Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek érdekelni fog...

Szerintetek érdekelni fog valakit is a pedagógusok sztrájkja?

Figyelt kérdés

Én támogatom őket ebben, demokráciában ha valamivel nincsenek megelégedve az emberek, akkor küzdenek és harcolnak, kár szembemennek a hatalommal.

Én kiindultam abból viszont, hogy a covid ideje alatt szinte egy vállalkozót se támogattak ( étterem, edzőterem, vagy hasonló olyanokat, akiknek zárva kellett lenniük) persze Tiborcz/ Lölő vállalkozásain kívül, sőt még azzal is megfenyegették őket, ha kinyitnak tüntető jelleggel és ezzel megszegik a szabályokat, akkor gigabüntetés... Csak mert ugye már több hónapja zárva voltak, s az állam nagy ívben szarta le azt, hogy ezek az emberek miből fognak megélni.

Kívánom, hogy a sztrájk sikeres lwgyen, de a kormányból kiindulva szerintem letudja azzal, hogy ezért baloldal a hibás, és kész, nem fog senkit se izgatni.



2021. dec. 18. 00:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
40%
Anny sokk fizetésért már maradhatnának csendbe!
2021. dec. 18. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
43%
Muszáj, hogy érdekelje, nagyon el van maradva a bérrendezésük, és elöbb-utóbb nem lesz, aki tanítani fog.
2021. dec. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
35%
"ha még gyermekfelügyeletre sem képesek" - az nem sztrájk
2021. dec. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%
Anyukám jó pedagógus, most ment nyugdíjba 40 évvel, de már várta, mint a Messiást, őt szerették, de neki is elég volt, én pedagógusgyerekként látom a másik oldalt is, sose lennék pedagógus, tesóm sem ezt a pályát választotta. Fogynak a tanárok, nem véletlenül. Aki teheti, az megfizeti az alapítványi sulit, a többiek fognak szívni, akiknek erre nincs pénzük, mert onnan a régi tanárok kiöregednek, a fiatalok meg lelépnek.
2021. dec. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
38%

Nem gondolnam, hogy a tanar kulonlegesebb allatfajta mint egy gepesz, epitesz, vegyesz vagy akarki ... uncsi mar, hogy a tanarok allandoan pricsognak. Felnott emberek, ha nem tetszik nekik a rendszer, akkor lepjenek tovabb. Miert akarnak ezek allandoan ott lazadozni ahol allitolag olyan rossz nekik? :)

Semmi kulonleges nincs egy tanarban!!!

2021. dec. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
34%
A pulyákon kívül senkit sem.
2021. dec. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy sokan így gondolkodnak. Nem különlegesebbek a tanárok, viszont szerintem gáz, hogy a max fizetésük megegyezik az én és sok más ember kb. kezdő fizetésével, úgy, hogy ők is egyetemet végzett emberek, s amiatt érdemelnék meg, mert egy olyan szakma teljesen más, ahol emberekkel kell foglalkozni, főleg gyerekekkel, akikhez nekem is 0 türelmem van.

Nekem is van sok rossz tapasztalom tanárokkal kapcsolatosan, főleg a gimnáziumi éveimből, viszont sok jó is, de az is más idő volt, a mostani is más, de úgy érzem felesleges érvelni bárkinek, mert sokan ezt teljesen máshogy látják.

Nekem az egyik nagyon jó barátom tanár és egy végtelen jó ember/ tanár, de már ő is készül, hogy felmond, amit tudom, hogy a diákjai is nagyon fognak sérelmezni.

Mindegy. Viszont ebben az országban itt nem lesz javulás, ahhoz az is kell, hogy a tanárom ügyét rendezzék...

2021. dec. 18. 10:28
 18/24 anonim ***** válasza:
62%
Majd érdekli őket, ha nem lesz tanár az állami iskolákban...Le lehet pontozni ezt is.
2021. dec. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem rendezik a pedagógusbéreket, nem gondolják újra a központi tantervet, nem engedik a szabad tankönyvválasztást...stb, akkor visszatérünk oda, hogy azok fogják tudni taníttatni a gyerekeiket, akik meg tudják fizetni, a többieknek max pár osztály elvégzésére lesz lehetőségük nagyon alap dolgokra, mint nagyszüleim gyerekkorában.
2021. dec. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Valahogy van egy olyan érzésem, mintha kicsit ez a kormány célja is lenne.

Ha belegondolunk abba, hogy a fiatalok nő nagyrésze, ha nem az egésze, ugye potenciális ellenzéki szavazó, a fiatalok nagy része gondolkodik, máshogy látja a helyzetet, nagy az igazságérzetük is, bár a nyugdíjasok és más buta emberek miatt még mindig vezet a Fidesz, de nyilván azzal is tisztában vannak, hogy előbb vagy utóbb ez a réteg kihal, s addig ki kell találni valamit, hogy hatalmon maradjanak és ugyanúgy lopni tudjanak: tanulatlan, gondolkodásra képtelen fiatalokat kitermelni, akiket bármivel/ bárhogyan meg lehet vezetni. Szerintem ezért is vezették be a 25 év alattiak adómentességét.

Ha ez a tervük része volt, hogy az oktatás leépüljön, akkor jó úton haladnak maximálisan.

Ha meg ez probléma: ,, van elég tanár, baloldali hazugság, hogy nincs", kb. ugyanúgy mint az orvosoknál anno.

2021. dec. 18. 11:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!