Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik nincsenek beoltva covid...

Akik nincsenek beoltva covid ellen, azok eletveszelyben vannak?

Figyelt kérdés
Ezt mondta ma Orban Viktor.

2021. nov. 5. 22:55
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
89%
Amennyiben 70 fölötti cukros, demeciás vagy rákos betegek, előfordulhat. Világszinten ~250 millió fertőzött, 5 millió halott. Gyengébbek kedvéért MAXIMUM 0,02%-os veszedelem.
2021. nov. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
13%
Ez így általánosságban barokkos túlzás. Vannak, akik oltás nélkül életveszélyben vannak, még azok közül is, akik tutibiztosra tudni vélik magukról, hogy nem. De azért a nagy többség nincs kifejezetten életveszélyben, legfeljebb károsodik valamennyire a szervezetük, vagy ijesztően pocsékul lesznek, vagy egy részüknek még ennyi sem lesz. De attól még általánosságban az oltással jobban lehet járni.
2021. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
0%

#22 Csak az a baj vele, hogy nem lehet tudni ki van veszélyben és ki nem. én is elkaptam a vírust a párommal, a gyerekem több osztálytársának a szülei is, ahogy az egyik rokon gyerek osztályában is sok szülő. A többség vagy alig vett észre belőle valamit vagy egy hét alatt meggyógyult. nekem és a páromnak qrva kemény volt, de túléltük, miközben a gyerekem egyik osztálytársának belehalt az alig negyven feletti, teljesen egészséges anyja, a rokon gyerek osztálytársának meg mindkét szülője, akiknek szintén nem volt nagyobb problémájuk mint ami 40-50 között szint általános. koleszterint, vérnyomás, asztma és hasonlók.

Ez egy lutri. Vagy mázlid van vagy nem. Tényleg orosz rulettet kell játszani amikor egy szimpla oltással csökkenteni lehetne a kockázatokat?

2021. nov. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
92%

#23 Az a baj hogy az oltás is ugyanúgy orosz rulett..

A legtöbbeknek semmi bajuk nem lesz tőle, de sokaknak mégis komoly szövődményeket okoz, amibe néhányan bele is haltak.


Semmi garancia nincs arra hogy nálam pont nem fog okozni semmit!..


Ezért én inkább igyekszem elkerülni mindkettőt!

2021. nov. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
0%

#23

Lehet, hogy nem volt egyértelmű a válaszomból, de oltáspárti vagyok és oltott. Mi több, gyerekvállalásra készülve oltattam be magam (azóta össze is jött a baba), mert nem akarok én lenni az egyik abból a néhány kora harmincas várandósból, aki pont belehal, ahogy ez már több esetben megtörtént. Nyilván ők sem úgy vállaltak gyereket, hogy már fél lábbal a sírban voltak, így egyértelműen dől a "csak öregek és nagyon betegek halnak bele" mantra. És persze én is tudok a környezetemben olyan, teljesen átlagos állapotú középkorúról, akit elvitt a covid. Nem öreg, nem beteg.


Csak azt mondom, hogy ennyire szélsőségesen leírni a helyzetet, mint ahogy Orbán tette, visszaüt. Mert az oltásellenesek rögtön belekapaszkodnak, hogy a szomszéd Icunak sem volt olyan vészes, a Józsi is csak épphogy köhögött kicsit, meg a Sanyi is túlélte, pedig még cukros is, úgyhogy hazudnak, mert biztos csak a pénz vagy a chip miatt akarják mindenkibe belenyomni az oltást.

2021. nov. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
25%

#24 Ez nem igaz, ez szimpla konteó.

Amikor egy 70 éves beteg ember meghal az oltását követően, akkor te azt egyértelműnek veszed, hogy az oltás miatt halt meg. Ugyanakkor ha egy hasonló beteg ember hal meg a vírusal a szervezetében, ott meg jössz azzal, hogy nem is a vírus miatt halt meg, hanem mert öreg és beteg volt.

Lassan milliárdnyi ember kapta már meg az oltást. Sokfélét és a világ teljes egészén. Minden védőoltásnak és gyógyszernek van kockázata mert ez beavatkozás a szervezet működésébe. Sajnos a 40 éve használt, bevált és ismert védőoltásoknak is van néha rendkívül súlyos következménye, azonban ez mindig elhanyagolható nagyságú a betegség veszélyéhez képest ami ellen beoltanak. A koronavírus elleni oltásoknál még annyi áldozatot se tudtak felmutatni amennyi a régi bevált oltásoknál sajnos lenni szokott.

Tegnap beszéltem egy ismerősömmel, ő is váltig állítja, hogy az oltásba halt bele az apja és én el is hiszem neki. Azonban azt is ő mondta el, hoyg az apja már az oltás előtt se volt jól, ő maga kérte az orvost hogy ne adja be neki az oltást, mert szerinte nem szabadna megkapnia pont az állapota miatt, de a doki mégis beadta neki. Ilyen esetben nem az oltás a hibás hanem az a barom orvos aki nem volt hajlandó rendesen megvizsgálni a betegét ahogyan egyébként köteles lett volna, mert pont emiatt van tiltva egyes embereknél a védőoltás, mert számukra tényleg túl nagy a kockázata.

Tényleg nincs rá garancia, hogy nem te leszel az 1 a millióból akinél valami negatív hatása lesz az oltásnak. Azonban ez sokkal kisebb veszély, mint amit a vírus jelent, hogy te leszel az 1 a tízezerből, aki belehal.

2021. nov. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
90%

#26 Nézd, én konkrétan tudok egy esetről amikor egy középkorú nő meghalt az oltást követő második napon.

Egy ismerősöm pedig bekerült a sürgősségire a lábában képződött vérrög miatt.


Ezeken kívül még 2 enyhébb esetről hallottam.


Ennek tudatában én inkább ezt az egészet kihagyom!

2021. nov. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
83%

#25

"Mi több, gyerekvállalásra készülve oltattam be magam (azóta össze is jött a baba), mert nem akarok én lenni az egyik abból a néhány kora harmincas várandósból, aki pont belehal, ahogy ez már több esetben megtörtént."


Gratulálok és és jó egészséget mindkettőtöknek! Jogod van beoltatni magad, viszont a [link] szerint mindössze negyvenkettő 30-35 közötti nő halt meg és "alapbetegségként" közülük összesen pontosan 2-nél (mindketten 34 évesek) volt megjelölve várandósság. Persze nem tudjuk, hány 30-35 közötti fertőzött várandós volt. A fertőzöttekre vonatkozó statisztikákat nem közlik olyan részletességben.


De nem is ez a lényeg, úgy döntöttél oltatsz, megtetted, és ezzel nincs semmi baj. De ha én úgy döntök, hogy vállalom az egészségemmel kapcsolatos kockázatot, mert 31184 elhunyt közül csak 8 ismert alapbetegség nélküli kora harmincas (szintén 30-35 év közötti) férfi van, az legyen az én dolgom, ne diszkrimináljanak emiatt.


"így egyértelműen dől a "csak öregek és nagyon betegek halnak bele" mantra"


[link]

Senki nem mondta (rajtad kívül), hogy csak öregek és betegek halnak meg, szimplán azt, hogy az elsöprő töbség öreg és/vagy beteg. Az elhunytak 80%-a 65 év fölötti és az elhunytak 97%-a rendelkezik ismert alapbetegséggel. Ez hivatalos tény ( [link] ).


"És persze én is tudok a környezetemben olyan, teljesen átlagos állapotú középkorúról, akit elvitt a covid. Nem öreg, nem beteg."


Tudsz róla, hogy elvitte a COVID (ha tényleg az), és úgy tudod, hogy nem volt beteg (te voltál a háziorvosa?).

[link]

Én is ismerek olyat, aki beoltatta magát és röviddel később meghalt, de ezt nem használom fel érvként. Én a hivatalos adatok alapján mondom, amit mondok.


"Csak azt mondom, hogy ennyire szélsőségesen leírni a helyzetet, mint ahogy Orbán tette, visszaüt. Mert az oltásellenesek rögtön belekapaszkodnak"


Te most pontosan ugyanezt tetted. Oltáspártiként belekapaszkodtál egy szalmabábba, még csak nem is feltétlen szélsőséges ellenvéleménybe.

2021. nov. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
87%

Nem oltattam eddig, nem is szándékozom. (14 éve nem voltam még náthás SEM). Ügyfelek jönnek, mennek nálam (vállalkozó vagyok), boltba kijárok, tavasszal több hónapos fogorvosi kezelésem volt, nyáron szemműtét (ez utóbbihoz kellett covid tesztet vinnem). Egy hónapja még színházban voltunk, egymás seggében, telt ház, nem ragozom...

Ha mégsem kapom el, akkor (mivel egyetlen védelem az oltás), akkor ufó vagyok?

N/41

2021. nov. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
79%
#26 Vagy hazudsz, vagy rosszul tudod. Nem egy esetben maguk a vakcinák gyártói is elismerték, hogy az oltás okozta emberek halálát. Ezzel szemben a covidnak 0, azaz nulla bizonyított áldozata van, mivel a statisztika nem a covidban elhunytakat, hanem a covidosként elhunytakat tartja nyilván, függetlenül a halál okától.
2021. nov. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!