságot amit a tv-ben mondanak meg a plakátokon látsz, vagy csak provokáció az egész?


Mert az első esetben nem tudom hogy tudnék rajtad segíteni, mert nem fogsz hinni se nekem se másnak. A második esetben szintén nem tudok segíteni, mert bár tudod mi az igazság, szándékosan feszültséget akarsz kelteni.


Na de azért semmi se lehetetlen, ezért feltételezem, hogy az elsőhöz tartozol.

A migráns kérdést hagyjuk, lebontani a kerítést senki sem akarja. Vona Gábor is nyert már több mint 100 pert az elmúlt hónapokban, amiért hazudoznak róla a "független" sajtóban, és már bírósági ítélet is kimondta, hogy Vona nem bontaná le a kerítést és soha nem is akarta lebontani.


A korrupció megint egy olyan téma, hogy persze, mindenki lopna (hiszen személyesen ismered az összes politikust, és biztosan tudod, hogy mindegyik korrupt), de eléggé mások a nagyságrendek. A fidesz sokkal többet lop, mint amennyit a következő kormányok lopnának, vagy egyáltalán lophatnának.


Vona korrupcióellenes bizottságot állítana fel, és az EU segítségét is kérné a korrupciós ügyek feltárásában, így eléggé hülyeség azt mondani rá, hogy persze, hát ő is lopna. Hogyne, nyilván saját maga ellen dolgozik, mert fogyatékos :D


Ez az egész migránsozás meg sorosozás csak pánikkeltés és megfélemlítés. Nehogy azt hidd, hogy az egész rohadt országban csak orbán képes megvédeni a magyarokat, és mindenki más bevándorlóországot akar :D


Van millió meg egy más probléma is, pl. az egészségügy, az oktatás, a közlekedés, stb. amiket a fidesz csak mégjobban elrontott, és illene már kezdeni velük valamit.


Nekem mindegy kire szavazol, nem is érdekel, csak ne dőlj be a kormánypropagandának, meg a migránsozásnak.


Vedd ki a látőmeződből sorost meg a migránsokat, és nézz így körbe: ígér valamit a fidesz? akar bármi mást csinálni? van bármilyen terve a jövőre? Nem, nincs. Megvédik az országot egy 80 éves öregembertől még 4 évig, közben meg ellopják az EU-s pénzeket, ennyit fognak csinálni.


A többi pártnak legalább vannak elképzeléseik, programjuk, leültek egymással tárgyalni, vitatkozni, tárgyaltak a különböző szervezetekkel, fórumokat tartottak, beszélgettek az emberekkel, és így tovább. Orbán még egy vitára sem mer kiállni, mert nem tudna mit mondani. Még a programpontokat sem elhetne ütköztetni, mert nincs programjuk se.


Olyan pártra szavazz, amelyik valószínűleg bejut a parlamentbe, és akkor már tettél valamit a hazádért. Ezen belül meg nézegess programokat, fórumokat, ha van lehetőséged, menj el egy ilyenre, beszélj személyesen a jelöltekkel, és dönts legjobb belátásod szerint

2018. márc. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%

"A többi párt is hasonlóképpen lopna szerintem."


Vona korrupcióellenes ügyészséget akar felállítani (román példára) ami nem Polt Péter alá tartozna és csatlakoznánk az Európai Ügyészséghez* is.


(* [link]

2018. márc. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Paks2


" A Jobbik kormányra kerülve addig egyet-

len kapavágást sem fog tenni az új erőmű megépíté-

séért, amíg a teljes szerződést és az eddig elköltött

milliárdok sorsát át nem világítja. Ennek eredménye

fényében lehet felelős döntést hozni a továbbiakról."


Ezzel pl úgy járnánk mint a bősi erőművel, sőt rosszabbul mert itt több ezer milliárdról van szó.

Így belegondolni is rossz, menyi büntit kellene fizetnünk naponta a késésekért.

-És ez csak az egyik.


De gondolom mindenki elolvasta minden párt programját, úgy irogat ide, hogy ezekkel tisztában van.

2018. márc. 31. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
A pártok programja egy ígérethalmaz, nincs mögötte semmilyen garancia, ami azt illeti, ráció sem sok. Korrupcióellenes ügyészségről pedig elég röhejes annak pofázni, aki kilóra veszi meg a többi párt jelöltjeinek visszalépését. A Fidesz megírta a maga programját 1998-ban, aztán 2010-ben, azt hajtja végre következetesen. Nem 14. havi nyugdíjat, béruniót, ingyenlóf..szt ígér az isten tudja, miből, hanem ott van, meg lehet nézni, hogy mit TETT. A családtámogatásokat, az ingyen diákhitelt, a munkahelyteremtést, a béremeléseket, az alacsony inflációt, hitelkamatokat, devizahitelek felszámolását stb, stb, stb. A papír mindent elbír, főleg kampányban, írok én neked olyan programot, hogy a füled kettéáll, itt a kis kanapémon fekve, ugyan mibe telik?:D
2018. márc. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Korrupcióellenes ügyészségről pedig elég röhejes annak pofázni, aki kilóra veszi meg a többi párt jelöltjeinek visszalépését."


Egy eset volt, amikor a visszalépésből származó kár megtérítését ajánlotta fel a jelölt egy ilyen félig komoly, reménykedő hangon, amiről majd a nyomozás/bíróság eldönti, hogy korrupció volt e. Nyilván ha lenne korrupcióellenes ügyészség akkor bármelyik párt korrupt politikusai nyakon lennének csípve , ahogy Romániába is sorra csukták le a kormánypárti politikusokat, és akkor még fel sem hoztam, hogy egy ilyen beszólással elterelni a figyelmet a fideszes ügyekről (amikor nevetségesen nagy köztük méretben és komolyságban a különbség) a legalávalóbb demagógia.

2018. márc. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"Egy eset volt, amikor a visszalépésből származó kár megtérítését ajánlotta fel a jelölt egy ilyen félig komoly, reménykedő hangon, amiről majd a nyomozás/bíróság eldönti, hogy korrupció volt e."

Igen, az volt. Amúgy a kisgazdák megvételi kísérletére gondoltam, amit írásba foglaltak, ott van a szerződés, pecséttel, aláírásokkal a Jobbik és a kisgazdapárt részéről, de kösz, hogy behoztad az LMP-s csajszi megvásárlását is.:D

2018. márc. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Kisgazdák? Hol vannak már kisgazdák?
2018. márc. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!