Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A köznevelési intézményekbe...

A köznevelési intézményekbe miért lenne értelme annyi pénzt invesztálni?

Figyelt kérdés

Köznevelés, tehát általános iskolák és középiskolák.

Az ellenzékiektől és sok kormánypártitól is hallani,hogy minél több pénzt kell erre költeni.

A miértjét viszont egyikük sem tudja megmagyarázni.


Amibe, szerintem pénzt kell nyomni rendesen, az elsősorban a felsőoktatás és a szakoktatás.

Ugyanis, ezeken a helyeken végző emberek termelik a GDP-t, tervezik a házakat, döntenek a pénzügyi kérdésekről és szerelik az autókat és még lehetne sorolni.



A köznevelési intézményekben nem kapnak az emberek érdemi tudást, amit tudnak használni a munkaerőpiacon.Hiszen, mire jó egy 8 általános vagy egy érettségi?Max elmehet vele az ember a sorra egy gyárba vagy raklapokat pakolni egy szupermarketban.



Az érettségi az olyan, mint a plasztikkártya, amit a jogsiszerzés után visz a postás.Anélkül is tudna vezetni valaki, csak nem teheti meg.Vagyis, csak arra jó,hogy bekerülj vele egyetemre.Más értelme nincsen.

Vagyis, van.Ezek az iskolák főleg gyermekorzóként szolgálnak ameddig a szülők dolgoznak.


A diákok többsége utál is ezekbe járni.

Én is utáltam az általános iskolát és a gimnáziumot is, viszont az egyetemet nagyon szerettem.

Sok tárgyhoz teljesen felesleges tanár, otthon is megtudnák tanulni oktatóprogramokkal a gyerekek, digitalizálni lehetne rengeteg mindent.


2022. febr. 13. 13:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
1et értek! gyárba mindenki!!
2022. febr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 kürasszír ***** válasza:

# 8


EZT ÍROD: "Egy 18-19 éves érettségizett embernek nem kell enciklopédiának vagy helyesírási szótárnak lennie."


Megbocsáss, de az a gond, hogy úgy nyilvánítasz véleményt a közoktatásról, hogy alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában.


A "funkcionális analfabéta" azt jelenti, hogy valaki bár képes egy szöveget elolvasni, de már nem képes azt megérteni, értelmezni.


Az pedig az általános iskolai oktatás gyengesége, hogy ennyi funkcionális analfabéta van Magyarországon.


Ha valaki funkcionális analfabéta a 21. században, az már eleve alkalmatlan a modern munkaerőpiacon helyt állni.


Hiszen legfeljebb kétkezi, segédmunkára alkalmas, üzemben, betanított szalgmunkára már például nem, hiszen ott írásbeli utasítások alapján kellene dolgoznia, amelyeket nem tud értelmezni.

2022. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 tobas ***** válasza:

Most így elképzeltem a kérdező által leírt 10 éves gyereket, aki bekapcsolja otthon reggel a gépet, tanul, hallgatja az anyagot, közben ebédet főz, mert enni azért kell, meg azért egy mosást is elindíthatna, ha már otthon van. Valóban sokkal jobban hangzik, mint iskolába járni és szocializálódni.


Kérdező tipikusan az a személy, aki nem tudja elfogadni, hogy mások nem így élnek, amit ő tapasztalt az megegyezik 7 milliárd ember tapasztalatával.

2022. febr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kérdező gyerek, aki nem akar iskolába járni és neki tökre bejött az online oktatás, mert egész nap játszhatott a számítógépes játékaival és most ki van akadva, hogy már ilyen többé nem lesz.
2022. febr. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!