Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem zavar senkit hogy nem...

Nem zavar senkit hogy nem szavazhatnak azok akik külföldön vannak? Vagy azok nem Magyarok?

Figyelt kérdés
2021. szept. 24. 20:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"De remélem azzal semmi gondod nincs hogy olyanok meg szavazhatnak akik sohasem éltek itt egy percig sem"


Nem, az általad annyira gyűlölt határon túliak semmilyen egyéni választókörzetben nem akarnak szavazni.

2021. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Itt az van hogy csak a Kárpátaljai Magyarok szavazhatnak levélben!

https://www.youtube.com/watch?v=WARsJr5QMYA

2021. szept. 25. 00:40
 13/15 anonim ***** válasza:

hát akkor a marcika ostobaságokat terjeszt, mert nincs olyan, hogy határon inneni meg túli szavazati jog


az szavazhat levélben, akinek nincs magyarországon bejelentett lakcíme, és csak listára

ausztráliából jellemzően 2 hét mire ideérnek a levélszavazatok


akinek van magyarországon bejelentett lakcíme az pedig konzulátuson tud szavazni egyéni képviselőre és listára


nem tudom mi ezen olyan felfoghatatlan

2021. szept. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Csak szerintem marhaság ez a szavazati jog meg a rákfene? Joga lenne mindenkinek, aki több, mint 5 éve él itt, itt tanul, itt dolgozik szavazni. Elektronikus úton, gyorsan és egyszerűen elérhetővé kellene tenni az e-szavazást. Aki itt él, tanul, dolgozik annak kötelező lenne a tartózkodási engedélyének vagy a regisztrációs kártyájának az azonosítóját feltölteni a szavazás megkezdése előtt, és csókolom.

Ha én elmennék külföldre X évig tanulni, akkor az adott ország szabályai vonatkoznának rám is, így jogomban állna nekem is dönteni a kormány sorsáról. Ezt hívják demokráciának.


Azzal viszont nem értek teljesen egyet, hogy annak, aki átköltözött külföldre, nem itt tanul, nem itt dolgozik, és arra sincs sok esély, hogy visszajöjjön Mo-ra, legyen szavazati joga. Az előbbi esetnél logikusabb, az utóbbinál kevésbé.

2021. szept. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
én nem szeretnék olyan világot, ahol a halottak felkelnek még egyszer szavazni, mint amerikában joe bidenre
2021. szept. 25. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!