Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek érdekelni fog...

Szerintetek érdekelni fog valakit is a pedagógusok sztrájkja?

Figyelt kérdés

Én támogatom őket ebben, demokráciában ha valamivel nincsenek megelégedve az emberek, akkor küzdenek és harcolnak, kár szembemennek a hatalommal.

Én kiindultam abból viszont, hogy a covid ideje alatt szinte egy vállalkozót se támogattak ( étterem, edzőterem, vagy hasonló olyanokat, akiknek zárva kellett lenniük) persze Tiborcz/ Lölő vállalkozásain kívül, sőt még azzal is megfenyegették őket, ha kinyitnak tüntető jelleggel és ezzel megszegik a szabályokat, akkor gigabüntetés... Csak mert ugye már több hónapja zárva voltak, s az állam nagy ívben szarta le azt, hogy ezek az emberek miből fognak megélni.

Kívánom, hogy a sztrájk sikeres lwgyen, de a kormányból kiindulva szerintem letudja azzal, hogy ezért baloldal a hibás, és kész, nem fog senkit se izgatni.



2021. dec. 18. 00:36
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
* vagy szembemennek a hatalommal
2021. dec. 18. 00:36
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

A tanárok különleges helyzetben vannak, nem csak a velük szimpatizálókra számíthatnak.


Étterembe, edzőterembe járni kényelmi szolgáltatás, ezt még a vendégek is felfogják. Az oktatás nem, és pont az SZJA-visszatérítés az ékes példa arra, hogy a gyerekes családok még a kormánynak is releváns méretű csoportot jelentenek. Ha a sztráj miatt ők szívnak, rövid határidővel el fognak kezdeni sírni a helyi fideszesekenek is.

2021. dec. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
60%
A gyerekeknek lesz végre egy jó napjuk. A szülők pedig ismét berágnak a tanárokra. Minek fizetjük őket, ha még gyermekfelügyeletre sem képesek ?
2021. dec. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
17%
Nem nagyon. Egyébként pofátlanságnak tartom egy 10%-os béremelés után sztrájkolni, nincs végtelen mennyiségű pénz.
2021. dec. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%
4 20%-os minimálbéremelés van. Nekik caros 10%-al akarják kiszúrni a szemük!!
2021. dec. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos a magyarok többségét nem igazán érdekli,nem szolidárisak a tanárokkal.

Sokak szerint még ennyit sem érdemelnek.


Ők addig jutnak el,hogy felveszik a támogatást a gyerek után,de,hogy milyen oktatást kap a gyerekük,az már másodlagos.

2021. dec. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel igazán, ez a helyzet.
2021. dec. 18. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Kérdezem ezt azoktól akik semmibe nézik a tanárokat; hol akarjátok majd taníttatni a gyerekeiteket? Esetleg majd akkor külföldön, vagy egy magániskolában? Csak mert kb. én is vagy 3at ismerek, aki az elmúlt 5 évben lelépett és otthagyta a szakmáját, én nem vagyok tanár, de az egyetemen sok tanári szakon lévő emberrel ismerkedtem meg.
2021. dec. 18. 01:56
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Akit nem érdekel,az vagy


-Magániskolába hordja a gyerekét,és oda mindig lesz tanár


-Nem érdekli az oktatás,ők az iskolára gyerekmegőrzőként tekintenek,ezek szokták mondani 18 évesen,hogy menjen el dolgozni,amikor már nem jár utána a pénz,illetve pénzbe kerül a gyereket taníttatni.

2021. dec. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
24%
Azzal amit 18 éves koráig tanul nem mehet semmi értelmes helyre dolgozni, tekintve, hogy mindent tanítanak csak azt nem aminek valódi haszna is lenne az életben, na jó, legyen csak 90% ami úgymond olyan kategória hogy ténylegesen sosem lesz semmi haszna az életben de még mindig elég rossz arány.
2021. dec. 18. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!