Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen mérlegelés alapján...

Milyen mérlegelés alapján fogjátok behúzni vagy be nem húzni az X-et a szavazólapon?

Figyelt kérdés

,,Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek

a nem megváltoztatását bemutató médiatartalmakat jelenítsenek meg?"


Két hasonló kérdés egyike ez. Jómagam több nyugat-európai és kelet-európai országban jártam. Én média reklámot ezzel kapcsolatban nem láttam, ahogy ez igaz Magyarországra is. A kétszínű és indulatkeltő kérdések egyike.


Ti hogyan szavaztok rá?



2022. jan. 28. 23:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10


Egyet értenék veled, hogyha a definíció amit ideraktam azok az általad említett történtek után íródtak volna meg. Csak az a baj, hogy a definíció az nem veszi számba azokat amiket említettél, ebből fakadóan pedig hiába írod le a lehetséges kimeneteleket, azok már a külvilág beavatkozásával tesznek rá az alapból is meglévő mentális problémákra. amik említve vannak a meghatározásban.

2022. jan. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Tehát szerinted mentális probléma, ha valaki fél az elítélő, bántalmazó közegtől? Szerintem meg egészséges életösztön. Az már más téma hogy a homofób, elítélő közegben ez depresszióvá fajul- és nem, még mindig nem az adott emberke szexuális hovatartozása az ok, hanem a maradi, ostoba közeg amiben él.
2022. jan. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12


Kérem szépen olvassa el és értelmezze az előző kommenteket, mert így csak megakasztja a párbeszéd folytonosságát azzal, hogy hamisan megrágalmaz valamivel. Ilyet nem mondtam, hogy mentális probléma lenne, hogyha "valaki fél az elítélő, bántalmazó közegtől". Amit mondtam az az, hogy a meglévő mentális problémákra, amik már a diszfóriában megvannak külső hatás beavatkozása nélkül - depresszió, szorongás - tesznek rá azok amiket az úriember mondott. Kirekesztés, bántalmazás, elítélő közeg és a többi. Máskor olvassa és értelmezze a kommenteket, ha lehet kérni. Köszönöm

2022. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

#13

Én vállalom, amit mondok és állítok. Nekem azért 6 évtizednyi tapasztalatom van. Sajnos a probléma az, hogy bizony rengeteg öngyilkosság éppen az előítélettől való rettegésből eredő önmegtagadási kényszer végcselekvésre kényszeríti. Sok esetben a búcsúlevélből derül ki a hozzátartozók számára a teljes igazság a gyermekről, testvérről, unokatestvérről. Erre próbáltam utalni is többszörösen a kommentemben.

2022. jan. 29. 15:57
 15/16 anonim ***** válasza:

#14


Igen, sajnos vannak emberek akik messzire mennek a bántalmazásban, mind fizikai és verbálist ideértve, illetve a kirekesztésben. Ezért említettem, hogy magával a ténnyel, hogy léteznek transznemű emberek nincs bajom, illetve azzal sem lenne, hogy együtt éljek velük. Amivel bajom van az az igazság, és tényszeű állítások kiforgatása, legitimitás megszerzése érdekében. Az a baj, hogy a transznemű nők azzal szeretnének elfogadásra lelni, hogy be erőszakolják és egy esernyő alá vonják magukat a biológiai nőkkel együtt. De ezzel egyetemben pedig nem képesek határt húzni a saját ideológiájuk légterében. Nem képesek meghatározni, hogy mi a 'nő' mit nevezünk 'nő'-nek és mi alapján lesz valaki nő. El akarják törölni a biológiai és társadalmi nem közti kapcsolatot, ami majdhogynem a kezdetek óta fenn áll és kiosztani a nőiséget transzneműeknek, hogy individuális meghatározást, és definíciót adjanak a szónak. El akarják sajátítani a nőiséget és férfiasságot, és hordható jelmezzé alakítani, amit akárki hordhat kedve szerint és így elveszti értelmét a bináris leosztás.

2022. jan. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Majdnem mindenben egyetértek! A magassarkú cipőket a XIV./XV. századig férfiak hordták és senki nem nézte le őket ezért. Ezzel szemben manapság már lenézik, megbélyegzik azokat a férfiakat, akik ezeket felveszik. Magam is láttam olyan férfit, aki sokkal jobban és biztonságosabban hordta a magassarkút, mint a mellette botladozó leányzó.
2022. jan. 29. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!