Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a melegházasságot és...

Ha a melegházasságot és örökbefogadást bevezetnék, akkor minden vágyuk teljesülne az LMBTQ-knak?

Figyelt kérdés

2022. jan. 7. 10:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Én betegségnek látom a pedofiliát, plusz pszichológiailag se normális, hogy lelkileg és testileg nem kifejlett gyerekkel folytasson egy felnőtt ember szexuális életet, ennek ellenére most sokan védelmébe veszik Szilágyi Zoltánt, Szilágyi Lilianával szemben, hogy a lánya csak beakarja mocskolni mikor verbális fizikai és szexuális bántalmazással tette tönkre a lányát.


Plusz ti szélsőjobbosok mondjátok ezt, akiknél előfordult pár éve, hogy egy Erdélyből jött gárdista folytatott szexuális viszonyt a saját biolólógiai lányát és teherbe ejtette és abortuszra kényszerítette.

2022. jan. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Sok bulvár hazugság van a hozzászólások között, igy nem tudom komolyan venni azokat, és a gyülölködőket sem...
2022. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
75%
bármit is mondanak a törvények, egy lmbtq személynek okozhat az életében nehézséget hogy nem fér rá a ciszhetero skálára, nehéz menet neki megtalálni hogy kicsoda valójában és hogyan lehetne boldog, ráadásul a társadalomban mégiscsak kisebbségként van reprezentálva. lásd, olyan helyeken mint pl. kanada vagy hollandia is van gyűlöletbűncselekmény és ott is nagyobb pl az lmbtq fiatalok körében az öngyilkossági ráta. egyébként attól még h vki lmbtq nem csak arra vágyik, hogy ilyen meg olyan törvények szülessenek, mert attól még neki vannak hobbijai, barátai, családja, hitvilága, az én esetemben az hogy milyen jogi intézkedések vannak meg miket szeretnék eléggé hátul van a sorban :DDD
2022. jan. 13. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

#15

Speciális pedagógus vagyok.

Az elmúlt évek során sok állami gondozott gyerekekkel foglalkoztam.

Óóóóriási kamu, hogy a rendszer tele lenne árva gyerekekkel.

A helyzet az, hogy a legtöbb állami gondozott gyerek nem örökbe fogadható.

Példa:R apja börtönben van, az anyja pedig prostitúcióval foglalkozik. Az állam átvette a gyermeket, mert a szülők nem alkalmasak a nevelésére, de mivel nem mondtak le róla, R nem örökbefogadható. Nevelőszülőnél van.


Másik példa:D-ről az anyja hivatalosan is lemondott, így örökbefogadható LENNE de a pszichiáter cselekvőképtelennek nyilvánította, így sajnos a nyilatkozata érvénytelen.

Ó is nevelőszülőnél van.


És még sorolhatnám.


A rendszer leginkább olyan gyerekekkel van tömve, akiknek a szülei nem tudják nevelni a gyermeket, de nem mondanak le róla.

Nem állítom, hogy nincs árva gyerek.

Van.

De jóval kevesebb árva van, mint örökbefogadásra váró szülő.

Még így is, hogy az egyedülállóak kiestek a pixisből.


Egyébként azok, akik szülőre várnak, sokszor valamilyen fogyatékossággal születtek, vagy már nem picik, stb..

(és azok közül is sokakat örökbefogadnak)

Az egészségeseket gyakorlatilag napokon belül "viszik" csak az adminisztráció idején vannak állami gondozásban, vagy néha még addig se,azt is a leendő szülőknél várják meg.


Azt is ki kell emelnem, hogy nem sok meleg pár fogadott örökbe korábban sem, amikor még lehetett.

Sőt!

Összesen egyről tudok a nagyon-nagyon sok közül.

Persze ez nem reprezentatív, ez csak az, amit én látok.


Aztán ott van az is, hogy még most is lehet egyedülállóként örökbefogadni, csak nehezebb.

De ismerek olyat személyesen, akinek megadták a miniszteri engedélyt.

(oké, előtte évekig nevelőszülőként együtt éltek, és "egymáshoz nőttek") de hopp! Erre a melegeknek is van lehetősége lehet meleg is nevelőszülő.

Érdekes, nem ismerek egyet sem. Lehet, hogy nem jó nekik a rögös út?


Szóval nem tudom honnan ez az ordas nagy kamu a hadseregnyi árva gyerekről, mert nincs ilyen.

2022. jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
75%

#24 "Szóval nem tudom honnan ez az ordas nagy kamu a hadseregnyi árva gyerekről, mert nincs ilyen."

Köszi, hogy a területet ismerőként ezt leírtad, mert én is próbáltam már sokszor ezt elmagyarázni itt, de semmi foganatja nem volt.

Azt hogy honnan veszik az árvák tömegeiről szóló meséket? Hát a hétköznapi emberek az amerikai filmekből, a propagandisták meg az amerikai propaganda anyagokból, amiket simán csak lefordítanak és itt ugyanazt a szöveget adják elő, mintha ugyanaz lenne a helyzet.

Ez van más esetekben is, a rasszizmussal vagy homoszexualitással is. Ott sem a magyar valóságot nézik és beszélik, hanem amit az amcsik vagy a nyugat-európaiak csinálnak, azt lefordítják. Ezért szerepel nálunk is mint probléma a rabszolgaság, megkülönböztetés és hasonlók, csak a feketék helyett próbálják a cigányokat betenni a szövegekbe.

A vicc, hogy közben meg egyértelmű, hogy pont a cigányságra nem igazak azok, amik az USA-ban a feketékre viszont igen, mint a pár évtizeddel ezelőtt még élő törvényi szegregáció, hátrányos megkülönböztetés stb.

2022. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Sajnos a magyar politikára jellemző valóságferditést, pont az érintettek érzik leginkább. Legyen szó pedagógusokról, melegekről, szociális munkásokról. Ők a sor végén vannak, a lényeg, hogy legyen kit anyázni, kire mutogatni, kit gyűlölni.


Az én kisvárosomban pl van olyan általános osztály, akit egy tanár vitt végig tavaly, mert nem találtak elég tanárt. Mindenki felmondott, vagy átment magánsuliba, mert itt is az a szitu, hogy a takaritó többet kap, mint az oktató, és, ha nem elhivatott "idióta" az illető, akkor simán szakmát, vagy szegmenst vállt. Erről persze nem lehet ebben a nagyszerű országban beszélni, mert ez a probléma, nincs, csakúgy, mint egy csomó más területen!

2022. jan. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!