Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik nincsenek beoltva covid...

Akik nincsenek beoltva covid ellen, azok eletveszelyben vannak?

Figyelt kérdés
Ezt mondta ma Orban Viktor.

2021. nov. 5. 22:55
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
9%
Én már elsők között megkaptam, mikor egy kinai turista rám köhögött, csúnyán és hosszan a 16-on. Öt nap múlva azt hittem, itt a vég. De szedtem a szokásos gyógyszereim és igen, egy hónap alatt felgyógyultam. A posztkovid tünetek persze maradtak. Aztán két Astrazeneca, most is fáj a lábam, de élek, itt vagyok és dolgozok, orvos vagy másfél éve nem látott.
2021. nov. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:

#28

Mintha elveszett volna az, hogy mi mellett vagy ellen érveltem.

Arról érveltem, hogy tökéletesen igaz-e Orbán fenti állítása. Az érvelésem szerint nem.

A másik válaszoló hozzászólása kicsit eltérítette a témát, mert tévesen úgy értelmezte, hogy az oltások ellen érvelek. Ekkor, hogy a rólam tett feltételezését cáfoljam, megírtam neki, hogy oltáspárti és oltott vagyok, és megindokoltam, hogy ÉN MAGAM a személyes benyomásom és ismereteim alapján miért döntöttem az oltás mellett. Ezeket sorakoztatod fel te úgy, mintha az egész világot ellentmondást nem tűrően oltásra felszólító ember érvei lennének. De teljesen másról van szó.

Annyira nem érdekel, ki mit csinál. Véleményem van, de nem térítek, "világot megváltani" nem tudok, és nem is akarok, nem tudom hogy neked miért így jött le. Miről beszélünk?


Vagy most én is tételesen soroljam az érvelési hibáidat, irrelevánsan beemelt információidat, és fordítsam meg a kérdéseidet, jelezve, hogy szerintem tévedésben élsz, de kedélyesen közölve, hogy "te nem oltatsz, nincs ezzel semmi baj"?


Mert

-csak szerinted nem mondta azt senki, hogy csak öregek és betegek halnak meg;

-az alapbetegségek jelentős része irreleváns, és a feltüntetésük tévesen kelti azt a benyomást, hogy ezek a covid-halottak amúgy is fél lábbal a sírban voltak;

-mindenki olyantól is kérdezhetnénk, aki oltás miatt elhunytról tud, vagy olyanról, aki "nem is a covidtól halt meg, csak ráfogták", hogy ugyan ő volt-e az orvosa, hogy ennyire biztos benne

-én pedig nem mondtam, hogy téged vagy bárkit diszkrimináljanak, hogy jön ez a téma egyáltalán ide?

-és olyan állítást tulajdonítasz nekem, (ami mellett szerinted érvelek és szalmabábba kapaszkodom), amilyet nem is tettem. Én pedig továbbra is még csak azt sem tudom, hogy mi volt szerinted ez az állítás.

Vagy az, hogy személy szerint úgy gondolom, jobb oltatni mint nem oltatni? Erre is vannak hivatalos statisztikák, amikkel alátámasztható. De én nem érzem küldetésemnek, hogy meggyőzzelek vagy beléd kössek azért, mert a saját döntésedre nézve máshogy súlyozod az érveket. Nem tudom, hogy te egymás békénhagyásának zászlóshajójaként miért éreztél erre kísértést.

2021. nov. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:

#40: Egy kicsit eltúloztad a kockázatokat... Szerintem nagyon kevés embernek lehet 90%-os esélye kórházba kerülni, ha egyáltalán van ilyen ember azok között, akik nincsenek már alapból a kórházban. Még egy 90 éves krónikus beteg embernek sem. Ezt többek között az alábbi oldal alapján gondolom:

[link]

Az, hogy a kórházban kezelt covidos betegek kb. 95%-ának legalább 1 krónikus betegsége van, nem jelenti azt, hogy egy krónikus beteg embernek ennyi az esélye kórházba kerülni, ha megfertőződik.

Másrészről, én nem úgy láttam, hogy a magyar elhunytak között minden 10. ember 40-50 körüli alapbetegség nélküli ember lenne. Valóban kb. ennyi 50 alatti halottat találtam, de szinte mindegyiküknek volt legalább egy rizikófaktornak számító betegsége, szervátültetése vagy állapota (elhízás). A legutóbbi 200 között mindössze kettőt találtam alapbetegség nélkül, az százból 1 ember. Az átlagéletkoruk 73 év volt.

Ha Orbán Viktor az oltatlan beteg embereknek szánta az üzenetét, akkor ennek megfelelően kellett volna azt megfogalmaznia.

2021. nov. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim válasza:
89%
Osotba birkák, szaladjatok a tizedik oltásért is 🤦‍♀️
2021. nov. 7. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!