Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 5-10 év múlva magyarként...

5-10 év múlva magyarként itthon dolgozva a kínai vagy orosz nyelv fog kelleni szinte minden munkához?

Figyelt kérdés

Az angol nyelv hanyatlásnak indult, miután kiléptek az eu-ból nem les többé lehetősége a fiataloknak az eu-n belül angol nyelvterületen dolgozni.

Viszonyt az orosz és kínai térnyerés nagyon erős a világban, pár év múlva a világgazdaság vezető szerepét már Kína fogja betölteni.

Most az oroszok elismerték közös kínai orosz fejlett fegyverrendszer kísérletek vannak, amiknek nemtitkolt célja az usa későbbi tönkretétele.

Aki érzi már ezeknek a folyamatoknak a súlyát, mint pl a magyar kormány,keleti nyitás politikája,azok melyik nyelvre fognak ráállni, hogy megtanulják?Orosz vagy kínai?


2021. dec. 30. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nincs bajom az angollal, csak kicsit átestünk a ló tulsó oldalára.
2021. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Én az IT-ben dolgozom, itt még mindig kell az angol.
2021. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha még pár évet a fidesz marad, és ezek a nyelvek lesznek a hivatalosak szerény hazánkban.
2021. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem, én oroszokkal is angolul beszélek. Ilyen hamar nem fognak változni a dolgok.
2021. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Az angol eddig sem az EU miatt vált világnyelvvé... az USA meg még mindig elég befolyásos.
2021. dec. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

"Az angol nyelv hanyatlásnak indult, miután kiléptek az eu-ból nem les többé lehetősége a fiataloknak az eu-n belül angol nyelvterületen dolgozni."


*mérges ír hangok*

2021. dec. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Ezt nehéz megondani,de egy jó ideig szerintem még megleszünk az angollal is,mert üzletemberek és fontosabb személyek akikkel beszélni kell szimte mindig megértik. Szerintem inkább az orosznak lenne haszna itthon,de külföldön úgy gondolom a kínai jobb lenne.
2021. dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Egyértelműen marad az Angol. Nem csak annyi miatt az első, hogy Nagy-britannia EU tag volt. Teljes mértékben az üzleti élet elsőszámú nyelve.


Orosz térnyerés pedig egyáltalán nincs, max kínai, Oroszország már a top10 gazdaság között sincs a GDP rangsor alapján ami nevetséges, a demográfiájuk katasztrófa (mondjuk az Kínában is), és a gazdaságuk túlságosan olajfüggő.

2021. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%
Ha ebben az ütemben halad a mesterséges intelligenci fejlődése, ha nem is 5 de 10 év múlva egy fejhallgató kell csak és azzal beszélsz akivel akarsz mert az automata szinkronban fordítja.
2021. dec. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%

"Most az oroszok elismerték közös kínai orosz fejlett fegyverrendszer kísérletek vannak, amiknek nemtitkolt célja az usa későbbi tönkretétele."


Furcsa mert egy másik kérdésnél azzal traktál minket a kérdező, hogy a Nato és az amcsik másznak bele Oroszországba. Most akkor hogy van ez ? :D


Ne csak offoljak:

mondj már egy orosz vagy kínai multinacionális céget aki az országban vagy a közelünkben dolgozik/dolgoztat! Nekem hírtelen egy sem ugrik be :D

2021. dec. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!