Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem kéri számon senki a...

Miért nem kéri számon senki a kormányon, hogy 2020 tavaszán teljesen fölöslegesen bezáratta az országot?

Figyelt kérdés
Tényleg mindenki elhiszi, hogy "akkor az volt a leghelyesebb döntés"?

2022. jan. 11. 21:25
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
69%

"A számok és a járványgörbék azt mutatják, hogy mind a lezárások/szigorítások, mind az oltások nagyon hatékonyak a járvány ellen."


A lezárások lehetnek hatékonyak, ha nem több a kivétel, mint akire vonatkozik. Ez minden vomt, csak bem járványkezelés. A számomat inkább hagyjuk. Két okból is. Egyrészt testkötelből láttam, hogy csinál a rendszer valakiből covid halottat.

Másrészt a statisztika a tünetmentes tesztpozitív eseteket is betegként tartja számon.


És ha már így összejöttünk: milyen furcsa, hogy 2020ban és '21ben is nyári szabadságra ment a vírus, nem? Aztán szeptember elsején becsengettek neki és másodikán már magas esetszámokkal riogatott a sajtó.


És ami a mgemelkedett halálozásokat illeti, egy dologról jótékonyan hallgat minden covid rettegő: az ellátatlan esetekről. Mert amióta van ez a szar, orvoshoz mással csak akkor jutsz be, ha mentő visz.

2022. jan. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
75%

31#

Azért nyártól visszatértek a régi kerékvágásba, mert rájöttek hogy nem csak a covid a többlethalálozások oka. Viszont előtte egy évig tényleg csak a mentővel lehetett eljutni orvoshoz.

2022. jan. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
13%

"És ha már így összejöttünk: milyen furcsa, hogy 2020ban és '21ben is nyári szabadságra ment a vírus, nem?"

Nem éppen. Cseppfertőzéssel terjedő vírusnak nem kedvez a száraz, meleg idő. Nem véletlen, hogy az influenzajárványok sem nyáron vannak.


"És ami a mgemelkedett halálozásokat illeti, egy dologról jótékonyan hallgat minden covid rettegő: az ellátatlan esetekről. Mert amióta van ez a szar, orvoshoz mással csak akkor jutsz be, ha mentő visz."

Érdekes, édesapám rákos lett a covid alatt, mégis bejutott az összes vizsgálatra, és műtétre is. Legfeljebb többet kellett egy-egy alkalomra várnia, mint normál esetben.

2022. jan. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
69%

"Nem éppen. Cseppfertőzéssel terjedő vírusnak nem kedvez a száraz, meleg idő. Nem véletlen, hogy az influenzajárványok sem nyáron vannak."


Ez egy általános ivazságnak elmegy, de a helyzetre sajnos nem passzol. Egyrészt 2020 áprilisban már szokatlanul jó idő vt (erre szerintem mindenki emlékszik, mert ezer mém született róla, hogy karantén előtt még áprilusban is havazott, bezzeg most..)


Másrészt a dátumról jótékonyan megfeledkezünk. Szeptember elseje! Tavaly is és azelőtt is. 24 óra alatt történt meg a csoda.

2022. jan. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
65%

"Legfeljebb többet kellett egy-egy alkalomra várnia, mint normál esetben."



Hja, legfeljebb. Meséld ezt azoknak, akik emiatt a legfeljebb miatt vesztegték el a hozzátartozójukat. Egy betegségnek ritkán tesz jót az időhúzás.

2022. jan. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
37%

[ma 08:32]: Ez így szándékosan félrevezető megfogalmazás. Ha azt írod, hogy 2020 kora tél óta mennek az oltások, akkor aki nincs képben, az azt hiszi, hogy 2020-ban már végig elérhetőek voltak. Ehhez képest 2020 decemberének utolsó napjaiban kezdődtek az oltások, ráadásul akkor még csak nagyon keveset adtak be. Most meg azt mondod, hogy a tél decemberrel kezdődik.


Ez így szándékos félrevezetése annak az olvasónak, aki nem emlékszik, vagy nem követte figyelemmel. Ritkán szoktam ezt írni, de akkor a [tegnap 21:48] hozzászólásod konkrétan erkölcstelen volt. Nem elírás, hanem szándékos félrevezetés, erkölcstelenség.

2022. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
38%

"Ez így szándékosan félrevezető megfogalmazás. Ha azt írod, hogy 2020 kora tél óta mennek az oltások, akkor aki nincs képben, az azt hiszi, hogy 2020-ban már végig elérhetőek voltak."


Erre most egy klasszikus mondással tudok reagálni: mindenki magából indul ki.

Most hallod először, hogy minden évszak 3 hónapig tart és a tél a decemberrel kezdődik?


Ha ennyire nehéz a felfogása valakinek, azért ne a közlőt kárhoztasd! Elég egyértelműen és magyar nyelven írtam.


Ha érdemi dologba nem tudsz belekötni, ilyen fszságokkal ne fárassz, mert rühellem a nemtelen akadékoskodókat.

2022. jan. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
28%

[ma 08:42]: "És ami a mgemelkedett halálozásokat illeti, egy dologról jótékonyan hallgat minden covid rettegő: az ellátatlan esetekről."

- Egyrészt én mindig le szoktam írni, hogy ebben benne vannak a covid miatt ellátatlanul maradt betegek, az el nem végzett szűrővizsgálatok miatt elhullottak is.


"Mert amióta van ez a szar, orvoshoz mással csak akkor jutsz be, ha mentő visz."

- Igen, mert a járvány ennyire súlyos. Amikor egy kórházi osztály orvosainak, ápolóinak a fele át van vezényelve, mert az állítólagos nátha miatt plusz tízezer kórházban fekvő beteget kezelni kell, akkor a nevezett kórházi osztályra marha nehéz lesz bejutni. Nem súlyos a bajod? Gyere vissza később! {egy hónap múlva} Súlyos a bajod, mentő hoz? Hú, hát, igen, korábban tudtunk volna vele mit kezdeni, most őszinte részvétünk. Próbálkoztál korábban is? Nagyon peches vagy, akkor csak négyen voltunk a hét helyett, csak a súlyos ügyekkel tudtunk foglalkozni. Miért csak négyen? Hát a maradék három pont nem ultizni volt.


"És ha már így összejöttünk: milyen furcsa, hogy 2020ban és '21ben is nyári szabadságra ment a vírus, nem? Aztán szeptember elsején becsengettek neki és másodikán már magas esetszámokkal riogatott a sajtó."

- A hullámok ilyennek. Felmennek, aztán lemennek. Aztán megint fel. Aztán megint le. Őszintén remélem, a Balaton hullámzása mögött nem látsz sajtó-összeesküvést. Hogy most melyik sajtó kezdett el rettegni szeptember 1-jén, melyik 2-án, fogalmam sincs, nem is érdekel. Az okosok már 2021. augusztus elején tudták, hogy az ősz megint nehéz lesz. Hogy róluk nem ír a Kiskegyed, arról én nem tehetek.

2022. jan. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:
38%

"Egyrészt én mindig le szoktam írni, hogy ebben benne vannak a covid miatt ellátatlanul maradt betegek, az el nem végzett szűrővizsgálatok miatt elhullottak is."


Persze, mindig le szoktad, csak most felejtetted el.



"- Igen, mert a járvány ennyire súlyos."


Más betegség is súlyos. És ha abba a másba hal bele valaki, nem lehet arra hivatkozni, hogy bocs, de most csak a covidot ismerjük. Tudtommal az orvos nem arra esküszik fel, hogy szarik a betegeire, hanem arra, hogy legjobb tudása szerint gyógyít.


" Amikor egy kórházi osztály orvosainak, ápolóinak a fele át van vezényelve, mert az állítólagos nátha miatt plusz tízezer kórházban fekvő beteget kezelni kell, akkor a nevezett kórházi osztályra marha nehéz lesz bejutni."


Annyi a probléma, hogy a járóbeteg ellátásban levőket nem vezényelték sehová. És az oda be nem jutókból lett aztán fekvőbeteg és sok esetben halott.



" Nem súlyos a bajod? Gyere vissza később! {egy hónap múlva} Súlyos a bajod, mentő hoz? Hú, hát, igen, korábban tudtunk volna vele mit kezdeni, most őszinte részvétünk."


Hát ez az, erről pofázok.



"- A hullámok ilyennek. Felmennek, aztán lemennek. Aztán megint fel. Aztán megint le."


Ez a mavyarázkidás kezd wgyre kínosabb lenni...


Tehát a hullám szeri ted ilyan, higy januárban eli dul fel, júnizsban huss, szélcsend, de nem ám a vége felé, beem. Az elején baszki. Ahtán augusztus 31ig szélcsend, majd szeptember elsejétől megint hullámverés jövő júniusig.


Na persze...


Az a legnagyobb gáz, hogy ezeket a magyarázataidat még el is hiszed.



"Hogy most melyik sajtó kezdett el rettegni szeptember 1-jén, melyik 2-án, fogalmam sincs, nem is érdekel."


Hogy melyim? Az összes, amelyik amúgy is egész évben a covibon csámcsog. Mindegyik, amelyik közreadja a napi adatokat.

"


Az okosok már 2021. augusztus elején tudták, hogy az ősz megint nehéz lesz."


2020 után már nem csak az okosok, hanem gyakorlatilag mindenki tudta. Már májusban azon ment az élcelődés, hogy nyárra megint mindenki mehet, amerre akar, aztán szeptember elsején folyt. köv. És lám...



" Hogy róluk nem ír a Kiskegyed, arról én nem tehetek."


Nemrég mondtam, hogy mindenkiagából indul ki.

2022. jan. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
66%

[ma 10:37]: "Persze, mindig le szoktad, csak most felejtetted el."

- Nem felejtettem el, a [tegnapelőtt 11:50]-es hozzászólásomban ebben a kommentfolyamban is megtettem. És szerintem tényleg mindig, amikor a covidról hosszabb beszélgetés alakult ki. Egy-két kommenteseknél talán valóban nem mindig. Mindig kihangsúlyozom, hogy a járványnak nemcsak az az áldozata, aki a konkrét betegségbe hal bele, hanem egy csomó más is, például aki a kapacitások szűkössége miatt nem jut ellátáshoz egy másik betegségben.


"Ez a mavyarázkidás kezd wgyre kínosabb lenni..."

- A hullám ilyen, hegyek és völgyek váltják egymást. Általános iskolás fizika. Ha ez szerinted kínos, ne nálam reklamálj, hanem a tanáraidnál.

2022. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!