Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek érdekelni fog...

Szerintetek érdekelni fog valakit is a pedagógusok sztrájkja?

Figyelt kérdés

Én támogatom őket ebben, demokráciában ha valamivel nincsenek megelégedve az emberek, akkor küzdenek és harcolnak, kár szembemennek a hatalommal.

Én kiindultam abból viszont, hogy a covid ideje alatt szinte egy vállalkozót se támogattak ( étterem, edzőterem, vagy hasonló olyanokat, akiknek zárva kellett lenniük) persze Tiborcz/ Lölő vállalkozásain kívül, sőt még azzal is megfenyegették őket, ha kinyitnak tüntető jelleggel és ezzel megszegik a szabályokat, akkor gigabüntetés... Csak mert ugye már több hónapja zárva voltak, s az állam nagy ívben szarta le azt, hogy ezek az emberek miből fognak megélni.

Kívánom, hogy a sztrájk sikeres lwgyen, de a kormányból kiindulva szerintem letudja azzal, hogy ezért baloldal a hibás, és kész, nem fog senkit se izgatni.



2021. dec. 18. 00:36
1 2 3
 21/24 peca1000 ***** válasza:
100%

Asszony tanár volt.


Úgy leadni az anyagot, hogy senkit sem érdekel, és még zavarják is az órát a neveletlen kis szarosok, nem kis munka.


Ha rá mersz szólni a kis hülyére, jönnek majd a még hülyébb szülei, hogy számonkérjék.


Ezt úszd meg verés nélkül, és dolgozz pi....csányi fizetésért, 0 elismerésért, és még az idióta kollegák, és a folytonos eszközhiány, szervezetlenség is jelen van.


Én az első nap szarrá vertem volna a kis kö...csögöket, a szülőkkel együtt, ezért nem is mentem tanárnak :)

2021. dec. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, semmi nem fog változni.


A pedagógusok problémája amúgy is soktényezős és évtizedek óta fennáll:


- Alacsony fizetés

- Nulla megbecsülés: Ha valamelyik kis hülyének, aki b*szik tanulni egyest mer a tanár adni, akkor a szülő már dúvadként rátámad a tanárra. Előfordul az is hogy mondjuk az igazgató a szülő pártjára áll tanárral szemben. Volt arra is példa hogy a proli szülő helyeselte hogy a 14 éves lánya cigizik wc-ben.

- Félreértik a pedagógus szerepét: Nem dadus és nem a szülő kiterjesztett változata. Amit a szülő nem tud a gyereknek nevelni vagy értéket átadni, azt a tanár nem fogja, mert rajta kívül van 30 másik gyerek, nem ez a feladata.

- Köznevelésnek hívni az oktatást: A nevelés nem a köz, hanem a szülő feladata elsősorban.

- Pedagógusképzés ördögi kör

2021. dec. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

"Anyukám jó pedagógus, most ment nyugdíjba 40 évvel, de már várta, mint a Messiást, őt szerették, de neki is elég volt, én pedagógusgyerekként látom a másik oldalt is, sose lennék pedagógus, tesóm sem ezt a pályát választotta. Fogynak a tanárok, nem véletlenül. Aki teheti, az megfizeti az alapítványi sulit, a többiek fognak szívni, akiknek erre nincs pénzük, mert onnan a régi tanárok kiöregednek, a fiatalok meg lelépnek."


A középiskolámban ahol 11 éve érettségiztem, ott a tanári kar átlagéletkora kb. 45-50 év lehet. Egyszerűen pályakezdő, fiatal pedagógusok nincsenek. És sajnos - tisztelet a kivétellel - de sokszoros kontraszelekció is jellemző. 1) Aki a tanítóképző főiskolát vagy tanári képzést elkezd és 1 év után elmegy, 2) aki több év után életében először lát gyereket és futva menenkül előlük, 3) aki elvégezte a képzést de sosem megy a pedagógus pályára, mert azért az alamizsnáért megy inkább máshova 4) aki végig viszi az első osztályát 5-6 év pálya után lelép.

2021. dec. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Nem tudunk mit tenni. Ez a 20%-os béremelés, hát már a dupláját kéne megkeresniük,hát egy pályakezdő tanár ha egyetem után pár évig még nem marad otthon a szülőkkel, akkor éhen hal mert max lakbérre futja abból a nevetséges keresetből.
2021. dec. 20. 22:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!