Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi értelme van a bölcsész...

Mi értelme van a bölcsész szakokat államilag támogatni, amikor közismerten munkanélküli képző intézmények? Minek kitermelni ennyi diplomás munkanélkülit súlyos állami pénzekből?

Figyelt kérdés
Egyetem, képzés,

2015. ápr. 7. 12:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

44 éves bölcsész a férjem, soha, egyetlen napot nem volt munkanélküli, mindig is a végzettségének megfelelő állásban dolgozott...

Az öccse két éve nem kap munkát villamosmérnökként...

Utálom az általánosításokat.

2015. ápr. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
#1 A villamosmérnök öccsnél akkor valami irdatlan nagy probléma lehet. Hozzánk a munkáltatók jönnek gyakorlatilag hogy "adjatok már hallgatót".
2015. ápr. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nincs nála semmi probléma, csak sajnos halmozottan sérült gyerekkel nagyon nem költözgethet, ott kell lakni, ahol a fejlesztésre cipelés megoldható a feleségnek, itt meg állás nincs a szakmájában...
2015. ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Talán azért, mert nem mindegyik bölcsész diploma piacképtelen. Pl. skandináv és keleti nyelvek. A többi viszont valóban lehetne fizetős, ahogy még sok más szak is. Nemcsak a bölcsész képzésen. Egyébként annak sincs sok értelme, hogy műszaki, mérnöki szakra minden hülye bekerül az alacsony ponthatár miatt. Aztán jó esetben 7-8 év alatt elvégzi vagy 4 év mólva kibukik az 1., 2. éves tárgyak miatt. Az ilyen is sokba kerül az államnak. Akkor már inkább menjen valaki nyelvszakra vagy szakmát tanulni, de végezze is el.
2015. ápr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése végett én a nyelvszakokat és a pszichológiát nem tartom büfészaknak! Ennek van értelme! Akkor pontosítanék, ezeket támogassuk, a többi viszont legyen fizetős, mert semmi értelme ilyen sok szabad bölcsészt meg kom. médiás munkanélkülit gyártani!
2015. ápr. 7. 13:26
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Azokat valóban nincs, de sajnos nem mi döntjük el. Lehet jobb is, mert én nagyon nagy közutálatnak örvendenék az egyetemisták körében :) Én még a nevesincs főiskolákon sem engedném az államilag támogatott képzéseket, még informatikust sem. Sőt, lehet az intézményt is bezáratnám. Természetesen nem csak pestieket hagynék meg, hiszen pl. a PTE-nek, SZTE-nek van létjogosultsága.
2015. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

#3

Tehát a villamosmérnök öccs nem szakmai, hanem családi okok miatt nem kap munkát. Így azért máris más a helyzet, mert érvedből az szűrhető le, hogy a végzettsége miatt van munkanélküli pozícióban. (Egyébként ez így eléggé hajaz a politikusok érveléstechnikájára :D)

2015. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Ne általánosíts.
2015. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Miért hazudjak talán? Hogy nagyon jó a bölcsész képzés, jó állást fogtok találni, ha oda mentek, vagy mi? Miért hazudjunk a fiataloknak, miért csapjuk be őket, hogy olyan helyre menjenek ahonnan kikerülve esélyük sem lesz normális, jobb állást találni? Az igazságot miért nem lehet megírni?
2015. ápr. 8. 14:28
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Ha nagyon negatív akarnék lenni, akkor azt mondanám, hogy azért, mert ebben az országban nagyfejeseink úgy gondolják okos emberekre nincs szükség, ezért a butákat támogassuk (tisztelet a kivételnek persze).

Persze ez így nem annyira igaz, de sarkítva így gondolom. Ott csappantanak jelentősen létszámot, ahol brutális túlképzés van és ebben igazuk is van.

A mérnöki szakokon nincs többnyire, ezért vesznek fel boldog-boldogtalant. Szerencsére arra már találtak megoldást, hogyha valaki kibukik, akkor keményen perkálhatja az elfogyasztott féléveinek árát. Az meg aki minden egyéb ok nélkül, szimpla lustaságból végzi el az egyetemet 6-7-8 év alatt, annak a szakmájában sosem lesz munkahelye és x-edik félév után ugyanúgy fizet, mint mások. Arról nem is beszélve, hogy ezt már pl. azzal is lehetetlenné teszik, hogy háromnál többször nem lehet felvenni egy tárgyat és 6-nál többször vizsgázni sem egy adott tárgyból. Én azt látnom ezzel azért igyekeznek jó irányba haladni.


Igazából nem is értem azokat az embereket, aki ilyen képzéseket választ (szabad bölcsész), az ő dolguk, ők tudják, én inkább az egészségügyi hallgatókat támogatnám jobban, de sajnos ebbe túl sok beleszólásunk nincs.

2015. ápr. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!