Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen mérlegelés alapján...

Milyen mérlegelés alapján fogjátok behúzni vagy be nem húzni az X-et a szavazólapon?

Figyelt kérdés

,,Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek

a nem megváltoztatását bemutató médiatartalmakat jelenítsenek meg?"


Két hasonló kérdés egyike ez. Jómagam több nyugat-európai és kelet-európai országban jártam. Én média reklámot ezzel kapcsolatban nem láttam, ahogy ez igaz Magyarországra is. A kétszínű és indulatkeltő kérdések egyike.


Ti hogyan szavaztok rá?



2022. jan. 28. 23:01
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Érvénytelenül. Igen+nem.


26 éve vagyok gimnáziumi tanár, pedagógusként számtalanszor végignéztem, mennyit szenvednek a nem heteroszexuális kamaszok így is a környezetük és a család elutasítása miatt, és most még az állam is megpróbálja éreztetni velük, hogy ők nem kellenek...

2022. jan. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Az ISZOMM-ra szavazok, mert szocializmust akarok
2022. jan. 29. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

#1

Én szándékosan nem emeltem ki, hogy miket hallok olyan családtagjaimtól, akik szintén több éve vagy évtizede tanítanak, ahogy abba sem, hogy az egyes tantervek esetében a kiadott un. "útmutató" (nem jegyeztem meg a valódi nevét) mit tartalmaz és miről kell beszéljen a pedagógus.


#2

Azt hiszem, hogy nem érted a kérdést. Nem az országgyűlési választásokról, hanem a népszavazásról van szó.

2022. jan. 29. 06:34
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha nem láttál ilyen médiatartalmat, akkor nem tök mindegy, hogy miért nem? Ha úgysem láttál, akkor miért van jelentősége annak, hogy tilos-e vagy sem?
2022. jan. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4

Éppen ezért nem tartom relevánsnak ezt a kérdést. Viszont bizonyos feltételek mellett még sem lennék ellene, de csak este és nem főműsoridőben, vagyis 22 óra után lehetne, amikor már elvileg a legkisebb korosztály alszik, a tinik pedig, hogyha akarnak, akkor interneten már úgyis utána tudnak nézni.

2022. jan. 29. 09:17
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Szokásosan úgy megfogalmazott "kérdés" hogy semmi értelme ne legyen, vagy csak úgy lehessen válaszolni ahogy a főköcsög orbánnak tetszik.
2022. jan. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Több féle módon lehet bemutatni mind a nem megváltoztató műtéteket, illetve a transzneműséget. Egyik mód az amikor a transzneműséget egy teljesen normális és mindennapi dolognak mutatja be a médiatartalom, a másik pedig az ami elfogadja, hogy ez egy mentális betegség, igen létezik, de nem szabadna normalizálni. Hogyha az előbbi pont szerint teszi azt meg, akkor ellene vagyok. Miért? Mert az ilyen filmeket, videókat általában transz aktivisták, LGBT tagok és társaik készítik a saját meglátásuk szerint. A saját meglátásuk pedig tartalmazza azt a berögződést, miszerint a transznemű nők, azok nők, és a transznemű férfiak azok férfiak. Sajnálom, de ez nem igaz. A transznemű nők - azaz férfiból tranzícionált nők - még mindig férfiak édesmindegy, hogy milyen műtéteken estek át, ugyanis még mindig nem lesznek meg azok a dolgok ami a nőket nővé teszi biológiailag. Nemzőszervek, genetika, csontozat és a többi.


Tudom, hogy mindenki nekem fog ugrani a tipikus "a gender és szex az két különböző dolog" vitaponttal, szóval hadd tisztázzam azt le. Létezik szex, ami biológiai, és van nem/gender, amely társadalmi konstrukció, amelyet az 50-es években hoztak létre, hogy kiteljesítse a nemi diszfóriá-tól szenvedő emberek elméjét miszerint tudnak elviekben a születéskor adott nem-től eltérővel azonosulni társadalmilag. Ezzel rendben is lennék, nem nagyon zavarna, ha megtartanák maguknak, és nem próbálnák normalizálni. Mert pontosan ezt csinálják. „gender-tanácsadás”, „drag queenek”. Kitűnő példa az Egyesült Államok, Kanada. Nem gondolom előnyösnek, hogy egy mentális betegséket normalizálni kéne, illetve tanítani a közintézményekben, arról nem is beszélve, hogyha LGBT tagok tanítanák ezeket, illetve világosítanák fel a kiskorúakat, akkor nem csak összezavarják őket egy olyan témában ami alapjáraton teljesen egyszerű és egyvonalú, hanem még hamis ideológiákat és tényszerűtlen állításokat közölnének ami ellent megy a biológiának, nyelvtudománynak és történelemnek egyaránt.


Az az egyetlen baj a "gender és szex az két külön dolog" érvvel, hogy pontosan tudjátok, hogy a kettő az már évszázadok óta összefügg. Ahogy angolban is "female = woman" és "male = man", legalábbis az összes szótár szerint, beleértve Meriam & Webster-t is. Tehát a biológia és társadalmi kfejezés össze van kötve, hiába próbálják az LGBT tagok kétségbeesetten szétválasztani a kettőt. Attól még, hogy nőként öltözöl, nőként viselkedsz, ugyanúgy férfi maradsz. Csak ugye ezt nem akarják elfogadni a transznemű egyének. Mert tudják hogy soha nem lesznek a másik nemtől valóak, ugyanis hiányoznak a legfontosabb dolgok.

2022. jan. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7

Egyik szexuális kisebbség sem mentális betegség, ami tény. A többiben igazad van, de csak részben.

2022. jan. 29. 14:59
 9/16 anonim ***** válasza:

#8


NEMI DISZFÓRIA


"A DSM-5-ben klinikailag jelentős szorongásnak vagy károsodásnak nevezett fogalom, amely erős vágyat fejez ki egy másik nemhez való tartozáshoz. Magába foglalhatja az elsődleges és/vagy másodlagos nemi jellemzők megváltoztatásának vágyát."

[link]


"Elégedetlenség, nyugtalanságérzés, szorongás, depresszió jellemzi. Ez a nyugtalanság vagy elégedetlenségérzés olyan erős is lehet, hogy akár öngyilkossági gondolatokhoz, öngyilkossághoz is vezethet, illetve káros hatással lehet a mindennapi életvitelre."

[link]


Habár nincs mentális betegségként kategorizálva - amiben igazad van -, ilyen tünetek és velejáró mellékhatások után eléggé szemöldökemelő tud lenni, nem gondolod?

2022. jan. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

#8

Persze, hogy lehetnek gondok. Csak vajon azzal miért nem foglalkoznak ilyen mértékben, hogy általában azért erősödik meg az LMBT emberekben az öngyilkossági hajlam, mert bujkálnia kell, mert fél a szülők, a haverok és úgy általában a társadalom előítéletétől. Ezek megint csak tények. Saját környezetemből tudok rá példát, mégpedig többet is.

2022. jan. 29. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!