Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért fogsz a Fideszre szavazni?

Miért fogsz a Fideszre szavazni?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy aki Fidesz szavazó az milyen megfontolásból, milyen érzelmek alapján szavaz.


Nekem sok Fidesz szavazó van a családomban ezért van egy rálátásom, hogy mégis mi motiválja őket.


Úgy gondolom, hogy aki ezt az oldalt tudja használni, tehát tud számítógépet használni az igenis értelmes Fidesz szavazó, tehát mindenképp tanulságosak lehetnek a gondolati.


Hogy ne kelljen sok időt eltölteni a válaszolással ezért csatolok szavazást is a kérdéshez, de ha úgy érzed, hogy nem fedi a te érzelmeidet vagy megfontolásodat akkor kérlek írd le, hogy mi motivál.



2022. febr. 2. 11:55
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:

Vannak fiatal fideszes egyetemista barátaim, ők többnyire vallásosak.


Amúgy nem vagyok büszke arra, hogy balliberális vagyok.


De, ha zöld liberális lennék arra komolyan nagyon büszke lennék, csak azért bennem van egy inkább konfrontatív hozzáállás és azért ennél lehetne jobban is megközelíteni a problémákat.

2022. febr. 2. 13:28
 32/46 anonim ***** válasza:
73%

"Én nem tudok olyan ellenzéki tervről, hogy ők be akarnák hozni ezt [az LMBTQ propagandát].

Úgy gondolom, hogy az, hogy elmondják az embernek, hogy nem csak heteroszexualitás létezik az hasznos, mert nem fog 10 éves korától 20 éves koráig szorongani emiatt."


Még jó, hogy nem tudsz ilyenről, gondolom egy liberális gondolkodású átlagember vagy, nem egy balos agytrösztnél dolgozol.


Hát ez ugyanaz a kategória, mint amikor Karigeri (amikor ő volt a jelölt) a BBC riporterét biztosította arról, hogy ők majd egészen máshogy bánnak majd a migrikkel, mint Orbánék, csakhogy ezt nem plakátolják ki, mert ezzel nem lehet választást nyerni.


Hát ezért nem plakátolják ki azt, hogy a Meseország mindenkié mesekönyv csak az első ilyen magyar nyelvű könyv volt, és majd jönnek a drag queen-ek az óvódába elmagyarázni a 4 éves Petikének, hogy holnaptól lehet Petra is, ha akarja, és ezzel nincsen semmi gond.


Igény az persze lenne rá a baloldalon a progresszívek között. Nézz utána hasonló precedenseknek az általad hivatkozott angol nyelvű médiában, van egypár hasonló sztori.


És ez nagyon nem annyi, hogy elmondják a 14 éves gyereknek, hogy vannak meleg emberek is, és nem szabad őket bántani.

2022. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:

33-as valóban tájékozottabb lehetsz mint én! Köszönöm a válaszodat.


Én úgy érzem, hogy a fidesz esetében inkább a másik emberbe való belerúgásról, a társadalom uszításáról van szó mintsem felelős gyermekvédelemről.


De értem amit írsz, értem azt is, hogy aggódsz emiatt a propaganda miatt nevezzük LMBTQ propagandának. Megértelek.


Én jelenleg úgy érzem, hogy a homofóbia az komolyabb gond és több veszteség származik ebből mint ahány gyerek szexuális orientációja megváltozna a nem csupán heteroszexuális felvilágosítástól.


Attól, hogy gyerekek nőnek öltözött férfiakat láthatnak attól én is irtózom. Valóban nem úgy kéne.

2022. febr. 2. 14:11
 34/46 anonim ***** válasza:
89%

33# Pontosan és köszönöm hogy helyettem is leírtad ezeket az érveket!


Akármennyire is próbálják ostobának feltüntetni az ellezéket (bár azért tényleg vannak köztük balfékek, nem vitás! :D), óriási naivitás lenne azt gondolni, hogy nincsenek pontosan tisztában azzal, hogy mivel lehet választást nyerni és mivel nem. A világ utolsó bolondjai lennének, ha azzal kampányolnának, hogy "mostantól el kell fogadnod a melegeket, vagy ha nem akkor egy utolsó erőszakoló hímsoviniszta állatnak fogunk hívni" vagy hogy "bocs, a politikánk azzal jár, hogy esetenként majd migránsok fognak molesztálni az utcán. Téged vagy a lányodat. Mert mi beengedjük őket, de felelősséget a kultúrájukért nem vállalunk, azt TE vagy köteles elfogadni"


Nyilván ezeket nem tűzné plakátra egyik párt sem.

2022. febr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%
*32-esnek címeztem, elnézést (34 voltam)
2022. febr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 A kérdező kommentje:

Benéztem, én is a 32-esre gondoltam.


Jogos, amit írtok.

2022. febr. 2. 14:21
 37/46 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés szavazásánál azt a sok hülyeséget, egyáltalán végig olvasta valaki?🤣😂
2022. febr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
67%

Éppen a Kaleta ügy miatt -aki egyáltalán nem volt fideszes, csak egy karrierdiplomata-, illetve az azt követő enyhe ítélet miatt -jogilag ennyi volt lehetséges- indult be egy brainstorming, melynek kapcsán felvetődtek bizonyos nyugati médiákban megjelent témák.


Alapvetően a gyermekvédelem lett volna a cél. Nincs benne semmi homofóbia, márt csak azért sem mert mondkét oldalon vannak melegek.


Más kérdés, hogy a szexuális nevelést a szülőkre bízza. Annyiban talán igaza van, hogy egy bizonyos korig a szülők felelőssége, de a szexuális toleranciára nevelést szakpszihológusokra kéne bízni.

2022. febr. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
77%

"Én úgy érzem, hogy a fidesz esetében inkább a másik emberbe való belerúgásról, a társadalom uszításáról van szó mintsem felelős gyermekvédelemről."


Elismerem, hogy ebben van valami, de sajnos sehol a világon mostanában nincsen arra precedens, hogy ne legyen tejesen elborultan polarizált és kompromisszummentes a politika. Ha olvasod a nyugati UK/USA sajtót, akkor ott pontosan ugyanaz van, mint Magyarországon, csak éppen ott nem közel kiegyenlített a jobbos/balos média, hanem teljesen el van tolódva balliberális irányba.


Ott olyan szinten van az ún. antirasszizmus, hogy bezárattak egy USA-beli egyetemhez közeli boltot a liberális revolversajtó segítségével, mivel a tulaj feljelentést mert tenni, hogy a néger diákok már csak "brahiból" is, mintegy beavatási szertartásként rendszeresen lopnak a boltból.


Elismerem, hogy nagyon eldurvult a Fidesz sajtója, de ugyanakkor nem gondolnám, hogy teljesen más lenne a hangvétel hogyha az ellenzék kerülne hatalomra, már csak a nyugati precedensek alapján sem.

2022. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
78%

"közel kiegyenlített a jobbos/balos média"


Na ideáig lehetett komolyan venni, amit írsz...

2022. febr. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!