Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A köznevelési intézményekbe...

A köznevelési intézményekbe miért lenne értelme annyi pénzt invesztálni?

Figyelt kérdés

Köznevelés, tehát általános iskolák és középiskolák.

Az ellenzékiektől és sok kormánypártitól is hallani,hogy minél több pénzt kell erre költeni.

A miértjét viszont egyikük sem tudja megmagyarázni.


Amibe, szerintem pénzt kell nyomni rendesen, az elsősorban a felsőoktatás és a szakoktatás.

Ugyanis, ezeken a helyeken végző emberek termelik a GDP-t, tervezik a házakat, döntenek a pénzügyi kérdésekről és szerelik az autókat és még lehetne sorolni.



A köznevelési intézményekben nem kapnak az emberek érdemi tudást, amit tudnak használni a munkaerőpiacon.Hiszen, mire jó egy 8 általános vagy egy érettségi?Max elmehet vele az ember a sorra egy gyárba vagy raklapokat pakolni egy szupermarketban.



Az érettségi az olyan, mint a plasztikkártya, amit a jogsiszerzés után visz a postás.Anélkül is tudna vezetni valaki, csak nem teheti meg.Vagyis, csak arra jó,hogy bekerülj vele egyetemre.Más értelme nincsen.

Vagyis, van.Ezek az iskolák főleg gyermekorzóként szolgálnak ameddig a szülők dolgoznak.


A diákok többsége utál is ezekbe járni.

Én is utáltam az általános iskolát és a gimnáziumot is, viszont az egyetemet nagyon szerettem.

Sok tárgyhoz teljesen felesleges tanár, otthon is megtudnák tanulni oktatóprogramokkal a gyerekek, digitalizálni lehetne rengeteg mindent.


2022. febr. 13. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

"Amibe, szerintem pénzt kell nyomni rendesen, az elsősorban a felsőoktatás és a szakoktatás."


Ha nincs meg az alapismeret, alapkészség-fejlesztés, akkor mire építesz?

2022. febr. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Tehát nem szerettél iskolába járni, ezért ne invesztáljunk pénzt beléjük. Hmmm...
2022. febr. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1#


Nem minden szakon szükséges alapkészség.

Sok helyen meg az egyetemi elvárások olyanok, hogy arra nem lehet felkészülni középiskolákban.

Például nálunk matekból, mechanikából meg hasonlókból a hallgatók többsége privát órákat vett, mert függetlenül az előtanulmányaitól nem ment nekik.

2022. febr. 13. 14:04
 4/14 kürasszír ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Magyarországon ma a 18 éven aluli gyerekek harmada-negyede funkcionális analfabéta.


Ez az adat mutatja, hogy milyen gyenge az általános és középiskolai oktatás színvonala.


Márpedig ezekre épül a szakoktatás és a felsőoktatás.


Vagyis Magyarországon pont az oktatás alapjai gyengék. Az oktatás pedig egy egymásra épülő rendszer, amely gyenge alapokkal nem fog jól működni.

2022. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2#


Nem ezt mondtam.

Arra gondoltam, olcsóbban működhetne a közoktatás.Interaktív oktatóprogramok, oktatóvideók segítségével.Teljesen felesleges sok tárgyhoz tanár.

2022. febr. 13. 14:05
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért. Hogy az ilyen emberek, mint Te, ne tegyenek fel ilyen buta kérdéseket, mert tanultak.


"A köznevelési intézményekben nem kapnak az emberek érdemi tudást, amit tudnak használni a munkaerőpiacon"


A köznevelési intézmények, azokat is jelentik, ahol szakmát tanulnak az emberek. Szakácstól, automatizálásig ...stb. Ezenfelül megalapozza a tudást az egyetemhez. Például, ha nincs megfelelő alap matematikai tudásod, akkor egy mérnöki képzés során elhasalsz.

2022. febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

"Interaktív oktatóprogramok, oktatóvideók segítségével.Teljesen felesleges sok tárgyhoz tanár."


Ez mind pénz, és elég sokba kerül. Magad ellen érvelsz most barát.

2022. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

4#


Nem értek egyet.

Egy 18-19 éves érettségizett embernek nem kell enciklopédiának vagy helyesírási szótárnak lennie.


Az én szakdolgozatomat is átnézte egy nyelvtantanár,hogy minden rendben legyen és megjelölte a javítani való részeket,fogalmazási hibákra tett javaslatot.

Ez egyáltalán nem ciki.



Sokan még a 19. században élnek.

A 21. században a felsőoktatásnak nem az a célja,hogy szalonokban szivarozgató, filozofálgató akadémikusokat neveljenek ki, hanem,hogy a munkaerőpiac igényeit elégítsék ki.

2022. febr. 13. 14:09
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

"Teljesen felesleges sok tárgyhoz tanár."


Bizonyos életkor felett természetesen már egyedül is lehet nyomtani, vagy online kurzusokkal. Ezzel nincs baj. De van egy életkor ahol a személyes interakció fontos, különben magukba szűkülnek, és különböző mentális problémák fognak jönni. Nem mindegy, hogy az ember introvetált vagy extrovertált vagy valahol a kettő közötti aranyúton van. Ha nem kerülnek személyes interakcióba akkor introvetált emberek lesznek, akik későbbiekben semmire se lesznek jók.

2022. febr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"A köznevelési intézményekben nem kapnak az emberek érdemi tudást, amit tudnak használni a munkaerőpiacon"

"A 21. században a felsőoktatásnak nem az a célja,hogy szalonokban szivarozgató, filozofálgató akadémikusokat neveljenek ki, hanem,hogy a munkaerőpiac igényeit elégítsék ki."


Nem kéne mindennek a kapitalizmusról vagy a piacról szólnia.


"Sok tárgyhoz teljesen felesleges tanár, otthon is megtudnák tanulni oktatóprogramokkal a gyerekek, digitalizálni lehetne rengeteg mindent."


Ez meg sok esetben káros

2022. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!