Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van realitása itthon a meleghá...

Van realitása itthon a melegházasságnak?

Figyelt kérdés

Sokat éltem külföldön ​és azt figyeltem meg, hogy a nyugati ember eszményképének szerves része a szabadság. Különösen Franciaország és Anglia ilyen - Németország is, de ott a jelenlegi "elfogadás-kultusz" leginkább a II-ik világháborús bűntudat eredménye. Éppen ezért sokkal engedékenyebbek bárki bármilyen egyenlőségi törekvése iránt mint más nemzetek.

Nálunk ez nincs meg. Mi elfogadóak vagyunk, bárki bármit mond, legalábbis a hétköznapok szintjén: a fővárosban mindenképp, de már vidéken sincs jelen az a prosztó kirekesztés, mint ami 10 éve is még jellemző volt inkább. A legelmaradottabb régiókban felnőtt barátaim is azt mondják, hogy senki nemi beállítottságával nincs bajuk, még a cigányozás is jobban dívik mint a b*zizás.

De a magyar öntudatnak nem része az a fajta szabadságfelfogás vagy szabadosság, ami a nyugati embernél megvan. Ami ráadásul kívülről jön, azt mi gyanakvással fogadjuk, és azt azért látni kell, hogy az LMBT hajlamos a túlkapásokra. Itt nem tudnám elképzelni azt az eufóriát, hogy kiírnak egy népszavazást a melegeházasságról, és mindenki örömmel vonul szavazni. Valószínűbb, hogy el sem megy, mert nem érdekli. Vagy el sem jut a kérdés odáig, hogy népszavazzunk, mert jelen pillanatban senki nem kampányol melegházassággal Márki-Zayt kivéve, mert belül minden ellenzéki és kormánypárti egyaránt vesztes ügynek érzi.

Ezért nem gondolom, hogy bármikor lenne itt melegházasság.



2022. jan. 2. 14:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
38%

#8

Látom nem érted a lényeget.

Nics vegán steak sem mert a steak sült húst jelent a vegán steak-nek nevezett ételben pedig nincs hús.

Egyes szavaknak megvan a maga jelentése és ne akarjuk megváltoztatni.

2022. jan. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 steven95 ***** válasza:
79%

Köszi kérdező hogy megengeded hogy lehetek magyar. Köszönöm.


Senkit nem zavar mások érdekházassága, hogy előbb van szex és gyerek mint házasság, senkit nem zavar ha valaki nem keresztényként köti össze polgárjogi értelemben az életét. De ha két buz*ról van szó, egyesek megvesznek.


Az előttem válaszoló #1-nek. Igen. Az azonos megnevezést szeretnénk. Ahogy magyar ember vagyok, és nem csak emeberféle mert buz* vagyok. Apám gyereke vagyok ugyan úgy ahogy a tesóm, s nem nevez máshogy mert buz* vagyok. És amikor összekötöm az életem polgárjogilag! valakivel akkor házzassagnak fogom hívni, függetlenül attól,hogy közben buz* vagyok, ahogyan a párom. És persze annyiban lesz az más házasság amennyire az azonos nemű és éllentétes nemű kapcsolatok életútjai különbözhetnek.

2022. jan. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
15%
Annak hívod, aminek akarod, attól nem lesz az. Ahogy azt se te döntöd el, hogy nő vagy, vagy férfi. Ez van.
2022. jan. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
25%

#13

Svájcban már eldöntheted. Bemész egy okmányirodába és azt mondod, hogy te nő vagy akkor átírják a nyilvántartásban. Csak arra lennék kíváncsi hogy mit szólnak a nőnek született nők a női wc-ben amikor bemegy egy ilyen átiratott nemű és előveszi a lompost.

Dehát maradi egy népség ez a magyar.

2022. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"A bejegyzett élettársi kapcsolat szabályai alapvetően megegyeznek a házasság szabályaival. Főbb különbségek: kiskorú személy nem köthet bejegyzett élettársi kapcsolatot, a bejegyzett élettársak nem vehetik fel egymás nevét, nem fogadhatnak közösen örökbe, nem vehetnek részt mesterséges megtermékenyítésben, az anya bejegyzett élettársa nem lesz automatikusan a születendő gyermek szülője"


A bejegyzett élettársi kapcsolat célja tehát az, hogy a meleg párok elől elzárja az örökbefogadás lehetőségét. Vagyis igenis van különbség a házasság és a bejegyzett élettársi kapcsolat között, nem is kevés.


Forrás: [link]

2022. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Fero89 ***** válasza:
84%
#14 Feltételezem közszemérem sértésre vonatkozó törvényeik még mindig vannak, tehát a mosdóban, vagy a fülke magányában kapja elő az illető a lompost, ebben az esetben a nőnek született nők nem szólnak semmit mert észre sem veszik, vagy a fülkén kívül teszi ezt, ebben az esetben pedig közszemérem sértés. De ez akkor is az lenne, ha te a nemednek megfelelő mosdóban mutogatnád a nemi szerved.
2022. jan. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
csomó meleg írogat ide
2022. jan. 3. 15:51
 18/23 anonim ***** válasza:
78%
Igen, mert várunk téged, hogy elintézzük a popódat megint a coxxban..
2022. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Szájer gyerek, kérjél bocsánatot...
2022. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
76%
Elvileg az ország nagyrésze támogatja, de nem hiszem hogy egy erősen konzervatív kormány ezt meglépné
2022. jan. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!