Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van realitása itthon a meleghá...

Van realitása itthon a melegházasságnak?

Figyelt kérdés

Sokat éltem külföldön ​és azt figyeltem meg, hogy a nyugati ember eszményképének szerves része a szabadság. Különösen Franciaország és Anglia ilyen - Németország is, de ott a jelenlegi "elfogadás-kultusz" leginkább a II-ik világháborús bűntudat eredménye. Éppen ezért sokkal engedékenyebbek bárki bármilyen egyenlőségi törekvése iránt mint más nemzetek.

Nálunk ez nincs meg. Mi elfogadóak vagyunk, bárki bármit mond, legalábbis a hétköznapok szintjén: a fővárosban mindenképp, de már vidéken sincs jelen az a prosztó kirekesztés, mint ami 10 éve is még jellemző volt inkább. A legelmaradottabb régiókban felnőtt barátaim is azt mondják, hogy senki nemi beállítottságával nincs bajuk, még a cigányozás is jobban dívik mint a b*zizás.

De a magyar öntudatnak nem része az a fajta szabadságfelfogás vagy szabadosság, ami a nyugati embernél megvan. Ami ráadásul kívülről jön, azt mi gyanakvással fogadjuk, és azt azért látni kell, hogy az LMBT hajlamos a túlkapásokra. Itt nem tudnám elképzelni azt az eufóriát, hogy kiírnak egy népszavazást a melegeházasságról, és mindenki örömmel vonul szavazni. Valószínűbb, hogy el sem megy, mert nem érdekli. Vagy el sem jut a kérdés odáig, hogy népszavazzunk, mert jelen pillanatban senki nem kampányol melegházassággal Márki-Zayt kivéve, mert belül minden ellenzéki és kormánypárti egyaránt vesztes ügynek érzi.

Ezért nem gondolom, hogy bármikor lenne itt melegházasság.



2022. jan. 2. 14:03
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
30%

Engem az érdekelne, hogy ha egybe kelhetnének a meleg párok, majd a törvény előtt 100 ezer százalékig azonos jogokat kapnának mint a hetero házaspárok de a kapcsolat neve nem házasság lenne akkor is tovább harcolna az lmbq ezért a szóért hogy házasság ?

Vagy megértenék hogy a magyar nyelvben a magyar embereknek ez a szó egy férfi és egy nő kapcsolatát jelenti és a társadalom többsége azt szeretné hogy ez így is maradjon.

2022. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Házasodjanak nyugodtan otthon.
2022. jan. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
#1 Ez most is megvan nekik, bejegyzett élettársi kapcsolat a neve. Kelet-Európában egyedülállóan. Minimális eltérés van a melegházassággal, szinte csak a neve. Tehát jogos a kérdés.
2022. jan. 2. 14:18
 4/23 anonim ***** válasza:
45%
Tudod, mi nem vagyunk vallásos nemzet annyira... így nem is értem mit jössz nekem a magyar konzervatív tradiciókkal, meg nem tudom milyen vidéken élsz, ahol bátyám haverja se veled-se nélküled kapcsolatban él a nejével a gyereke anyjával, egyszer szeretőjével tölti az időt, máskor a nejével van harmónia... itt már nem beszélhetünk klasszikus családokról...
2022. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
30%
Nincs, Magyarország normális ország.
2022. jan. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
45%

#4

Tudom nálunk csak a meleg párok élnek példás hűséges párkapcsolatban az összes hetero alkoholista veri a gyereket és k.rvázni jár.

Ezerszer hallottam már ezt az lmbq f.szságot.

2022. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
#4 nem jöttem semmi konzervatív tradícióval, se családokról nem beszéltem. Valami mást olvastál, vagy részeg vagy.
2022. jan. 2. 14:32
 8/23 steven95 ***** válasza:
72%

Egyet írok.


Meleg vagyok ÉS magyar ember! Mentem húsvét hétfőn locsolkodni apámmal. Bár nem vagyok vallálsos a karácsonyi szent misére beülök a mamámmal, többször voltam a városi parkban tartott előadás Petőfije. Éneklem a himnuszt újévkor. Minden ami létemet jellemzi magyar vagyok ÉS emelett meleg is.


Kapjátok be a magyar szó és zászló kirekesztő használatát.

2022. jan. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
40%
Az utolsó mondat nem kellett volna.
2022. jan. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
#8 tőlem lehetsz az melegként, de a magyarságnak azért vannak feltételei. Pl. nem nácizzuk le azt, aki nem ért egyet a melegjogi követelésekkel. Ezt sajnos sűrűn látom, és érdekes módon szinte csak itthon.
2022. jan. 2. 14:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!